Keď vaše telo hovorí ,,Nie“
Autor(ka) : Natália Krížová
Dátum a čas : 22.5.2002 00:00
Kategória : Dokonalá
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Nahovárate si, že on vás priťahuje, ale vaše reakcie tomu protirečia. Nemáte ani najmenšiu chuť milovať sa s ním. Dá sa to zmeniť, alebo by ste mali zmeniť skôr partnera?

 Nahovárate si, že on vás priťahuje, ale vaše reakcie tomu protirečia. Nemáte ani najmenšiu chuť milovať sa s ním. Dá sa to zmeniť, alebo by ste mali zmeniť skôr partnera?

Vyhýbate sa jeho blízkosti a keď medzi vami príde k intímnemu zblíženiu, vôbec sa neviete vzrušiť – váš dych sa nezrýchľuje a jeho dotyky vás nechávajú chladnou...Už po dvoch rokoch stáleho partnerstva organizmus prestáva vytvárať chemické látky podobné amfetamínu, preto na seba zrazu hľadíte triezvejším pohľadom. Ak medzi vami niečo nehrá (cítite sa využívaná, klamaná), rozíďte sa skôr, ako padne rozhodnutie o svadbe, deťoch, spoločnej firme alebo spoločnej pôžičke.  Každopádne, nechuť milovať sa s partnerom je vážnym signálom, že čosi nie je v poriadku.

 Príčiny sú vo vás

►Možno ste nahnevaná, pretože ste sa pohádali o peniaze a nemáte chuť zmierovať sa v posteli.

►Máte plodné dni a nechcete otehotnieť.

►Mali ste nepríjemnosti v práci a nemáte náladu na nežnosti.

 Zlikvidujte ich v zárodku

V každom ďalšom partnerstve máte podobný problém: skôr či neskôr sa začnete vyhovárať na ,,bolesti hlavy“. Lekári zaregistrovali aj falošné astmatické záchvaty...Ak otvorene poviete, že nemáte náladu, ale požiadate, aby vám partner urobil relaxačnú masáž, možno sa vo vás prebudí chuť na sex a obaja budete spokojní. Verte, oplatí sa to aspoň vyskúšať.

 Stále manželské problémy

►Príčinou nechuti k milovaniu môže byť aj to, že ste stratili pocit bezpečia, pretože partner vás napr. podviedol.

►Už vás fyzicky nepriťahuje, pretože napr. váš elegantný muž po svadbe pribral a zanedbáva sa.

►Nemáte orgazmus, pretože muž uspokojuje iba svoje potreby.

 Má zmysel nútiť sa do partnerstva ?

Ak v jeho prítomnosti už niekoľko mesiacov cítite podráždenie alebo nepokoj a nechcete, aby sa vás čo len dotkol, je to znamenie, že vaše partnerstvo sa rozpadá. Teraz máte dve východiská:

1 ROZÍSŤ SA bez ohľadu na dôsledky, pretože život v strese a napätí vás fyzicky aj psychicky zničí, najmä ak je muž agresívny, má sklony k násiliu a nedá sa s ním diskutovať.

2 BOJOVAŤ o manželstvo, pretože aj keď obaja utekáte od vážneho rozhovoru a uchyľujete sa k povrchným témam a vaše hádky sú iba krátke chvíle napätia, ktoré nič nevysvetlia, jestvuje medzi vami cit.

 

Ako obnoviť niekdajšie puto?

Ak je rozchod nemožný, pretože vás spája priveľa záležitostí: máte spoločný byt alebo firmu a na dôvažok malé deti, začnite sa s ním rozprávať. Nezabúdajte sa však riadiť výlučne svojím dobrom.

Začnite od seba, prestaňte sa ľutovať a robiť zo seba obeť tyrana.

-          Odložte nabok teóriu, že ste s ním len pre dobro detí.

-          Zalovte v pamäti a pripomeňte si dôvody, kvôli ktorým ste s ním začali žiť. Prečo ste sa doňho zaľúbili – bol dobrý, starostlivý, nežný?

-          Skúste zaujať pozitívny postoj – ešte stále je to ten mladík, ktorý vám prinášal kytice ruží.

Teraz si pripravte základ

-          Pošlite deti na víkend k starej mame, aby vám nesťažovali komunikáciu a neboli svedkami výbuchov emócií.

-          Opýtajte sa partnera, či na sobotu a nedeľu niečo plánuje, pretože sa s ním chcete v pokoji porozprávať.

-          Vysvetlite mu pravidlá: najprv poviete vy, čo si myslíte o ňom ( a nebude vám skákať do reči) a potom vám povie on, čo si myslí o vás. Dohovorte sa, že ani jeden nevybuchne a nebude trieskať dverami. Povedzte si aj to, čo navzájom očakávate od partnera.

-          Ak aj napriek dohode nie ste schopní udržať emócie na uzde, nájdite si  prostredníka – človeka, ktorému obaja dôverujete a pri ktorom si môžete ,,vyprať špinavú bielizeň“. Vzduch sa vyčistí a konečne budete mať príležitosť na konfrontáciu. Váš partner možno ani netuší, prečo voči nemu cítite nechuť, alebo reaguje tak a nie inak len preto, že ste neochotná a uzavretá.

Oplatí sa to skúsiť

Je smutné, že ľudia sa často až na súde alebo u psychoterapeuta dozvedia, čo si skutočne myslí ich partner. Ak pokus prinesie aspoň malý výsledok, budete mať zadosťučinenie, že ste vyšli z krízy a pomaly začína miznúť to, čo blokovalo vaše city.

 ©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.