Zvíťazte nad strašiakmi! /Účinný boj proti malým prsiam a celulitíde/
Autor(ka) : Martina Jeníková
Dátum a čas : 22.5.2002 00:00
Kategória : Zdravie
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Nadváha sa dnes pomaly stáva kultom. Tuční Američania a Američanky v krátkych šortkách dobývajú svet a my im za ich odvahu nadšene tlieskame. A v kútiku duše im možno závidíme ich bezprostrednosť, drzosť?, či nedostatok vkusu. Opäť je tu leto a opäť kriticky, bez amerického pohľadu na svet, stojíme pred zrkadlom. Konečne môžeme zo seba zhodiť oblečenie. Môžeme, lenže pre mnohé z nás je táto možnosť nepríjemným strašiakom.


Nadváha sa dnes pomaly stáva kultom. Tuční Američania a Američanky v krátkych šortkách dobývajú svet a my im za ich odvahu nadšene tlieskame. A v kútiku duše im možno závidíme ich bezprostrednosť, drzosť?, či nedostatok vkusu. Opäť je tu leto a opäť kriticky, bez amerického pohľadu na svet, stojíme pred zrkadlom. Konečne môžeme zo seba zhodiť oblečenie. Môžeme, lenže pre mnohé z nás je táto možnosť nepríjemným strašiakom. To, že sa nám nepodarí zhodiť dvadsať zbytočných kilogramov počas dvoch týždňov, je viac ako pravdepodobné a my si to plne uvedomujeme. Sú momenty, keď úprimne závidíme všetkým , čo nebojujú s nadváhou. Chyba! Problémy s odhalením svojich vnád nemajú len bacuľky.


Nočnú moru z ultra krátkych šortiek a ultra véčkových výstrihov, ktoré sú dnes v móde, majú aj mladé, štíhle ženy. Do dekoltu nemajú čo dať a  na ich štíhlych nohách sa objavuje strašiak s názvom kozmetická celulitída. Ešte pred pár rokmi nemali hrudkovité tukové zásoby pod kožou  názov a žena štíhla a takmer rovná bola ideálom krásy. Časy sa menia. Hrudky sú hororom a prsia menšie ako dvojky katastrofou. Proti obom strašiakom však existuje účinná pomoc. Aspoň podľa výrobcov kozmetických prostriedkov. Nemusím zdôrazňovať, že ich treba brať približne tak vážne ako reči premiéra Dzurindu o dvojnásobnom plate. Súdny človek vie, že zázračný prostriedok, po ktorom vám narastú prsia a vy zostanete štíhla a nedotknutá plastickým chirurgom neexistuje. Sú tu však účinné ilúzie. V prvom rade si vyberte vhodnú spodnú bielizeň. Dnes už  existujú  podprsenky plnené vzduchom /veľmi autentické na dotyk/, plnené silikónom / rovnako príjemné na dotyk/, pušapky“- vypchaté vankúšikmi / takmer na nerozoznanie/… stačí si len vybrať takú, čo vám najviac vyhovuje. Okrem podprsenky vám, čo máte prsia po ockovi, tento rok praje aj pani móda. Absolútnym hitom sú horizontálne pásiky, ktoré opticky rozšíria váš hrudník. Pásiky sa nosia na všetkom, preto si pokojne zaobstarajte celú „pyžamovú“ sadu. Svetríky, tričká, pulóvre, šaty, šortky…Ďalším módnym hitom sú nazberané žabičkové topy, ktoré sú pre malé prsia úplne ideálne. Nazberaný korzet z denimu je pre vás nevyhnutný. Patrí medzi absolútne ťaháky a urobí z vášho rovného hrudníka nádherne zvlnenú pahorkatinu, hodnú povšimnutia. Rovnako sú pre vás vhodné tričká, či roláky bez rukávov. No a extrémne módne volániky vymysleli určite pre vás. Dajú sa rozložiť kdekoľvek, v akomkoľvek množstve. Máte to dva v jednom. Nebudete  plochá a budete „in“. Ak sa malého módneho podvodu bojíte kvôli tomu, čo potom, keď vás niekto  z „maskovacej siete“ vyzlečie, nie je prečo strácať hlavu. Je viac mužov, ktorí sa radšej pohrajú s malými marhuľkami, ako by sa mali naťahovať s obrovskými dyňami. Napokon, láska je o niečom inom ako o sú malé, či veľké  prsia.
Boj s celulitídou je o niečo nepríjemnejší. Vyžaduje oveľa viac osobnej statočnosti. V prvom rade sa musíte zbaviť zlozvykov, ktoré sú pre zdravie pokožky vo všeobecnosti neprípustné. Preč s čokoládou, tučnými jedlami, cigaretami, kávou, colou , alkoholom a ponocovaním. Namiesto nich nasaďte množstvo zeleniny, ovocia, celozrné pečivo a chudé mäso. Existuje aj množstvo gélov, či krémov na boj proti tomuto neduhu, sú tu  tabletky, cviky a plastický chirurg.  Výborné sú aj škótske striky, môžete ich aplikovať aj doma. Sú založené na striedaní horúcej a ľadovej vody. Pre boj s celulitídou je dôležité  kvalitné prekrvenie pokožky  a tým lepšia likvidácia odpadov a ich odvádzanie z tela. Poslednou, no nie nezanedbateľnou zbraňou je pohyb. Nohy cvičte so zníženou záťažou a maximálnym možným počtom opakovaní. Dôležitá je vysoká aeróbna záťaž. Jednoducho, musíte  makať ako fretka, žiť zdravo, natierať sa gélmi a celulitída sa možno poddá. Spolu s ňou vás pri spomínanej životospráve opustia aj iné, omnoho nebezpečnejšie neduhy.
 Že to nie je nič pre vás? Tak sa vyrovnajte s pomarančovou kožou a užívajte si život po svojom. Napokon  je celé množstvo manekýnok, ktoré pod krásnymi šatami skrývajú svoju celulitídu. A na rozdiel od vás sa ani poriadne nenajedia.    
             ©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.