Kto sa pri sexe trápi kvôli vzhľadu?
Autor(ka) : Natália Krížová
Dátum a čas : 16.5.2002 00:00
Kategória : Koktail
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Muži si pri pohlavnom styku viac zakladajú na svojom sexuálnom výkone, zatiaľ čo ženy skôr zaujíma to, ako vyzerajú.

Muži si pri pohlavnom styku viac zakladajú na svojom sexuálnom výkone, zatiaľ čo ženy skôr zaujíma to, ako vyzerajú.

 
Potvrdzujú to štúdie uverejnené v odbornom časopise The Journal  od Sex Research. Celá tretina anketovaných žien priznala, že sa trápia nad tým, ako vyzerajú pri sexe. V anketovanej skupine pritom neboli iba bacuľaté ženy, ale ženy s rôznou telesnou hmotnosťou. Viac ako ostatné sa preto snažili sexu vyhýbať a boli menej asertívne a viac sa obávali vyjadriť svoje túžby. Tieto obavy podľa vedcov súvisia s tým, že muži aj ženy sa pohlavného styku zúčastňujú aj ako ,,pozorovatelia“. U žien je veľmi dôležité, ako vnímajú samy seba . Ak si myslia, že sú v sexe dobré, starajú sa o svoj vzhľad menej. Niektoré ženy sa však natoľko dajú ovplyvniť  predstavou ideálneho ženského tela, ktorú poznajú z médií, že považujú štíhle dievčenské postavy za bežnejšie, ako sú v skutočnosti.
Postupujúcim vekom sa obavy žien stupňujú. Snaha zhasínať v intímnych chvíľkach svetlo však môže nepríjemné pocity iba zhoršiť. Preto je lepšie postupovať presne naopak – začať napríklad s jednou sviečkou a postupne svetlo pridávať. Súčasne je žiadúce posilňovať vzájomnú komunikáciu s partnerom. Je dôležité vedieť, čo si partner myslí o našom tele. Je celkom zbytočné pokúšať sa ,,čítať jeho myšlienky“ – ženy totiž majú sklony prečítať aj tie najhoršie.
Ten, kto sa dokáže oddať láske, kto miluje z hĺbky srdca a cení si seba aj partnera, sa nemusí pri sexe trápiť kvôli svojmu vzhľadu.

 ©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.