Odtučňovacie minimum
Autor(ka) : Kristína Farkašová
Dátum a čas : 8.5.2002 00:00
Kategória : Výživa
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Povedz mi, čo ješ a ja ti poviem, ako vyzeráš – aj takto by sa dalo obmeniť známe porekadlo. Z vedeckých výskumov aj z praxe vyplýva, že najjednoduchšou cestou k štíhlej postave je správna životospráva a striedmosť v jedení. Väčšina z nás vie, že dodržiavať prísnu diétu bez akýchkoľvek prehreškov je veľmi ťažké, ale môžeme sa vybrať aj inou cestou.

Povedz mi, čo ješ a ja ti poviem, ako vyzeráš – aj takto by sa dalo obmeniť známe porekadlo. Z vedeckých výskumov aj z praxe vyplýva, že najjednoduchšou cestou k štíhlej postave je správna životospráva a striedmosť v jedení. Väčšina z nás vie, že dodržiavať prísnu diétu bez akýchkoľvek prehreškov  je veľmi ťažké, ale môžeme sa vybrať aj inou cestou.


Napríklad tou, že aspoň raz do mesiaca si  dáme odtučňovací deň.  Nemusí to byť úplný pôst –  odtučňovací deň môže vyzerať každý mesiac inak.
JANUÁR: tvarohový. V priebehu dňa zjedzte 400 g odtučneného tvarohu alebo jogurtu. Môžete ho zapíjať mliekom alebo Zakysankou.
FEBRUÁR: mäsový. Jeden deň konzumujte chudé varené teľacie mäso alebo biele kuracie mäso, samozrejme bez soli a kože. Večer si dajte ako oblohu k mäsu zeleninový alebo ovocný šalát.  Cez deň sa snažte sa vypiť čo najviac zeleného čaju – aj dva litre.
MAREC: šťavový. Šťavy musia byť čerstvo pripravené. V priebehu dňa by ste mali vypiť približne 2 litre akejkoľvek šťavy okrem hroznovej, napríklad jablkovej, mrkvovej a pod. Šťavy je vhodné striedať.
APRÍL: rybací. Zjedzte 300-350 gramov  akejkoľvek varenej ryby a k nej ako prílohu zeleninový šalát. Ráno môžete vypiť šálku nesladenej kávy, či čaj.
MÁJ: mliečny. Denná dávka predstavuje 2 litre kefíru alebo zákvasu.
JÚN: uhorkový. Zjedzte 1,5 kg šalátových uhoriek, najlepšie bez soli.
JÚL: bobuľový. Zjedzte 1,5 kg akéhokoľvek bobuľového ovocia alebo skombinujte rôzne druhy.
AUGUST: jablkový. Môžete zjesť 1,5 kg surových jabĺk alebo upečených v rúre.
SEPTEMBER: melónový. Môžete sa najesť melónu bez obmedzenia, najmenej 2 kg.
OKTÓBER: šalátový. Skonzumujte 1,5 – 2 kg ľubovoľného zeleninového šalátu, ochuteného bylinkami. Šalát môžete pokvapkať rastlinným olejom alebo zaliať bielym jogurtom a mierne ho osoliť.
NOVEMBER: zeleninový. Poduste približne 1,5 kg zeleniny (chren, zemiaky, tekvicu, mrkvu, cviklu a pod.). K zelenine môžete vypiť niekoľko šálok bylinkového čaju.
DECEMBER: citrusový. Zvoľte si druh citrusového ovocia, ktoré máte najradšej (pomaranče, grapefruity, mandarínky). Hlavné je, aby ste ho počas dňa nezjedli menej ako 2 kg.

 ©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.