Ženy sa milujú, muži súložia
Autor(ka) : Martina Jeníková
Dátum a čas : 8.5.2002 00:00
Kategória : Dokonalá
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Všimli ste si už, že muži takmer nikdy neoznačujú pohlavný styk slovom ,,milovanie“? Do tohto takmer básnického termínu sa im nevojde nielen súlož, ale ani žiaden iný telesný kontakt. Najpresnejšie to asi vystihuje vtip o tom, že milovanie je to, čo robí žena, keď s ňou muž súloží... Zaujímavé je aj to, že keď sa schyľuje k pohlavnému styku, žena spravidla potrebuje dôvod, zatiaľ čo muž potrebuje vhodné miesto.

Všimli ste si už, že muži takmer nikdy neoznačujú pohlavný styk slovom ,,milovanie“? Do tohto takmer básnického termínu sa im nevojde nielen súlož, ale ani žiaden iný telesný  kontakt. Najpresnejšie to asi vystihuje vtip o tom, že milovanie je  to, čo robí žena, keď s ňou muž súloží... Zaujímavé je aj to, že keď sa schyľuje k pohlavnému styku, žena spravidla potrebuje dôvod, zatiaľ čo muž potrebuje vhodné miesto.


Muži sa takisto vyhýbajú aj termínu ,,vyspať sa s niekým“. Teda, ak s niekým skutočne neprespia celú noc. A povedzme si rovno – niekoľkohodinové sexuálne orgie majú k vyspaniu naozaj poriadne ďaleko. Nejde tu len o slovíčka -  rozdielna mužská a ženská terminológia veľmi výstižne odráža skutočné rozdiely medzi mužským a ženským chápaním sexuality.
Azda vôbec netreba dokazovať skutočnosť, že muž túži predovšetkým o uvoľnenie nazbieraného napätie prostredníctvom orgazmu. Na to mu celkom postačí sex s anonymnou prostitútkou. Často dokonca ani netúži po tom dozvedieť sa, ako sa dotyčná volá. Predohra spočíva v rozopnutí nohavíc, nasleduje pomerne krátky akt, potom muž zaplatí a ide si po svojom.
Naproti tomu žena túži po postupne vzrastajúcom napätí prostredníctvom pozorností, flirtovania a konverzácie. Niektoré sexuálne príručky tvrdia, že pre ženu je dôležitá aspoň polhodinová predohra. Pravým korením ženského milovania je postupné vábenie, spojené s vyslovovaním obdivných slov a láskyplných viet tzv. tlačenie kalerábov, ako muži radi vravia.
Rozdielna terminológia súvisí aj so správaním bezprostredne po styku. Zatiaľ čo žena naďalej túži po dotykoch, maznaní alebo aspoň telesnom kontakte, muž väčšinou zaspí, odtiahne sa, zapáli si, vstane a odchádza. Cieľ tejto cesty sa ďalej môže líšiť podľa toho, či išlo o súlož manželskú alebo mimomanželskú. V prvom prípade ide muž napríklad na toaletu, vyrabovať chladničku alebo uvariť si kávu. V druhom prípade odchádza domov.
Skutočnosť, že muži chcú predovšetkým sex a ženy lásku, je známa už dlhé stáročia. A predsa sa na túto tému rodia stále nové a nové romány, telenovely, muzikály, drámy alebo komédie a diváci to znova a znova považujú za moderný objav. 
 Rozdiely v tom, ako muži a ženy chápu sex, by sme nemali považovať za handicap alebo prednosť jednej či druhej strany. Treba to prijať ako fakt. Neostáva nám nič iné, ako sa s touto skutočnosťou zmieriť, snažiť sa o vzájomné porozumenie a čo najviac si vychádzať v ústrety.
Takisto treba chápať aj hádky, vyplývajúce z odlišného naprogramovanie ženského a mužského mozgu. Je typické, že lesbičky a gayovia, ktorí spolu žijú v homosexuálnom vzťahu, sa na tému sex pohádajú naozaj iba výnimočne. Je to tak asi preto, lebo im pravá a ľavá hemisféra mozgu pracujú približne rovnako.
Možno sa pri čítaná týchto riadkov budú niektorí muži cítiť urazení. Oni sa predsa milujú a dobre rozumejú svojim partnerkám. Česť ich mysleniu, česť výnimkám, ktoré potvrdzujú pravidlo. Dúfajme, že ich bude čoraz viac.  

 ©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.