Ako sa starať o malé prsia
Autor(ka) : Kristína Farkašová
Dátum a čas : 2.5.2002 00:00
Kategória : Krása
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Ak vás príroda obdarila malým poprsím, nie je to ani zďaleka dôvod na paniku. Existujú aj iné spôsoby ako plastická chirurgia, vďaka ktorým budú prsia okrúhlejšie a pružnejšie a celá postava získa ženskejší vzhľad a pôvab.

Ak vás príroda obdarila malým poprsím,  nie je to ani zďaleka dôvod na paniku. Existujú aj iné spôsoby ako plastická chirurgia, vďaka ktorým budú prsia okrúhlejšie a pružnejšie a celá postava získa ženskejší vzhľad a pôvab.

 

VYHÝBAJTE SA:
● Radikálnym redukčným kúram, pretože tukové tkanivo ubúda aj s poprsia.
● Dlhým horúcim kúpeľom, ktoré príliš zmäkčujú pokožku a podporujú jej ochabovanie.
● Spaniu na bruchu, pretože splošťuje prsníky.

DODŽIAVAJTE:
● Pravidelné striedavé sprchovanie studenou a teplou vodou, zakončené vždy prúdom studenej vody.
● Ošetrovanie poprsia tonikom na zvýšenie pružnosti, napr. z vychladeného rozmarínového záparu s malým množstvo čistej vodky alebo citrónovej šťavy.
● Obklady na zvýšenie pružnosti: do teplej vody nasypte trocha soli, do studenej pridajte  citrónovú šťavu. Striedavo namáčajte čistú žinku do týchto  zmesí a prikladajte zdola na prsníky.
● Nikdy sa neopaľujte bez ochrannej kozmetiky. Pokožka dekoltu a prsníkov je na žiarenie UV veľmi citlivá.

GYMNASTIKA JE NEVYHNUTNÁ
Prsia nemajú svaly a o ich peknom tvare rozhodujú silné a elastické svaly chrbta a hrudníka. To znamená, že ich kondíciu môžeme udržať iba pomocou pravidelného cvičenia:
● Do každej ruky zoberte činku (1-2 kg) a striedavo dvíhajte ruky ohnuté v lakťoch . S činkami môžete takisto opisovať kruhy vpred a vzad.
● Zohnite ruky v lakťoch, spojte dlane a ruky 20-krát k sebe silno pritlačte.
● Postojačky si položte ruky na ramená a lakťami krúžte 20-krát dopredu a dozadu.
● Na hlavu si položte hrubú knihu a aspoň 20 razy si bez pomoci rúk sadnite a vstaňte. Je to vynikajúci cvik na posilnenie svalstva chrbtice.

JEMNÁ MASÁŽ
Poprsie nezväčší zázračný krém, ale pružná, dobre napnutá pokožka bude prsníky lepšie držať a dvíhať ich nahor. Pravidelne používajte hydratačné a spevňujúce krémy, určené špeciálne na ošetrovanie tejto telovej partie. Kozmetické výrobky na ošetrovanie poprsia pokožku zvlhčujú, vyživujú a podporujú jej regeneráciu a spolu s masážou a cvičením obmedzujú vznik strií a ochabovanie pokožky.
Krém alebo gél naneste vo výške pazúch a dôkladne ho rozotrite krúživými pohybmi okolo prsníkov (bradavky vynechajte). Masáž opakujte dovtedy, kým sa kozmetický prípravok celkom nevstrebe.

TRIKY S MÓDOU
Módni návrhári tvrdia, že ženy s malým poprsím je možné omnoho ľahšie obliecť atraktívne ako ženy s veľkým  poprsím. Najviac im pristanú blúzky a odevy s krčeným alebo s naberaným vrchom, pod ktorým poprsie vyzerá plnšie. Opticky ho zväčšujú aj iné detaily odevu ako napríklad:
● Krátke rukávy s manžetami. Čím viac vodorovných línií na úrovni pŕs, tým lepšie.
● Plisovanie, volány a lemovky končiace v línií poprsia.
● Odevy so zvýšeným pásom.
● Šaty s golierikom.

 ©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.