lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 35 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Piatok, 07. Máj, , Dnes oslavuje Monika/Róbert
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Jesenná časť 7. ročníka Kinderiády úspešne ukončená

  Spracoval(a) : Peter
Dátum : 13.12.2012
späť
Späť

Poslať
 

V jeseni sa začal v poradí už siedmy ročník Kinderiády, atletických pretekov určených pre žiakov druhých až piatych tried základných škôl. Cieľom podujatia je zoznámiť deti s atletikou a formou súťažných pretekov podporiť ich vzťah k tomuto nádhernému športu. Kinderiáda prebieha na Slovensku od roku 2006 a doposiaľ sa pretekov zúčastnilo takmer 10 000 detí z viac ako 1 200 škôl z celého Slovenska. Jesenná etapa siedmeho ročníka skončila posledným regionálnym kolom v Bratislave. Zúčastnilo sa jej spolu 650 žiakov z 82 základných škôl. Deviati víťazi jesenných častí Kinderiády postupujú do bratislavského finále, kde sa stretnú s patrónkou aktuálneho ročníka, Luciou Klocovou.

 

Lucia Klocová, jedna z najvýraznejších slovenských atletických osobností, sa stala patrónkou siedmeho ročníka Kinderiády. Sympatická bežkyňa sa primárne venuje behu na 800 m a na 1 500 m. Vďaka svojej športovej vytrvalosti a náročnej príprave má na konte niekoľko významných ocenení z domova aj zo zahraničia. Skvelý výkon podala na tohtoročných Letných olympijských hrách v Londýne, kde sa umiestnila na 8. mieste v behu na 1500 m. S olympijským časom 4:02,99 minút vytvorila slovenský rekord v danej disciplíne a zároveň sa zaradila medzi najlepšie bežkyne sveta. Lucia je výborným príkladom toho, že lásku k športu si človek buduje od detstva: „Šport som milovala už odmalička. Vždy som sa zúčastňovala rôznych športových súťaží a chuť súťažiť ma poháňala dopredu.“ Aj preto Lucia prijala záštitu nad Kinderiádou, ktorá sa snaží v deťoch vyvolať záujem o atletiku práve formou súťažných pretekov: „Myslím si, že je skutočne dôležité vzbudzovať u detí záujem o šport. Ak majú talent, treba ho ďalej rozvíjať. Je to ideálny spôsob na vyplnenie voľného času. Preto ma veľmi teší záujem detí o atletiku a som naozaj rada, že existuje projekt, akým je Kinderiáda. Vďaka nej si deti vyskúšajú atmosféru profesionálnych pretekov a overia si svoje atletické schopnosti,“ dodáva Lucia Klocová.

Kinderiáda je rozdelená na 8 regionálnych kôl, ktoré prebiehajú v dvoch častiach školského roka – na jeseň a na jar. Pretekov sa zúčastňujú zmiešané družstvá zložené zo 4 chlapcov a 4 dievčat. Každý ročník reprezentuje jeden chlapec a jedno dievča. Osemčlenné družstvá súťažia v hode plnou a kriketovou loptou, v skoku do diaľky z miesta a z rozbehu a v šprinte na 60 m. Záverečnou kolektívnou disciplínou je štafeta, ktorá neraz rozhodne o víťazovi celých pretekov. Z každého jesenného regionálneho kola siedmeho ročníka Kinderiády postupujú do celoslovenského finále v Bratislave tri víťazné základné školy z Nitrianskeho, Prešovského a Bratislavského kraja. Preteky pokračujú na budúci rok jarnými kolami. Tie sa začínajú 16. apríla 2013 regionálnym kolom v Trnave, následne pokračujú v mestách Dubnica nad Váhom (23. apríl 2013), Banskej Bystrici (7. máj 2013), Košiciach (14. mája 2013) a v Liptovskom Mikuláši (21. mája 2013). Finálové kolo Kinderiády sa už tradične uskutoční začiatkom júna v Bratislave.

 

Usporiadateľom je Spoločnosť Ferrero Česká, ktorá víťazným školám venuje finančné výhry v celkovej hodnote 4 980 Eur, určené na opravu školských športovísk a nákup športových potrieb. Odbornú garanciu nad pretekmi už siedmy rok drží Slovenský atletický zväz, najvyšší predstaviteľ ľahkej atletiky na Slovensku.


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!