lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
2 tém, a 21 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Piatok, 18. Jún, , Dnes oslavuje Vratislav
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Vyzerať vždy super - 10 tipov od profesionálneho fotografa na dokonalý portrét

  Spracoval(a) : Monika
Dátum : 2.10.2014
späť
Späť

Poslať
 

Blíži sa čas stužkových a vianočných večierkov, na ktorých bude nejedna z nás riešiť dilemu: odfotiť sa a vyzerať divne alebo sa neodfotiť a tým pádom nemať spomienku na túto jedinečnú chvíľu. Nemusí to tak však byť, stačí, ak si zapamätáte pár dobrých tipov, ako vyzerať na fotke čo najlepšie.

„Zaujatie správnej pózy a získanie pôsobivej fotky nie je až také komplikované, ako by sa mohlo zdať. Sledujte známe celebrity, ako napríklad Táňu Pauhofovú a učte sa od nich.“, hovorí Anton Karpita, profesionálny fotograf niekoľkých lifestylových časopisov, ktorý má za sebou množstvo fotení známych celebrít. A aké sú teda jeho NAJ tipy?

1.    Predpokladom správneho zapózovania je správne držanie tela. Dobrá foto = vyrovnajte sa.

2.    Zistite, z ktorej strany vyzeráte lepšie. Väčšina z nás nemá úplne súmernú tvár, takže na fotkách vyzeráme z jednej strany vždy lepšie.

3.    Napodobňujte. Ako pózuje vaša obľúbená celebrita alebo modelka? Je rovnaká póza vhodná aj pre vás? Máte podobný tvar tela, výšku, vek?

4.    Zvoľte správne umiestnenie na fotke. V ideálnom prípade sú najlepšie skupinky po dvoch alebo troch osobách. Ak môžete, postavte sa na stranu, nie do stredu (a vašu lepšie vyzerajúcu stranu natočte k fotoaparátu). Ak už ste v strede, nestojte čelom k fotografovi, ale sa jemne natočte. Ste na fotke len vy? Natočte sa vašou „dobrou stranou“ k fotoaparátu a zľahka vykročte smerom vpred (ak sedíte, vysuňte mierne jedno rameno).

5.    Pozor na ruky! Nedávajte si obe ruky v bok. Namiesto toho je u žien vhodné oprieť si v bok ruku na strane tela natočenej do objektívu. Muži si môžu dať jednu ruku do vrecka alebo si ju nechať voľne pri tele. Ruky nespájajte, nezatínajte päste, radšej si niečo vezmite do rúk – tašku či blok. Dôležitá je tiež pozícia nôh – majte nohy blízko seba (ale tak, aby sa nedotýkali). Ženy by mali nastaviť jednu nohu smerom k fotoaparátu.

6.    Skôr, ako odsúhlasíte výslednú fotku, pozrite sa na náhľady a urobené fotky. Nebojte sa požiadať o ukázanie vašich fotiek! Máte na nich otvorené oči? Fotoaparáty Nikon COOLPIX sú napríklad vybavené inteligentným portrétovým systémom s funkciou varovnej indikácie žmurknutia a samospúšťou detekujúcou úsmev. Nestane sa vám tak, že na fotke „budete spať“.

7.    Je osvetlenie v miestnosti dobré? Osvetlenie priamo zhora je totiž tvrdé a zdôrazňuje vrásky a kruhy pod očami. Mäkké osvetlenie svedčí každému. Fotoaparáty Nikon COOLPIX sú vybavené vynikajúcou funkciou zmäkčenia pleti, ktorá automaticky koriguje účinky nevhodného osvetlenia.

8.    Fotografi niekedy fotia skupiny osôb širokouhlým objektívom, aby sa na fotku dostali všetci. Môže to ale spôsobiť ľahké skreslene a pretiahnuté zobrazenie osôb na krajoch záberu. V prípade veľkých skupín osôb sa preto snažte stáť bližšie k stredu.

9.    UVOĽNITE SA a snažte sa byť prirodzená. Trénujte doma pred zrkadlom, ale nevytvorte si z toho posadnutosť J

10.    Zvyknite si na to, ako vyzeráte a naučte sa mať rada fotky vašej osoby. Kate Mossová má napríklad krivé zuby. Máme tendenciu byť na seba príliš kritickí a ostatní si tieto naše malé nedostatky ani len nevšimnú. A nezabudnite sa usmievať! Aj keď sa nám to nemusí páčiť, väčšina z nás vyzerá s úsmevom jednoducho lepšie. 


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!