lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 10 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 10 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Nedeľa, 05. December, , Dnes oslavuje Oto
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
VODKA ABSOLUT OPÄŤ SPÁJA SVETOVÉ TALENTY

  Spracoval(a) : Gabika
Dátum : 30.9.2011
späť
Späť

Poslať
 

 

Po extravagantnej hre so svetlom v minuloročnom projekte Absolut Inspiration sa vodka ABSOLUT opäť púšťa do kreatívnej spolupráce s mladou generáciou umelcov a pokračuje v tradícii garanta inšpiratívnych nápadov a slobodného umeleckého vyjadrenia. S globálnym projektom ABSOLUT BLANK aj k nám prináša umeleckú iniciatívu, v ktorej ikonická fľaša ABSOLUT spája ľudí naprieč umeleckým spektrom, aj naprieč kontinentmi. Predstavuje totiž katalyzátor umeleckej tvorivosti, nápadu a stáva sa voľným priestorom pre absolútnu kreativitu.

 

 

Do celosvetového projektu sa zapojili individuálni mladí tvorcovia aj zoskupenia venujúce sa grafickému dizajnu a rôznym druhom vizuálneho umenia, no tiež hudobné skupiny, či umelci zvyčajne stojaci v pozadí – režiséri a editori.

 

Nechýba medzi nimi množstvo multitalentov a niekoľko v zahraničí už dobre známych mien, ktoré do svojich kampaní „stiahli“ aj svetové značky a na konte majú umelecké projekty a výstavy v prestížnych galériách. Tentokrát sa spájajú, aby prázdny priestor ohraničený iba siluetou ikonickej fľaše vyplnili vlastnými predstavami – jedinečnými kreáciami, ktoré sa vďaka značke ABSOLUT dostanú aj na výslnie verejnosti a ukážu jej kúsok z nekonečného vesmíru moderného umenia. To najzaujímavejšie o talentoch celosvetovo zapojených do projektu ABSOLUT BLANK sa dozviete z ich krátkych priložených biografii (viac súbor Absolut Blank_Umelci.ppt).

 

Kreatívneho ducha slovenských umelcov v projekte zastupuje nekonvenčný, no predovšetkým veľmi talentovaný umelec Žltý. Jeho špecialitou je predovšetkým grafický dizajn, ale tiež ilustrácia a streetart.

 

 

Žltý je známy tým, že zo všetkých jeho diel dýcha nezameniteľný rukopis a priam umelecká obsesia všetkým, čo je krásne. Jeho umelecký štýl je výrazný a plný farieb, no zároveň očarujúco jednoduchý, dýcha z neho občas až detská naivita a pestrá hravosť. Handmade prvky, ale aj náhoda či chyba sú korením jeho tvorby. Žltého posadnutosť peknými vecami pramení z presvedčenia, že majú silu vytvárať vzťahy, meniť aj krátkodobé záblesky vzájomnej náklonnosti na lásku na celý život. O vizuálnu stránku sa tento umelec postaral napríklad tiež najväčšiemu slovenskému letnému festivalu.

 

Myšlienku premeny čistého plátna na umelecké dielo inšpirovanú ABSOLUT odprezentuje Žltý priamo v reálnom čase v nákupných centrách a to 5. a 6. októbra od 11-tej hodiny v OC Aupark Bratislava a 19.-20.10. v rovnakom čase v OC Galéria Košice. Navyše - návštevníci si budú môcť domov odniesť jedinečné ABSOLUT dielo, ktoré vytvorí!

 

 

A kde našiel Žltý inšpiráciu pre projekt ABSOLUT BLANK? „Všade okolo seba – v nedozernom množstve hudobných žánrov, umeleckých štýlov a prepletajúcich sa ľudských príbehov. Ide o pestrosť chutí, úžasný zážitok premenený na záplavu farieb, v ktorej každý farebný dotyk je ako sen.“ Jeho absolútne dielo je sieťou dojmov – akoby slasť na nás útočila farbami, ako pestrý útok najrôznejších chutí. Je to metafora, v ktorej každá farba predstavuje inú životnú príchuť, iný žáner či inú osobu. Tieto sa pri vzájomnom náraze vo víre života krásne miešajú a tvoria nádherný svet, ktorý si môžeme všetci vychutnať. Povesť Slovenska v projekte ABSOLUT BLANK je preto bezpochyby v tých najlepších rukách!

 


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!