lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 3 reakcií.
Včera pribudlo:
2 tém, a 54 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Sobota, 27. November, , Dnes oslavuje Milan
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
ANGLIČTINU SA NAJPRIRODZENEJŠIE NAUČÍ BATOĽA

  Spracoval(a) : Petra
Dátum : 9.9.2011
späť
Späť

Poslať
 

Je vedecky dokázané, že približne do siedmeho roku života sa deťom všetky jazykové vnemy v mozgu ukladajú do rovnakej oblasti. Pre bábätká preto prakticky neexistujú cudzie reči a naučiť sa druhý jazyk pre nich znamená to isté, ako osvojiť si ten materinský. Aj tento princíp tzv. „okna príležitostí pre jazyky“, teda veku, v ktorom je dieťa pripravené osvojiť si akúkoľvek reč, využíva svetovo uznávaná metodológia výučby angličtiny pre deti od 3 mesiacov do 14 rokov, Helen Doron Early English.

 

 

Priekopnícky spôsob výučby angličtiny takzvanou metódou materinského jazyka, ktorý pred viac ako 25 rokmi vyvinula britská lingvistka a pedagogička Helen Doron, je dnes dostupný na kurzoch v 30tich krajinách sveta vrátane Slovenska a deťom dáva možnosť si celkom prirodzene osvojiť pre ich budúcnosť už nenahraditeľný anglický jazyk.

 

Kurzy Helen Doron Early English (HDEE)sú vytvorené tímom špecialistov z oblasti lingvistiky, pedagogiky i psychológie a ich priebeh pod vedením špeciálne školených učiteľov je presne prispôsobený konkrétnym potrebám žiačikov v rôznom veku. Pre deti je najúčinnejším spôsobom učenia hra, práve tá je preto hlavným prostriedkom výučby. Deti sa v malých skupinkách po 4-8 žiakov učia  jazyk zábavnou interaktívnou formou prostredníctvom pesničiek, tanca, divadla,  kreslenia, či  rôznych podnetných hier.

 

„Činnosti sa musia striedať každých pár minút, pretože malé dieťa sa dlhšie nevydrží sústrediť a potrebuje vždy len jednu činnosť, aby svoju pozornosť udržalo. Podnety zároveň musí dostať všetkých 5 zmyslov – zrak, sluch, hmat, čuch aj chuť,“ hovorí detská psychologička Mária Tóthová  Šimčáková o zásadách dodržiavaných na hodinách.

 

Všetka komunikácia na hodine Helen Doron Early English prebieha výlučne v angličtine, a to aj v čase, keď dieťa jazyk ešte neovláda. Cieľom je totiž zoznámiť ho s jazykom najprv pasívne, rovnako ako pri osvojovaní si materinskej reči. Rečové schopnosti dieťaťa postupne prirodzene dozrejú a ono samo začne napodobňovať aj slová a výrazy v angličtine. Veľmi dôležitým domácim učiteľom je preto aj niekoľkominútové CD s riekankami, pesničkami a príbehmi, ktoré si dieťa vypočuje dvakrát denne popri hre či jedení a utvrdí si tak pojmy, ktoré neskôr bude aktívne využívať.

 

Desať mesiacov trvajúci kurz navštevujú deti do 4 rokov raz do týždňa v sprievode rodičov, staršie deti hodinu už zvládnu samé. Treba si však uvedomiť, že výučba jazyka a jeho dokonalé ovládnutie je behom na dlhé trate.  HDEE preto ponúka možnosť nadväznosti vo výučbe až 10 rokov, aby dieťa mohlo bez prestávky systematicky napredovať. Odmenou môže byť už v mladom veku plynulejšia komunikácia v anglickom jazyku, navyše so správnym  prízvukom.

 

Helen Doron Early English je metóda prirodzeného učenia sa cudzieho jazyka bez prekladu, teda výučba prostredníctvom zážitkov a hier, no predovšetkým bez stresu a strachu. Aj pohoda a nadšenie detí, ktoré kurz často ani nepovažujú za učenie, je totiž jedným z tajomstiev jeho úspechu. Presvedčiť sa o tom môže každý na bezplatných ukážkových hodinách. Najlepšou motiváciou pre dieťa sú predsa radosť a zážitky z vyučovacích hodín spojené s pozitívnym prístupom a podporou zo strany učiteľa.  Rešpektovanie osobnosti dieťaťa, pozitívna motivácia a budovanie jeho vnútornej istoty sú dôležitým pilierom metódy Helen Doron Early English.


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!