lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 12 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Nedeľa, 25. Júl, , Dnes oslavuje Jakub
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
V lete sme sexuálne podnikavejší a aktívnejší

  Spracoval(a) : Miriam Kuhlová
Dátum : 11.8.2005
späť
Späť

Poslať
 

Každá piata žena a každý šiesty muž zažili sex na pracovisku. Leto však ponúka romantickejšie miesta na intímne radovánky, ktoré majú tiež svoje riziká. Plážový piesok je nepríjemný vo všetkých telesných otvoroch. Spálený chrbát, štípance od komárov a kliešte nie sú najvzrušujúcejšou stránkou letného sexu. Mokré plavky zvyšujú riziko nachladnutia. V Španielsku, Taliansku ani v USA netolerujú nudizmus ...

Podľa prezidenta Spoločnosti za zdravý sexuálny život Ivana Kubiša existuje niekoľko dôvodov, prečo sú ľudia v lete sexuálne podnikavejší a aktívnejší. Podporuje to dlhý deň, dostatok svetelných podnetov, podobne ako vyššia teplota prostredia. Letné rafinované oblečenie žien má tiež blahodarný vplyv na sexualitu.

"Pri cestovaní, ktorému sa zvlášť venujeme v lete, meníme aj podnebie. Stretávame viac ľudí, ktorí na nás pôsobia veľmi intenzívne kúzlom neobvyklého, nového, často aj exotického. Zvýšený záujem o sex potvrdzuje skutočnosť, že v lete sme zaznamenali trojnásobne vyšší počet otázok na našu web stránku www.sexualnezdravie.sk. Najčastejšie odpovedáme na problémy s erekciou a predčasným výronom semena. Čoraz častejšie píšu ženy, ktoré majú záujem o riešenie sexuálnych problémov svojich partnerov, so vzrušením a dosahovaním orgazmu.  Typické letné témy sú holenie prirodzenia, opaľovanie intímnych miest a sexuálne prenosné ochorenia," konštatoval banskobystrický sexuológ Kubiš.

Upozornil, že leto je aj obdobím všeobecného vzostupu výskytu sexuálne prenosných chorôb, od najbanálnejšej kvapavky až po hrozivý AIDS. "Aj keď už dnes snáď každý vie, ako im predchádzať, mnohí sú stále nie ochotní rešpektovať zásady bezpečného sexu," poznamenal Kubiš.

Človek však nikde nie je pred pohlavne prenosnou chorobou celkom bezpečný. Len absolútna sexuálna abstinencia poskytuje istotu. Keďže  väčšina ľudí v partnerskej sexualite aspoň občas niečo podniká a v lete oveľa viac, nezaškodí mať na mysli zásady bezpečného sexu. Znížime tým riziko, že sa budeme podieľať na šírení spomínaných chorôb. Štatistiky potvrdzujú, že prvé intímne skúsenosti zažívame práve v lete, hoci letné lásky obvykle nemajú dlhé trvanie. Nezaškodí pritom myslieť na spoľahlivú antikoncepciu. Nečakaným následkom letných vzplanutí býva niekedy na jar narodenie malého človiečika. Ak sa nám podarí užívať leto podľa určitých zásad, máme istotu, že prežijeme všetky cesty za hranice všedných dní v zdraví a že na našu nezodpovednosť nedoplatí nikto z našich blízkych, uzavrel sexuológ.

Copyright©2004 TASR


Diskusia k článku:

Ze v Spanielsku netoleruju nudizmus, to odkial maju taku sprostost ???
Neregistrovaný - Marek, 13.8.2005 21:34
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!