lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
2 tém, a 18 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 17 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 17. Január, , Dnes oslavuje Nataša
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Pre Tvoje srdce i srdce tých druhých

  Spracoval(a) : Katarína Pavlovičová
Dátum : 7.6.2007
späť
Späť

Poslať
 

Vyše 40 dní prispievali na Slovensku obyvatelia na prevenciu srdcovo-cievnych ochorení tým, že si kúpili rastlinný tuk Flora. Projekt Pre Tvoje srdce i srdce tých druhých priniesol 374 864 korún na nákup Holterovho EKG monitora.

Na Slovensku zomiera ročne 30 000 ľudí na kardiovaskulárne ochorenia, čo predstavuje  54,5 percenta všetkých úmrtí. Kampaň Pre Tvoje srdce i srdce tých druhých podporila nielen zdravé potraviny a zodpovednosť za zdravie, ale ukázala cestu aj pre výrobcov potravín k zodpovednosti za zdravie spotrebiteľov. Od 10. apríla do 20. mája bolo odvedených 50 halierov z  každého zakúpeného výrobku značky Flora pre Slovenskú nadáciu srdca. Vyzbierané peniaze použije nadácia na kúpu Holterovho EKG monitora, vďaka čomu sa rozšíria možnosti primárnej a sekundárnej prevencie srdcovocievnych ochorení.

„Sú chvíle, kedy o živote rozhodujú sekundy a presné informácie o činnosti srdca. Práve Holterov monitorovací systém je jedným z najlepších spôsobov, ako tieto informácie získať,“ hovorí správca Slovenskej nadácie srdca doc. MUDr. Gabriel Kamenský. Slovenská nadácia srdca,  sa usiluje pomáhať pri skvalitňovaní vysoko špecializovanej medicínskej starostlivosti o srdce a podporuje vedecké a výskumné práce v oblasti diagnostiky a liečby kardiovaskulárnych ochorení.

Holterov monitorovací systém je moderná metóda nepretržitého ambulantného monitorovania EKG, a to počas 24 hodín, 48 hodín alebo v niektorých prípadoch až po dobu necelých 7 dní. Slúži na spresnenie typu srdcovej arytmie a kontrolu účinnosti nasadenej liečby. Holterovo zariadenie zakúpené v rámci projektu umožní 48-hodinové monitorovanie pacientov. Nadácia srdca spolu s lekármi z Ružinovskej fakultnej nemocnice v Bratislave vybrala tento typ, aby sa vyzbierané peniaze použili čo najefektívnejšie.

„Kontrola rizikových faktorov, zdravá strava a životný štýl, dostatok pohybu a nefajčenie výrazne zvyšujú ochranu človeka pred kardiovaskulárnymi úmrtiami a uľahčujú srdcu zvládať jeho funkcie. Nikdy nie je neskoro začať chrániť svoje srdce, preto ďakujeme všetkým, ktorí prispeli,“ dodáva doc. MUDr. Gabriel Kamenský, CSc., primár oddelenia neinvazívnej kardiovaskulárnej diagnostiky Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave.

Viac informácií o projekte a  ďalšie  edukačné aktivity značky Flora nájdete  na www.milujsvojesrdce.sk  a www.florastranky.sk.


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!