lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 3 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 8 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Streda, 17. August, , Dnes oslavuje Milica
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Každý tretí Európan

  Spracoval(a) : Katarína Mikulcová
Dátum : 15.5.2007
späť
Späť

Poslať
 

Podľa prieskumov trpí nejakým druhom alergie približne každý tretí Európan. Úlohu tu zohráva genetická predispozícia, zhoršujúce sa životné prostredie, zmena životného štýlu a v neposlednom rade aj stres a psychika.

Ministerstvo zdravotníctva SR zaradilo alergie medzi oblasti národného zdravotného výskumu, ktoré najvýraznejšie prispievajú k riešeniu zdravotníckych problémov na Slovensku. Výskyt alergií má stúpajúcu tendenciu. Stúpa výskyt kožných a respiračných alergií, najmä bronchiálnej astmy, nielen u dospelých, ale aj u detí. Možno sa to nezdá, ale alergie majú výrazný vplyv aj na národnú ekonomiku. Strata pracovnej sily v dôsledku choroby a náklady na liečbu si pýtajú svoju „daň“ v podobe výrazných  finančných strát.

Jar predstavuje pre alergikov nadmiernu záťaž. Organizmus reaguje na prítomnosť alergénov zvýšenou produkciou protilátok, čo sa môže prejaviť opuchmi, sčervenaním pokožky, slzením alebo pálením očí, problémami s dýchaním a podobne. V jarnom období sú najčastejšími alergénmi kvitnúce liesky, jelše, topole, vŕby, duby, javory, brezy, ku ktorým sa postupne pridávajú niektoré druhy tráv. 

Homeopatická úľava
Pacienti trpiaci sennou nádchou by mali pozorne sledovať peľové správy, ktoré informujú o množstve alebo hustote peľu konkrétnych rastlín v ovzduší. Počas suchého a veterného počasia by mali vetrať a zdržiavať sa vonku čo najmenej. Dobrou radou je po pobyte na vzduchu si dôkladne vykefovať vlasy, aby sa odstránili peľové zrniečka, ktoré sa tam prichytili.

Veľmi dobrým pomocníkom na alergickú sennú nádchu je novinka francúzskych laboratórií Boiron  - homeopatický liek Rhinallergy. Tento liek pôsobí účinne na slzenie a pálenie očí, pomáha zmierňovať opuch nosovej sliznice a svrbenie mäkkého podnebia, odstraňuje dráždivý výtok, záchvatovité kýchanie a kašeľ. Keďže je v tabletkovej forme, nedráždi nosovú sliznicu. Jeho výhodou je, že nevyvoláva ospalosť a vďaka prírodnému pôvodu je vhodný pre všetky vekové kategórie vrátane malých detí a tehotných žien. Jedna tableta sa nechá 3 až 6 krát denne pomaly rozpustiť v ústach. Pred užitím lieku si pozorne prečítajte príbalový leták, prípadne sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom. Ak trpíte výraznejšími a početnejšími alergickými prejavmi, obráťte sa na lekára – homeopata, ktorý vás komplexne vyšetrí a stanoví správnu liečbu. Kontakt na neho v mieste bydliska môžete získať na telefónnom čísle 02/ 49 10 22 10.

 


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!