lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 10 reakcií.
Včera pribudlo:
3 tém, a 51 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Streda, 27. Október, , Dnes oslavuje Sabína
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Ako šplhať

  Spracoval(a) : Kristína Farkašová
Dátum : 31.5.2002
späť
Späť

Poslať
 

Bossovia personálneho manažmentu radia, že pre postup v kariére máte niekoľko možností, jednou z nich je, stať sa nepostrádateľní. Tak sa vraj najrýchlejšie stúpa  po rebríčku kariéry.

Na posledných priečkach pri oceňovaní a zvyšovaní platu ostávajú tí, ktorí veria, že si okolie a najmä šéfovia všimnú ich kvality, požiadajú ich o pomoc a ocenia ich zručnosť a usilovnosť. Omyl. Presadiť sa musíte sami. Postup vo vašej kariére zaujíma každého asi ako vlaňajší sneh. Od vás závisí, kam to dotiahnete. Dôležitá nie je mravenčia usilovnosť, ale imidž. Nebojte sa použiť aj ženské zbrane. Ak chcete stúpať veľmi vysoko, musíte mať čosi aj z mužského princípu. Sem patrí autoritatívne vystupovanie, správne zvolené oblečenie, celková úprava zovňajšku, spôsob reči a gestikulácie a samozrejme schopnosť komunikácie. Ak vás ľudia nespoznajú, ak sa nedozvedia o vašich nápadoch, nepomôže vám nič na ceste za kariérou. Snažte sa o svojej práci hovoriť, napíšte o nej článok, hľadajte spojencov, ktorí budú chváliť vaše riešenia, váš šarm. Až keď sa o vás začne hovoriť medzi kolegami, všimnú si vás aj vaši nadriadení. Dobré je vytvoriť, ak ešte nieje, alebo vstúpiť do vytvorenej profesnej organizácie, alebo odborov. Získate si tým vážnosť.(Samozrejme nie u všetkých kolegov, ale u šéfa určite.) Niekedy pomôže aj to, že sa rozhodnete dať výpoveď, alebo požiadate o neplatené voľno, poprípade sa rozhodnete pre študijný pobyt v zahraničí. Často až za vašej neprítomnosti šéfovia zistia, že im chýbate. Tento ťah je však veľmi rizikový. Môže sa totiž stať, že zistia opak.

Dobré je, začať sa stýkať so šéfom aj mimo zamestnania. Najlepšie na zblíženie slúžia narodeniny. Nenápadne pozvite šéfa k vám domov. Povedzte mu, že váš manžel by chcel spoznať tak zaujímavého a vzdelaného človeka akým je váš šéf a preto si dovoľuje požiadať ho, aby sa zúčastnil malej narodeninovej party u vás. Zväčša to zaberie. Pri dobrom jedle a poháriku sa dá prehodiť aj pár slov o práci. Nesnažte sa však riešiť na oslave otázky vášho pracovného postupu. Stratili by ste dôveru. Radšej navrhnite šéfovi, že mu nezištne pomôžete pri riešení nejakého problému. Naznačte však, že je to špeciálny darček, lebo vaša filozofia znie: Za dobrú prácu, dobrú plácu. To však neznamená, že nemôžete prejaviť lojalitu k firme, keď bude mať problémy a bude bez peňazí. Zabudnite na slovko nedá sa. Vždy hľadajte riešenia. Zabudnite na to, že už sa skončil pracovný čas a na vás čaká rodina. Ak chcete postupovať hore, musíte byť v pravý čas, na pravom mieste. Pozitívne myslenie je tiež veľmi dôležité na ceste za kariérou. Ľudia vám skôr odpustia chybné riešenie ako zlú náladu a pesimizmus.


 


Diskusia k článku:

najlepsia je suloz
Neregistrovaný - , 31.5.2002 08:23
zasa vsetko zalezi od ludskosti cloveka,blbca tazko o niecom presvedcite
Neregistrovaný - mdd, 31.5.2002 11:00
clanok o nicom
Neregistrovaný - s, 31.5.2002 13:55
Ja pozývam šéfa domov a celkom sa mi darí.
Neregistrovaný - Eva, 2.6.2002 18:41
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!