lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 10 reakcií.
Včera pribudlo:
3 tém, a 51 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Streda, 27. Október, , Dnes oslavuje Sabína
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Ako sa vyvarovať osudovým chybám (Niečo ako rada)

  Spracoval(a) : Natália Krížová
Dátum : 31.5.2002
späť
Späť

Poslať
 

Moja kamarátka sa opäť zaľúbila. Po rozvode, ktorý „úspešne“ absolvovala pred dvoma rokmi,  je to už tretí raz. Všetko sa samozrejme vždy vyvíja v rovnakej špirále. Zasa je Michal najlepší človek, akého kedy stretla. Je jedinečný v práci, v sexe, aj vo vzťahu k ľuďom okolo seba. Veľmi si ho váži. Len sa bojí , aby to aj tentoraz nedopadlo tak ako predtým s Paľom, Jožom, Milanom a Rasťom-jej exmanželom.

Muž nedokáže žiť len pre lásku
Ja mám tiež obavy z toho, že sa história bude opakovať. Sylvia totiž celý život kopíruje vlastnosti a spôsob života svojich vyvolených. Neakceptuje, že muži majú v živote aj iné ciele, ako sedieť pri sukni milovanej ženy, ale to nie je  jediná chyba, ktorú pácha v partnerstve.

Muž neznáša prehnanú starostlivosť a dvorenie
V túžbe po láske a v strachu zo samoty sa dopúšťa ešte väčšej katastrofy. Neustále sa potrebuje svojmu drahému ozývať, ubezpečuje ho denne niekoľko razy o svojej láske a oddanosti, rozpráva mu na minútu presne, čo práve robí a ako pri tom na neho myslí. Zo začiatku je to pre jej milých  nový, zaujímavý prvok, ale po troch mesiacoch je to už absolútna otrava. Vtedy si jej partner uvedomí, že Sylvia nemá vlastnú hodnotu, že na potvrdenie svojej dôležitosti potrebuje jeho. Pre mnohých mužov je to zbytočná záťaž a súčasne veľká zodpovednosť, pre iných raj. Konečne majú na kom uplatniť boj so svojimi komplexmi.

Nechcite vzťahom zabiť samotu , ani zmeniť muža
Nadobudla som dojem, že Sylvia sa omotá ako liana okolo každého muža, ktorý prejaví záujem stráviť s ňou pár chvíľ. Neskôr si ho zidealizuje,  jeho chyby vôbec nevidí, alebo si myslí, že ona bude tá, ktorá ho zmení, lebo : „ona ho miluje tak, ako ešte nikto.“ Pravá láska však predpokladá isté kvality z oboch strán. Inak je to vášeň a tá nikdy neprináša pokoj, ani pohodu a šťastie.Tešili by ste sa, keby si takéhoto partnera našla vaša dcéra? Keďže Sylvia nie je hlúpa. Občas zahlodá na jej nebi bez mráčika drobný červ. Vtedy jej poradím, aby sa spýtala, či by bola šťastná, keby jej  dcérka mala takéhoto muža po svojom boku.

Muži milujú „ful servis“
Najväčšou Sylviinou chybou je, že si partnera nasťahuje do bytu hneď prvý mesiac známosti. Vraj tak najlepšie cíti jeho prínos a blízkosť  partnera jej robí vyslovene dobre. Kým sa ona vyhrieva prilepená na partnerovi, on v pohode sleduje telku, má navarené, oprané, ožehlené a je mu sveta žiť. Nemusí kupovať lístky do kina, obliekať sa „do slušných“ šiat, starať sa o program a odprevádzať ju domov. To znamená, že nemusí loviť, čím zlenivie a viac spí „ako pracuje“. Sylvia zúri a neuvedomuje si, že šikmú plochu nakláňa ona.

Nič nevidí, nič nepočuje
Pravdou je, že v spoločnej domácnosti by mohla rýchlejšie zistiť, s kým má tú česť, lenže ona zo strachu, aby ju neopustil, nič nevidí a nič nepočuje. Ani jeho egoizmus, záľubu v pive, ani grobiánstvo. Jej veta: Nikto nie je dokonalý, ma privádza do hystérie. Je takmer tak zúfalá, ako jej túžba otehotnieť, aby si „svojho milovaného“ udržala naveky. Naposledy bola na interrupcii pri poslednom rozchode. Rasťo o svadbe a deťoch nechcel ani počuť. Ani vtedy mu nedokázala povedať, aby zmizol. Musela to urobiť jej matka. Sylvia tvrdila, že keď bude tolerantná a zhovievavá, on sa zmení. To isto, na ešte väčšieho grobiána.


Neobviňujte sa!
Najhoršie je, že moja milá priateľka sa vždy obviňuje za to, že jej zlyhal vzťah. Keby bola milšia, krajšia, lepšia, tolerantnejšia, usilovnejšia, milujúcejšia...nebol by ju opustil. Nikdy sa nepozrie na to, koho si našla a prečo.Zdá sa, že na to, aby uzavrela bludný kruh nešťastných lások, bude musieť zmeniť pohľad na seba, svoj život, partnerov. A hlavne musí objaviť, že zdrojom hrdosti a lásky je ona sama.
Ako ste na tom vy?


Diskusia k článku:

dobry clanok,okrem Muži milujú „ful servis“ to si totiz odporuje s Muž neznáša prehnanú starostlivosť a dvorenie /co je pravda/,Nič nevidí, nič nepočuje je pravdou z casti ... problem je v tzv.zenskej namyslenosti a to,ze ony su dokonale,ze tu lasku ktoru davaju je dokonala,problem je,ze zeny si nechcu pripustit chyby /lebo si znova namyslaju,ze by ich nik nechcel?/ a namiesto toho radsej vravia,mam byt milsia,tolerantnejsia,chudsia atd.,sami uznate,ze ospravedlnovanie chyb tymito slovami,je len maskovanou utechou a slepim presviedcanim sa o svojej dokonalosti
Neregistrovaný - , 31.5.2002 08:36
muzi maju radi uprimne spravanie,nie hranie a presvedcanie sa o uprimnom spravani
Neregistrovaný - , 31.5.2002 08:38
Len mala gramaticka pripomienka - nie je nahodou vyvarovat sa (koho, coho) osudovych chyb?
Neregistrovaný - Sylva, 31.5.2002 09:37
Zrejme bolo v pôvodnom texte vyhnúť sa. Čo ja viem?
Neregistrovaný - Ina, 31.5.2002 11:10
Chlapi potrebujú hlavne priateľstvo a fér rozumné jednanie.To ostatné až také super dôležité nie je.Príjmite svoje chyby, tolerujte sa, aj ostatných potom budete môcť.
Neregistrovaný - Bellezza , 31.5.2002 13:57, bellezza(`na`)pobox.sk
Ani jeden clovek nema chyby , Má len negatívne a pozitívne vlastnosti. Je velmi potrebné si ich uvedomiť a započať s nimi aj žiť a vtedy budú všetci šťastní, či už je to žena alebo muž :-))))))
Neregistrovaný - , 1.6.2002 16:33
Keď myslíš.
Neregistrovaný - Eva, 2.6.2002 18:44
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!