lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
3 tém, a 30 reakcií.
Včera pribudlo:
2 tém, a 25 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Utorok, 26. Október, , Dnes oslavuje Demeter
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Hádajte sa ,iba ak to viete

  Spracoval(a) : Martina Jeníková
Dátum : 16.5.2002
späť
Späť

Poslať
 

Najmä mladé, zaľúbené páry žijú v presvedčení, že v dokonalom vzťahu by na seba partneri nikdy nemali zvýšiť hlas. Ale väčšina odborníkov súhlasí s tým, že hádka môže mať za určitých okolností očistný vplyv a je pre vzťah veľmi potrebná. Ak sme totiž nespokojní, treba to dať najavo. Keď budeme v sebe všetko dusiť, alebo sa budeme robiť lepšími ako sme, ohrozíme tým nielen svoju psychickú pohodu, ale dokonca aj zdravie.

Náš spôsob partnerskej komunikácie je do veľkej miery ovplyvnený tým, ako v našom detstve riešili spory naši rodičia. Ak boli obidvaja prudkí a často sa hádali, ale aj napriek tomu sa mali radi, aj my budeme pravdepodobne reagovať podobne. Problém môže nastať vo chvíli, keď náš partner pochádza z iného prostredia. V takom prípade sa nezaobídeme bez kompromisu. Aby bola hádka prospešná, musíme dodržiavať určité zásady:
►Nehádajte sa príliš často a nerobte zbytočne dramatické scény, inak váš partner časom otupie a prestane brať vaše prejavy emócií vážne.
►Slzy používajte iba v naozaj výnimočných situáciách. Väčšina mužov si zoči-voči ženským slzám pripadá bezbranná a považuje ich za neférovú zbraň. Ak sa vám už pri hádke slzy tlačia do očí, skúste sa ovládnuť a vyplakať sa, až keď budete sama.
►Ak sa vám chce kričať, pokojne kričte, ale pokúste sa kontrolovať výšku svojho hlasu. Každý človek podvedome lepšie prijíma informácie  vyslovované hlbším hlasom. Ženy s vysokým hlasom veľmi ľahko nadobudnú povesť hysteriek a ľudia ich prestanú brať vážne.
►Kontrolovať treba aj držanie tela a gestikuláciu. Ak váš partner kričí a vy sa chúlite a rukami si zakrývate oblasť žalúdka,  signalizujete týmto gestom svoju podriadenosť. Partner to samozrejme vycíti a ešte ,,pritvrdí“ a začne sa k vám správať ešte horšie.
Ak skrížite ruky pod hrudníkom a lakte vystriete mierne dopredu alebo dáte ruky vbok, začnete vyžarovať bojovnosť a neprístupnosť. Partner môže nadobudnúť pocit, že všetko je zbytočné. Keď bude najbližšie hádka vrcholiť, vyskúšajte malý trik: vzpriamene sa postavte, ruky nechajte pozdĺž tela a dlane natočte mierne k partnerovi. Dáte tým najavo, že sa nebojíte, ale akceptujete jeho pripomienky a ste pripravená ich riešiť.
►Aj v tých najvypätejších situáciách sa vyvarujte urážok partnera a jeho najbližších (,,si rovnaký psychopat ako tvoj otec“). Bude ich brať ako útok, prejde do obrany a v tej chvíli prestanete riešiť vecnú stránku problému. A ak uráža on vás? Počkajte, kým emócie opadnú a až potom mu povedzte, že jeho správanie sa vás dotklo.
►Nikdy nezabudnite, že problémy nestačí vykričať, ale najmä vyriešiť. Preto sa k obsahu hádky vždy vráťte, v pokoji ich prediskutujte a nájdite riešenie, ktoré je prijateľné pre obidvoch. Samozrejme, nevyhnutným predpokladom je ochota oboch partnerov ku kompromisom.   


Diskusia k článku:

Partner to samozrejme vycíti a ešte ,,pritvrdí“ a začne sa k vám správať ešte horšie. ... som si 1oo% isty,ze toto napisala zena
Neregistrovaný - , 16.5.2002 17:49
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!