lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 10 reakcií.
Včera pribudlo:
3 tém, a 51 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Streda, 27. Október, , Dnes oslavuje Sabína
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Ženy sa milujú, muži súložia

  Spracoval(a) : Martina Jeníková
Dátum : 8.5.2002
späť
Späť

Poslať
 

Všimli ste si už, že muži takmer nikdy neoznačujú pohlavný styk slovom ,,milovanie“? Do tohto takmer básnického termínu sa im nevojde nielen súlož, ale ani žiaden iný telesný  kontakt. Najpresnejšie to asi vystihuje vtip o tom, že milovanie je  to, čo robí žena, keď s ňou muž súloží... Zaujímavé je aj to, že keď sa schyľuje k pohlavnému styku, žena spravidla potrebuje dôvod, zatiaľ čo muž potrebuje vhodné miesto.


Muži sa takisto vyhýbajú aj termínu ,,vyspať sa s niekým“. Teda, ak s niekým skutočne neprespia celú noc. A povedzme si rovno – niekoľkohodinové sexuálne orgie majú k vyspaniu naozaj poriadne ďaleko. Nejde tu len o slovíčka -  rozdielna mužská a ženská terminológia veľmi výstižne odráža skutočné rozdiely medzi mužským a ženským chápaním sexuality.
Azda vôbec netreba dokazovať skutočnosť, že muž túži predovšetkým o uvoľnenie nazbieraného napätie prostredníctvom orgazmu. Na to mu celkom postačí sex s anonymnou prostitútkou. Často dokonca ani netúži po tom dozvedieť sa, ako sa dotyčná volá. Predohra spočíva v rozopnutí nohavíc, nasleduje pomerne krátky akt, potom muž zaplatí a ide si po svojom.
Naproti tomu žena túži po postupne vzrastajúcom napätí prostredníctvom pozorností, flirtovania a konverzácie. Niektoré sexuálne príručky tvrdia, že pre ženu je dôležitá aspoň polhodinová predohra. Pravým korením ženského milovania je postupné vábenie, spojené s vyslovovaním obdivných slov a láskyplných viet tzv. tlačenie kalerábov, ako muži radi vravia.
Rozdielna terminológia súvisí aj so správaním bezprostredne po styku. Zatiaľ čo žena naďalej túži po dotykoch, maznaní alebo aspoň telesnom kontakte, muž väčšinou zaspí, odtiahne sa, zapáli si, vstane a odchádza. Cieľ tejto cesty sa ďalej môže líšiť podľa toho, či išlo o súlož manželskú alebo mimomanželskú. V prvom prípade ide muž napríklad na toaletu, vyrabovať chladničku alebo uvariť si kávu. V druhom prípade odchádza domov.
Skutočnosť, že muži chcú predovšetkým sex a ženy lásku, je známa už dlhé stáročia. A predsa sa na túto tému rodia stále nové a nové romány, telenovely, muzikály, drámy alebo komédie a diváci to znova a znova považujú za moderný objav. 
 Rozdiely v tom, ako muži a ženy chápu sex, by sme nemali považovať za handicap alebo prednosť jednej či druhej strany. Treba to prijať ako fakt. Neostáva nám nič iné, ako sa s touto skutočnosťou zmieriť, snažiť sa o vzájomné porozumenie a čo najviac si vychádzať v ústrety.
Takisto treba chápať aj hádky, vyplývajúce z odlišného naprogramovanie ženského a mužského mozgu. Je typické, že lesbičky a gayovia, ktorí spolu žijú v homosexuálnom vzťahu, sa na tému sex pohádajú naozaj iba výnimočne. Je to tak asi preto, lebo im pravá a ľavá hemisféra mozgu pracujú približne rovnako.
Možno sa pri čítaná týchto riadkov budú niektorí muži cítiť urazení. Oni sa predsa milujú a dobre rozumejú svojim partnerkám. Česť ich mysleniu, česť výnimkám, ktoré potvrdzujú pravidlo. Dúfajme, že ich bude čoraz viac.  

 


Diskusia k článku:

Babenky to bude tým, že moc milujete,čo tak sa trochu odosobniť a aj partner bude nadšený, keď to všetkého nebude pchať (a niekedy v neúnosnej miere) tie citečky...to už v chlapoch evokuje pocit záväzkov a zodpovednosti...čo tak dať si nezodpovednú živočíšnu rýchlovku bez zbytočných kecov a oblbovania....:) ale som si zavarila čo???:)
Neregistrovaný - Bellezza , 9.5.2002 09:52, bellezza(`na`)pobox.sk
veru si si zavarila, ale želám ti niekoľko rýchloviek za týždeň, možno ťa to prejde. Bell. Toto bol pokus o žart. Nič v zlom. Myslím si, že bez citov to nejde.
Neregistrovaný - Iva, 9.5.2002 12:05
Boze Bell, si hrozna!!!
Neregistrovaný - Uhorka, 9.5.2002 14:52
Musim povedat,ze asi som jeden z tych vynimiek, pretoze vzdy so svojou zenou hovorime o "milovani" a ja to aj tak chapem, vobec mi nejde len o pohlavny styk a koniec...,neviem, ako by som to potom zvladal potom teraz, ked je manzelka v osmom mesiaci tehotenstva a cakame vytuzene prve dietatko a jedinym "sexom" je maznanie sa, hladenie a rozpravanie jemnych slov lasky... To by som asi musel potom byt kazdu chvilu niekde v erotickom salone a ukajat svoje chutky s nejakou prostitutkou. Ale o to vobec nejde,prvorade je pre mna totiz milovanie zalozene na cite a vzajomnom poznani.
Neregistrovaný - maros, 15.5.2002 07:55
Musim povedat,ze asi som jeden z tych vynimiek, pretoze vzdy so svojou zenou hovorime o "milovani" a ja to aj tak chapem, vobec mi nejde len o pohlavny styk a koniec...,neviem, ako by som to potom zvladal potom teraz, ked je manzelka v osmom mesiaci tehotenstva a cakame vytuzene prve dietatko a jedinym "sexom" je maznanie sa, hladenie a rozpravanie jemnych slov lasky... To by som asi musel potom byt kazdu chvilu niekde v erotickom salone a ukajat svoje chutky s nejakou prostitutkou. Ale o to vobec nejde,prvorade je pre mna totiz milovanie zalozene na cite a vzajomnom poznani.
Neregistrovaný - maros, 15.5.2002 07:56
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!