lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 26 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Utorok, 22. Jún, , Dnes oslavuje Paulína
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Tajomstvá okien

  Spracoval(a) : Peter
Dátum : 8.2.2014
späť
Späť

Poslať
 

Pri výbere okien si každý z nás všíma ich kvalitu, cenu a vzhľad. To, z akého okenného plastového profilu, izolačných skiel a kovania sa skladajú, väčšinou posúvame na vedľajšiu koľaj. Pri voľbe správnych okien a dverí by sme týmto prvkom mali venovať najväčšiu pozornosť. Samozrejme v neposlednom rade nesmieme zabúdať na ich správnu montáž. Nájdite si chvíľku a odhaľte všetky tajomstvá okien.

 

Spoznajte pravdu o profiloch

 

Dôležitá vlastnosť okenných plastových profilov je trieda, ktorá je definovaná písmenami A, B alebo C, pričom najvyššia je trieda A. Označuje profil s hrúbkou vonkajšej, čiže viditeľnej steny minimálne 2,8 mm a s hrúbkou vnútornej, teda tej, ktorá nie je viditeľná, minimálne 2,5 mm. Profily triedy A zabezpečujú potrebnú tuhosť a trvácnosť okien.

 „V minulosti prevládal názor, že pre tepelné vlastnosti okien je kľúčový počet komôr. Často sme sa mohli stretnúť s argumentom - „čím viac komôr, tým lepšie”. No okno je komplikovanejší produkt a sme radi, že vedomosti našich zákazníkov v posledných rokoch výrazne narástli,“ uviedol Juraj Koudela, obchodný riaditeľ pre Slovensko a Českú republiku OKNOPLAST.

 

Zjednodušene môžeme rozdeliť okenné profily podľa počtu vnútorných komôr a celkovej stavebnej hĺbky na:

  • 3 – komorové profily - od 58 mm do 69 mm
  • 5 – komorové profily - od 70 mm do 79 mm
  • 6 a viac komorové profily - 80 mm

 

 OKNOPLAST, ktorý určuje nové trendy v oblasti plastových okien a dverí, ako prvý použil inovatívnu termickú bariéru SpaceBlock a to pri výrobe okna Winergetic Premium Passive. Ide o spojenie výplne z aerogélu v ráme a vrstiev polyuretánovej peny. Vďaka tejto revolučnej konštrukcii dosahuje súčiniteľ prestupu tepla profilu Winergetic Premium Passive Uf = 0,96 W/m²K.

 

 

Tajomstvá izolačných skiel

 

Pri výbere okien nesmieme zabúdať na vhodné sklo. Keďže pokrýva najväčšiu plochu okna je dôležité, aby zabezpečovalo dostatočnú izoláciu. V opačnom prípade by mohlo dôjsť k úniku tepla a výdavky na kúrenie by výrazne zaťažili našu peňaženku.

 

Jedným z najefektívnejších riešení je použiť izolačné sklá vyplnené vzácnymi  plynmi. Najčastejšie sa používa argón, sporadicky kryptón. Táto tenká neviditeľná vrstva prepúšťa svetlo a slnečné žiarenie dnu a súčasne zabraňuje únikom tepla smerom von. 

 

Vo vnútri izolačných skiel medzi tabuľami sa nachádza dištančný rámik, ktorý ich udržiava v potrebnej vzdialenosti. Jeho úloha je minimalizovať vznik tepelných mostov a zabraňovať vzniku vodnej pary.

„Najpopulárnejším materiálom, z ktorého sa vyrábajú dištančné rámiky, je v lacnejších oknách hliník, ktorý je výborný vodič tepla. Hliníkové rámiky energetickú bilanciu okna nezlepšujú, nazývame ich aj „studené rámiky”. K „teplým rámikom” patria napr. tie, ktoré sú vyrobené z ušľachtilej ocele – vyznačujú sa viac ako päťnásobne menšou tepelnou vodivosťou a vďaka tomu zlepšujú súčiniteľ prestupu tepla celého okna Uw až o 8 %,“ uviedol Juraj Koudela.

 

Rámik je zodpovedný za tesnosť celého izolačného skla, preto je najvhodnejšie ak je v rohoch ohýbaný a nie zrezaný – vďaka tomu celé izolačné sklo lepšie tesní.

 

 

Skrytá sila kovania

 

Funkčnosť okien a dverí, to či sa krídlo ľahko otvára a zatvára ovplyvňuje kovanie. Kvalitné a spoľahlivé kovanie predstavuje nevyhnutný prvok v každom kvalitnom okne - zabezpečuje tesnosť, bezpečnosť a trvácnosť.

 

V súčasnosti sa najčastejšie používa celoobvodové kovanie. Je umiestnené v celom obvode okna a rovnomerne dotláča krídlo k rámu, čo zabezpečuje správnu tesnosť celej konštrukcie. Niektorí výrobcovia navrhujú kovania s funkciou mikroventilácie, ktorá umožňuje vetrať miestnosti bez nutnosti otvárať celé okno. Mikroventilácia zabezpečuje výmenu vzduchu bez zbytočného ochladzovania miestnosti.

 

Špeciálna konštrukcia kovania spĺňa požiadavky stanovených tried odolnosti voči vlámaniu, zabraňuje vyváženiu krídla, otvoreniu či rozvŕtaniu kľučky zvonku.

„Najdôležitejšie prvky bezpečných kovaní sú navzájom prepojené protikusy proti vypáčeniu a špeciálne čapy i.S. Vďaka ich špeciálnej konštrukcii sa dajú správne zaistiť, čo zabráni zlodejom vyváženie krídla. Pre zabezpečenie lepšej ochrany sa protikusy proti vypáčeniu montujú do každého rohu okna alebo po jeho celom obvode. V závislosti od triedy bezpečnosti, ktorú majú spĺňať, ich môže byť na jednom okennom krídle až 15,“ uviedol Juraj Koudela.

 

V ponuke OKNOPLAST je dostupných mnoho verzií a doplňujúcich možností okenného príslušenstva. Môžete sa rozhodnúť pre doplnkové kovanie proti vlámaniu, ktoré zvyšuje bezpečnosť. Prvky ako špeciálna blokáda, ktorá zabraňuje buchnutiu krídel pri silnejšom prievane alebo úchytka umožňujúca zatvoriť okno zvonku bezpochyby zvyšujú funkčnosť okien a dverí. Preto treba upriamiť pozornosť na malé, zdanlivo nepodstatné prvky, keďže práve tie tvoria celok a poskytujú radosť z každodenného komfortu.

 


Diskusia k článku:

The prostate related is the central part of a male's reproductive system. It secretes fluids that assisted in the transportation and activation of sperm. The prostate is situated just while watching rectum, below the bladder and surrounding the urethra. When there is prostate problem, it is almost always really miserable and inconvenient to the patient as his urinary product is directly affected. The common prostate medical problems are prostate infection, enlarged prostate and prostate type of cancer. Prostate infection, also called prostatitis, is easily the most common prostate-related symptom in men younger than 55 years. Infections from the prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia. Acute bacterial prostatitis is the least common of most forms of prostate infection. It is brought on by bacteria found in the large intestines or urinary tract. Patients may feel fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by utilizing antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to help remedy the swelling. Chronic bacterial prostatitis is really a condition associated with a particular defect in the gland along with the persistence presence of bacteria inside urinary tract. It can be due to trauma for the urinary tract or by infections via other regions with the body. A patient may go through testicular pain, lower back pains and urination problems. Although it is uncommon, it could be treated by removal in the prostate defect then the use antibiotics and NSAIDs to treat the redness. Non-bacterial prostatitis accounts for approximately 90% of prostatitis cases; however, researchers have not even to create the sources of these conditions. Some researchers feel that chronic non-bacterial prostatitis occur because of unknown infectious agents while other think that intensive exercise and heavy lifting could cause these infections. Maintaining a Healthy Prostate To prevent prostate diseases, a suitable meals are important. These are some in the things you can do and also hardwearing . prostate healthy. 1. Drink sufficient water. Proper hydration is essential for general health and it will also keep your urinary track clean. 2. Some studies claim that a couple of ejaculations a week will assist you to prevent cancer of prostate. 3. Eat beef moderately. It has been shown that consuming more than four meals of beef a week will heighten the risk of prostate diseases and cancer. 4. Maintain a suitable diet with cereals, vegetable and fruits to ensure sufficient intake of nutrients required for prostate health. The most significant measure to adopt to make sure a healthy prostate would be to opt for regular prostate health screening. If you are forty yrs . old and above, you should select prostate examination one or more times a year.
Neregistrovaný - AlbertJig, 6.9.2018 17:28, canapphettlinger(`na`)yahoo.com
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!