lady.sk
AKLINIK B 468X60

REKLAMA
MOBIVENAL banner 109x109 sutaz
 
 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
2 tém, a 13 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Utorok, 11. Máj, , Dnes oslavuje Blažena
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Hľadanie odpovedí.

  Spracoval(a) : Andrea
Dátum : 12.5.2005
späť
Späť

Poslať
 

Ďakujeme naším čitateľom za príspevky, ktoré nám do redakcie zasielajú. Rozhodli sme sa uverejnit tento príspevok:

Je to zdĺhavá a namáhavá cesta, dostať sa k odpovediam na otázky, ktoré Vám doslovne rozvŕtavajú vnútro. Moje myšlienky ma ubíjali. Preto som sa rozhodla zoradiť ich na papier a podeliť sa o ne s Vami.

Dúfam, že sa niektorá z Vás nájde v mojich riadkoch. Budem rada, ak tým ostatným dokážem sprostredkovať iný pohľad na vývoj vecí, alebo nový postreh zo sveta, v ktorom momentálne žijeme.
Môj príbeh sa začal v jeden letný deň na lavičke pri jazere. Dnešná doba ponúka veľa možností a pracujúci človek s nedostatkom času alebo chuti, hľadá svoje šťastie cez internet. I ja som hľadala. Nepísali sme si dlho. Po približne dvojtýždňovej písomnej „prestrelke“, sme sa odhodlali pozrieť sa pravde do očí. To viete, fotky a písmenká sú vodítkom, podpora fantázii, ale predsa len v každom z nás drieme neveriaci Tomáš. Všetko treba vidieť na vlastné oči, aby človek uveril.
Neviem, či to bolo tým slnkom, kofolou alebo vzájomnými sympatiami, ale naše stretnutie sa po krátkom čase vykryštalizovalo v  úžasnú a intenzívnu lásku.
Stretli sa dvaja ľudia, s rôznymi záujmami, prioritami, s rozdielnym pohľadom na svet. Obaja s jasnou víziou budúcnosti a vlastným názorom. To, že tie vízie pripomínali trate metra vo veľkomeste, ktoré sa vzájomne križujú a spoločných majú iba zopár zastávok, nám vtedy neprekážalo. Čo Vám budem hovoriť. Pravidlo, že protiklady sa priťahujú, zafungovalo.
Náš vzťah nebol ideálny. Narážali na seba dve osobnosti, ktoré k sebe ťažšie hľadali cestu, alebo sa stretali s neochotou spraviť v tom, či onom smere kompromis. Ale keďže city boli veľmi silné, nevzdávali sme to.
Človek je tvor omylný, tuším od prírody. I my sme urobili veľa chýb alebo prešľapov, po ktorých zostali rany. Niektoré sa zahojili rýchlo, iné zostali otvorené, čakajúce na pomoc toho druhého, že ich snáď pofúka, ošetrí a oni sa zahoja. Nestalo sa tak.
Každého z nás formuje život, s tým čo prináša a akým spôsobom zasiahne do nášho bytia. Tak i my, poznačení vzájomnými zraneniami, začali sme sa jeden druhému vzďaľovať. Jeden to dusil v sebe a nedokázal to spracovať, i keď navonok prezentoval niečo úplne iné, druhý plakal, prosil, vyčítal.
Ani jedna strana nedokázala vystúpit zo svojho tieňa, pozrieť sa na vec objektívne a podať tomu druhému pomocnú ruku. Asi sme obaja boli zahľadení do vlastných predstáv o vzťahu, postavení v spoločnosti, budúcom vývoji našich životov a argumenty boli príliš silné na oboch stranách bojiska. I keď sme to nechceli priznať, ani jedna zo strán nedokázala naozaj vytiahnuť bielu zástavu a sadnúť za okrúhly stôl. Zvážiť problémy a otvorene o nich hovoriť, alebo opísať, prečo vlastne bojuje, proti čomu vlastne bojuje. A čo pri tom boji naozaj pociťuje.
Tak, ako vojakov mení pohľad na bojisko zblízka, i u nás sa začali diať zmeny. Nikdy som si nemyslela, že pocit menejcennosti môže dohnať človeka do stavu, kedy prestáva byť sám sebou a stáva sa niekým úplne iným. A pocit neschopnosti nájsť riešenie, bezradnosť a stratenosť, môže viesť k úplnému zlomeniu osobnosti človeka.
Moje šťastné detstvo i ďalší vývoj môjho života ma nikdy nepostavili do situácie, v ktorej by som bola konfrontovaná so ženami, čo trpeli vo vzťahu, z toho - či oného dôvodu. Tak naozaj trpeli. Cítili sa ponižované, odmietané, odvrhnuté, či psychicky týrané. Nechcem paušalizovať, ani tvrdiť, že toto je univerzálna a jedna pravda, platiaca u všetkých mužov. Ale u nás to prebiehalo asi takto.
Môj partner, prezentujúci sa ako citlivý muž, túžiaci po rodine a milujúcej partnerke, začal byť ku mne chladný, tvrdý, niekedy veľmi surový. Nebil ma, ale odmietal ma ako ženu, stalo sa, že i zvýšil na mňa hlas, ponižoval ma. Často nemal na mňa čas, nechával ma samú riešiť problémy. Akoby nepočúval moje prosby a naliehanie, že sa niečo deje a ja si s tým neviem poradiť. A ja som začala hľadať pomoc inde. U priateľov, rodičov. Odsudzila som sa mu. Prestala som s ním komunikovať a začala som od neho utekať.
Bola som jedna z tých žien, ktoré si stoja za svojím názorom. Neochvejne ho prezentujú na verejnosti a mnohokrát so zdvihnutou hlavou odmietajú cudzie pohľady na celý svet. No niekedy by som sa za to i nakopala „do zadku“, ale čo už,  keď sa do vlastného v podstate kopať nedá. Tvrdohlavá, sebavedomá, možno až príliš samostatná a emancipovaná „ženská“. Chcela som od života viac. Chcela som vyťažiť maximum.
Dovtedy som nevedela pochopiť, prečo muži nezvládajú takýto typ žien. Také, čo stíhajú sekundovať mužom, alebo sa o to minimálne každodenne pokúšajú. Také, ktoré o svoje miesto na slnku každodenne bojujú a pokúšajú sa pri tom ovplyvniť a podporiť nielen seba, ale i svoje okolie.
Samozrejme, že sa moja snaha dotkla i partnera. On bol však z mužov, ktorí netúžili dotknúť sa slnka. Jemu stačilo chodiť po zemi a byť denne hladený jeho lúčmi. Chcel pohodu, pokoj, lásku. Nepotreboval oveľa viac, ako dostával od života.
A tak moje sny, túžby a predstavy začali narážať na partnerove pocity neistoty a nepohody. Až neskoro som zistila, že naše vzájomné snaženie stroskotávalo na múre, ktorý sme vzájomne vybudovali. Môj bol postavený z kameňa nepochopenia, stratenosti, bolesti a beznádeje a ten jeho z pocitu nepohody, nátlaku, „zahnania do kúta“, povedala by som - menejcennosti.
Muži sú zvláštne bytosti, ktorých jedným z hlavných znakov je ich „Ego.“ Príroda to tak mienila i zariadila, aby oni boli tí dominantnejší, ochrancovia a živitelia nás, žien. Dnešná doba priniesla veľa zmien, i to, že my ženy sa stávame niekedy až prehnane samostatnými a emancipovanými. V túžbe obstáť v mužskom svete, často zabúdame na určitú formu rovnováhy a na to, že každé snaženie, či dokazovanie si niečoho, má svoje hranice. Zabúdame, že živná pôda pre vzťah je ten spoločný oheň, ktorý by sme my ženy mali udržiavať. To teplo, ku ktorému sa muži vždy radi vracajú.
Neviem, či som nenašla zápalky alebo došiel plyn v zapaľovači? Či bolesť a strach z partnerových prejavov, nepochopenie, spôsobili, že som nevytvorila ten základ, čo sa čaká od ženy. A tak i ten „môj“, sa začal meniť na úplne iného človeka. Začal útočiť, ako zviera, ktoré zatlačené do kúta, nemá kam ujsť. Odmeranosť, striedala nervozita a únava z práce. Zavrhoval telesnú lásku a často ma nechával uplakanú vykrikovať do tmy prosby po nehe a intimite. Vina, ktorú si väčšinou partneri prihrávajú ako loptu v tenisovom turnaji, skončila často na mojej strane ihriska. Nestíhala som ju už odrážať späť. On pozeral na mňa cez oči zakalené vlastnou predstavou a úsudkom  o mojom správaní, prejavoch, túžbach, názoroch, či samotnej mojej osobnosti. Minimálne vnímal, čo chcem, čo sa snažím povedať, moju beznádej. Nechápal, že ja neviem nájsť cestu k nemu. On ju totiž už dávnejšie z „technických príčin“ odstavil a mňa zabudol o tejto skutočnosti informovať.
Neskôr keď moje prosby, dohováranie sa stali výčitkami a spoločná komunikácia viedla iba k uspokojeniu oboch strán na nasledujúcich pár hodín, prerástol jeho záujem o mňa a vzťah  „do totálnej apatie.“ Moje pokusy o ukončenie vzťahu vždy zlyhali. Moje city boli príliš silné, aby som dokázala ujsť utrpeniu a žila bez neho.
A zrazu som stála na okraji toho všetkého a vôbec som nevedela čo sa deje. Plač, striedala zúrivosť, nervozitu striedala túžba po šťastných chvíľach. Raz som ho odháňala, inokedy chlácholila jeho i seba, že to bude dobré. No nenašla som riešenie. Moja bolesť prerástla do trvalej nepohody, ktorou som nechtiac ničila celé moje okolie. Viacero búrok sa prehnalo nad našimi hlavami. Ale po daždi vždy vykukne slnko. Až v jedno štvrtkové popoludnie prišiel a povedal, že ma už nemiluje. Moment, po ktorom som zostala tápať po dychu, so šialenou bolesťou a neschopnosťou nájsť odpoveď na otázku „prečo?“ Zlomená,  stratená vo víre udalostí, obviňujúc sa pomaly i z globálneho otepľovania našej planéty. Tak hlboko vryl do mňa pocit viny, neschopnosti a zlyhania, že som sa nemohla na seba pozerať v zrkadle. Povedal málo. „Nerozumeli sme si, každý sme mali iné smerovanie a priority.“ Bez hlbšieho vysvetlenia odišiel.
Takmer okamžite našiel náhradu za mňa. Myslím, že už bola pripravená v „zálohe.“ Ženu, pri ktorej by mal nezainteresovaný pozorovateľ pocit, že sme minimálne príbuzné. Tak veľmi sa podobali naše „telesné schránky.“ Avšak osobnosťou by sme skôr pripomínali noc a deň. Milá, plachá, usmievavá, prispôsobivá.  „Podobá sa na anjela.“ Ako každý „samec,“ ani on nezabudol prezentovať svoje šťastie na verejnosti. A ja som bola zrazu minulosťou. Nekomunikoval so mnou. Veľmi rázne mi naznačil, že nemám „rušiť jeho kruhy.“ Verte mi, že vtedy som sa celkom živo vedela vcítiť do pohnútok rímskeho vojaka, keď po daných slovách zavraždil Archimeda.
Čas, vynútené rozhovory a hádky s „mojím ex“, ako aj pohľad môjho okolia mi otvorili oči. Zistila som príčinu a prišli i odpovede. Že rozdielnosť dvoch ľudí spája, ale i odpudzuje. Že vzťah je vybudovaný na báze dvoch polovičiek jedného celku. Obe tieto polovičky musia nájsť pre nich vyhovujúcu rovnováhu vo svojom spojení. Kto bude dominantnejší a kto bude udržiavať ten oheň. Základ je, aby sa na tom zhodli alebo dohodli na začiatku. Inak sa ich snaha a láska zmení na ťažké putá, bolesť a vzájomné utrpenie.
Základ je nekonečná dôvera. Nebáť sa otvorene priznať napríklad pocit menejcennosti, zatlačenia do kúta dominantnejším partnerom (partnerkou), či hľadať cesty, ako nahradiť či doplniť chýbajúcu intimitu vo vzťahu.
A jedna poznámka na koniec. Pre tie z Vás, pre ktoré je tak dôležitá intimita vo vzťahu ako bola i je pre mňa. Ak Vám muž povie, že sú „lepšie a krajšie veci ako sex.“ Za žiadnych okolností mu NEVERTE!  Je to iba veta, ktorá vystihuje jeho nechuť venovať sa Vám ako Žene. Nikdy Vám nedá toľko  krásnych chvíľ, ako by ste od neho očakávali, alebo potrebovali. Jeho snaha bude mať cca 3-mesačnú inkubačnú dobu a potom sa prejaví choroba zvaná „nechuť na sex.“ 


Diskusia k článku:

Je to velmi zaujimavy pribeh, ktory sa casto tam vonku odohrava, pretoze casto laska je silnejsia ako triezve uvazovanie. Preto si myslim, ze v tomto pripade bolo dobre, ze si chalan nasiel inu a tymto definitivne ukoncil trapenie. Drzim palce, nech sa Ti podari najst takeho chalana, s ktorym budes stastna.
Neregistrovaný - majka, 12.5.2005 08:22
Ahoj Andy. Precital som si tvoj clanok pozorne. Mam par nazorov co sa daju s tym komfrontovat, ale v prvom rade chcem povedat, ze si to velmi pekne napisala. Ono clovek ked je nestastny tak z nejakych mne neznamych pricin dokaze o vela lepsie stylizovat. Aj ja ked som bol nestastny z lasky, tak som dokonca pisal basne. Ale podme k tomu co pises. Nebudem vypisovat to s cim uplne suhlasim. Je tam takeho vela, ale vypichnem veci kde je to na zvazenie. Vsimol som si na zenach, ze sa snazia udrzat vztah za kazdu cenu. Maloktora zena sa rozide s chlapom ak nema ineho. Rozchod pokladaju za svoju osobnu prehru, ale ono to tak nie je. Treba si uvedomit,ze nie kazdy s kazdym dokaze zit. Moze byt akakolvek snaha a proste to nepojde. Na to treba mysliet. Zivocisne sa ti dvaja mozu pritahovat, ale na spoluzitie toho treba podstatne viac. Aj ked obaja su ochotni spravit ustupky a ich aj urobia, tak je urcita miera pokial sa da zajst. Ked ten ustupok prekracuje mieru spokojnosti tak to nemoze dlhodobo fungovat. Takze prosim ta neber to ako osobnu prehru. PRoste nebol ten pravy. A co sa tyka silnejsej zeny. Pozrime sa spatne na historiu. KOlko mnoho tisic rokov dozadu bol muz dominantny? Co je proti tomu tych par 10 roci ked zacala tzv. emancipacia? To zdaleka nie je len vo vychove. To je proste v genoch. TO ze muzi sa inak spravaju a inak zeny. Tym nechcem spochybnovat, ze zeny maju tiez svoje prava. ale nieco mame hlboko v hlavak naprogramovane uz pred narodenim. NIeco sa da ovplyvnit a nieco nie. Preto pre ambicioznu zenu je najlepsie najst si este ambicioznejsieho partnera. Ja viem,ze existuju aj take pary, tie sa ale museli hladat. Muz, ktory bude submisivny. A zrejme ide o to,ze zena ho zobrala takeho aky je.. ze teda on nie je karierista, ale ani ho nikto do toho nebude nutit. vsak je dospely clovek a sam sa rozhodne ako so svojou karierou bude narabat. A mozno je to cele uplne inak. Mozno uz davno mal v zalohe tu babu, len bol slaboch ti to povedat a snazil sa byt na teba zly, aby si ho nechala ty.
Neregistrovaný - Edo, 12.5.2005 08:37
Autorku prispevku musim pochvalit za dobry vyber temy a adekvatnu stylistiku. Prekvapil ma fakt, ze zena, spamatavajuca sa z neuspesneho vztahu, sa dokaze na problem pozriet triezvymi ocami a sucasne napisat o tom putavy clanok. Len vyber servera sa mi nezda ... ja by som ho umiestnil na www.hokej.sk? :p Zeny drahe, nemozete sa navzajom potlapkavat po pleci a utesovat sa navzajom. Musite ukazat, ze to tym chlapom dokazete "nandat".
Neregistrovaný - jazykovedec, 12.5.2005 08:48
rcite veci si treba... a hlavne ak tu je niekto kto to pochopi a snazi sa pomoct... inak to clovek musi aj ked so zatatimi zubami odignorovat inak nastava trapenie ... zivot ide dalej ale najhorsie na tom vvsetkom je to ze je zla doba velmi zla doba... nemozes si byt ista co bude zajtra.. ci to bude horsie alebo lepsie... treba zit .. zit pre kazdy den ... ach jo keby to bolo tak jednoduche ako sa to da napisat... hmmmmm
Neregistrovaný - d., 12.5.2005 09:02, danielko(`na`)pobox.sk
Pani, zabudate na jednu vec, zeny nech su akokolvek logicky mysliace tvory, predsa len ich podstatna cast je citovo zalozena a prevlada. Preto nemame my muzi a zeny na rozchod rovnaky pohlad. Zeny dokazu milovat celym svojim srdcom, dusou a telom uplne a totalne az do sebaznicenia. My muzi sme stavany trochu inak. Nazvime to genmi, vekmi dominancie (zenskeho utlaku) to je jedno. Pre nas je asi lahsie zabudnut a logicky si oddovodnit preco to neslo a zatvrdit srdce. Sam milujem a viem, ze som v zivote tak nikoho nemiloval ko Ju, ale viem, ze ak sa nieco prihodi, tak uronim slzu, dam si panaka a dvihnem hlavu. Zivot ma pre nas pripravene aj tvrdsie rany ako stratit milovanu osobu. A k slabym muzom. Ano su takim, ktori nezvadnu zenu s osobnostou a ohnom v tele, ale su aj taki, ktori jej dokazu vzdorovat, uzmernovat jej energiu pre ich spolocne dobro. Andrea, zelam ti takeho muza, asi teraz nezvaldnes po takom otrase niekoho hladat, ale az sa rozhodnes, staci otvorit oci a pozerat vokol. Niekde niekto na teba urcite caka. :-)
Neregistrovaný - Andrej, 12.5.2005 09:44, sysin(`na`)azet.sk
Autorku osobne poznam, ale az po precitani tohto celeho som pochopil, ze ake to naozaj bolo tazke zosuladit tazke zamilovanie sa s odmietanim a postojmi partnera. A som uprimne prekvapeny nad tymto vecnym a vystiznym vyjadrenim.
Neregistrovaný - Bob, 12.5.2005 09:59
Som v soku! Andrea, uplne to sedi na nas pribeh. Az na to riesenie. My sme zatial na mrtvom bode. Paradoxne to vyznie, ale mrtvym bodom su nase deti. :-(
Neregistrovaný - neschopna?!, 12.5.2005 12:37
Je uzasne, ako dokzete reagovat na problem niekoho ineho:-) Tesim sa, ze ste tuto spoved prijali s takym kludom a ze ste zvazili kazde slovo, ktore bolo vypovedane. Myslim, ze aj to svedci o velkosti Vasho ducha. Dakujem.
Neregistrovaný - Zuzana (redakcia), 12.5.2005 12:56
Pre "neschopna" Vies, ja si myslim, ze ak jeden neodpisal druheho, tak ako on mna, tak mate sancu. Nemozem radit, nemozem hovorit, ze mam patent na rozum. Ale skus to dat precitat i partnerovi, skuste sa o tom porozpravat.To, co sme nedokazali my, vy mozete dokazat. MOZNO VAM TO POMOZE! Skutocne drzim paste.
Neregistrovaný - Andrea (pisatelka clanku), 12.5.2005 13:09
"Neschopna", viem presne o com hovoris, pocity bezmocnosti, otazok a stratenosti su tie najhorsie. Viem, k comu tieto pocity vedu. Pozriem si Tvoj prispevok, i vsetky reakcie. A pokusim sa Ti zajtra spisat moje postrehy.Snad Tebe pomozu. Ak ano, budem velmi rada.Pekny den!
Neregistrovaný - Andrea - pisatelka, 12.5.2005 15:35
ahoj...presne to j eto slovo,ktore mi rezonuje v hlave.."bezmocnost"...v tej bezmocnosti som sa sem totalnou nahodou dostala..aby som nemyslela na veci, ktore ma ranili...asi mal doktor Plzak pravdu..niekedy najdeme odpoved v "nahodne" otvorenej knihe,casopise alebo stranke..a to sa mi prave teraz stalo..presne to,Andrea..mas pravdu..zdvihnem hlavu a idem dalej... Pro jedno kviti... Apropos..mam len ja ten pocit,ze vsetky vztahy zacate cez internet sa vyvijaju ovela lepsie len v tej virtualnej rovine...? Vela stastia...B.
Neregistrovaný - bebenka, 12.5.2005 16:10
Mne sa ten pribeh nepacil, su to iba same uvahy.
Neregistrovaný - jana, 12.5.2005 16:45
veľmi pekný príbeh...ľudia, komunikujte spolu...
Neregistrovaný - Bellezza, 12.5.2005 17:47
Andrea, niekedy ani nemusí odpísať, len sa veľmi rafinovane vyhýbať...
Neregistrovaný - Bellezza, 12.5.2005 17:49
hovorme spolu ....orange:) ale nie....toto tu je o nicom....len slova....kde boli skutky,ked to bolo aktualne....ked ti kazdy vravel co mas robit????....s ,,andreou,, sa poznam osobne....je to pekne napisane,ale ...... ....neviem kolkokrat si si chela este naltkat hubu???? aspon s toho co viem a musim priznat,ze velakrat som ani len netusil o co ti islo???.....kazdy mame svoju cestu a svoj osud vo svojich rukach....priznavam,ze ani teraz netusim o co ide,neviem ci som zmateny ja alebo kto?:))
Neregistrovaný - F.G>, 12.5.2005 20:35
prepac ,,andrea,, neviem naco je toto dobre a pre koho.....mam to uz asi hodinu otvorene a citam a citam a citam ....a prisiel som na jednu vec.....vobec to nezvladas ani teraz....sorry
Neregistrovaný - F.G., 12.5.2005 21:17
suhlasim jana,keby aj s nou spal a mal aj tu nahradu,potom by sa co pisalo?styk s realitou je dolezity,ako pise bellezza
Neregistrovaný - , 12.5.2005 21:36
na co dobre?ulavit dusi,ja som bol presne v takej situacii ako andrea
Neregistrovaný - , 12.5.2005 21:42
Skutocne zaujimave. Clanok vidim ako otvorenu branu do velkej duse. Sam patrim do skupiny "nekonecna dovera pozitiv", a zatial sa mi to nikdy neoplatilo. Pamat vsak je milosrdne medium, vsetko zle odplavi cas, a zostane iba to pekne. Nastav si hodinky a pusti casomieru, u mna to bol skoro rok. Co pises v clanku je prirodzena submisivita zeny- matky, ktora je ten silny a vytrvaly clanok vztahu, clovek ktory aj na ukor osobneho blaha sa nechava viest svojimi citmi a pocitmi. Totiz Vy zeny- velke V je na mieste- ste vytrvalejsie a silnejsie ako my muzi. Sice zabehneme 100m aj maraton rychlejsie ako vy, ale utkat platno, alebo len prebrat ryzu ci sosovicu zrnko po zrnku je syzifovska namaha. Potrebujeme k zivotu prave Vas, ktore budete za nas robit kazdy den tych tisic blbosti ktore proste spravit treba. My zase vieme ked je treba zlozit skrinu podla navodu, opravit kvapkajuci vodovod, zlozit lego Technics, ale posli ma kupit "nieco pekne do kuchyne", kupim bednicku piva. Vzajomna podpora a pochopenie, respekt toho druheho, a ochota postavit TY ci MY pred JA bez suvahy Dam/ Dostanem, to je pre mna laska. Typicky plati, ze ked ma muz v zene oporu, ked je zena jeho najlepsi kamarat, ked je zena jeho milenka a partnerka, ked citi ze zena nie je jeho majetok, ale partnerka, ktoru si musi vazit a nie iba brat, ale aj davat aby si ju udrzal, tak takyto muz je stastny a spokojny. Ked je muz stastny a spokojny, nehlada ine zeny, nehlada cesticky ako od nej utiect za kamaratmi, do krcmy, ci k inej zene... ci do inej reality. Mozno som staromodny, ale pre mna je normalne otvorit a podrzat zene dvere, pomoct obliect kabat ci podrzat stolicku... ist po vonkajsej strane chodnika ked prsi, alebo hore schodmi az za zenou (najsamradsej ked ma tato minisuknu), ale toto su pre mna veci normalne. Myslime inak ako vy. Vela som pocul o knihe Muzi su z Marsu a Zeny z Venuse, ktora nejakym sposobom nenasilnou formou vysvetluje rozdielne chapanie veci muzom a zenou. Zatial som TU knihu necital, a necital som ju preto, lebo som trochu lenivy dotahovat veci do konca, trochu lenivy robit si poznamky, trochu lenivy rozmyslat ked som v knihkupectve "co som to len este chcel....", a bludit medzi regalmi ci si spomeniem, a v neposlednom rade preto, ze tu nie je ten druhy element, ktoremu som o tom kedysi povedal, a raz podvecer mi strci do ruky prave TU knihu so slovami "a teraz pozyvas na dobru veceru". Umyvam si ruky pred tym ako idem na toaletu mimo domova, najma preto, ze rano sa cely umyjem, mam ciste pradlo, a je to prave ruka, ktora moze byt spinava ked ide do nohavic. Ruku si neocuram, takze nemam potrebu si ruky umyvat znova... Niekedy necham pouzite ponozky ci pradlo pri posteli aj niekolko dni kym si ho uvedomim a hodim do spinaveho... Pre Nu mozu byt toto hrdelne zlociny, ale nerobim to umyselne aby som Ju nahneval. Proste taky som, a laska pre mna je, ze ma na to obcas jemne upozorni napr. v posteli, alebo v nejakej kudnej chvilke, a ja sa budem automaticky snazit zlepsit svoj pristup. Pretoze Ju mam rad. Tento kratky prispevok som chcel ukoncit jednym vtipom ktory som zial uz zmazal, avsak nenasilne by zhrnul prve fazy o com pise autorka,a poslednu fazu mojho prispevku. Vo vtipe sa zena zveruje svojmu dennicku, ze muz bol cely podvecer nevrly a s nepritomnym vyrazom v tvari si nervozne podupaval, potom sedel pri televizore s rovnakym vyrazom, este sa zacal mracit a nervozne podupaval nohou este viac, ona cela nestastna sa ulozila do postele s vycitkami svedomia co spravila zle a co sa pokazilo, a takto sa trapila az kym muz neprisiel do spalne. Bola milo prekvapena ked muz reagoval na jej bozky a laskanie, aj sa milovali, avsak on hned ako bolo po vsetkom sa otocil na druhu stranu a hned zaspal... Ona sa trapila nevyslovenymi otazkami a zaspavala so slzami.. Muz do svojho dennika zapisal ze jeho druzstvo sice prehralo dolezity zapas, ale ze mal vecer kvalitny sex, takze den vobec nebol zly... Vela zdaru Andrea, stupas a stupaj vyssie a dalej, a nech to nie je rok. Viem ze uz viac nebudes "zamilovana zena, na ktorej moze muz orat a ona si to necha". A tak to ma byt.
Neregistrovaný - jeden_z_internetu, 12.5.2005 21:59, odka_zovac(`na`)zoznam.sk
F.G., mily priatelu, keby si cital pozorne a naozaj ma trochu poznal, pochopil by si, ze uz som to zvladla. Ze, som nasla odpovede a prestala si "natlkat hubu." Toto cele bolo "vycistenie vnutra" a mozno pomoc ostatnym zenam, co nieco podobne prezili, alebo prezivaju.
Neregistrovaný - Andrea - pisatelka, 13.5.2005 08:08
Mila Jana, rozumiem. To nie je pribeh, to su uvahy. To nie je suchy opis udalosti, to je na zamyslenie. To je akoby "poukazanie prstom", pozrite i toto moze clovek citit, prezit. Jedna vec je napisat nieco v style D. Steeelovej-bezduche nasladle opisy udalosti, ktore chcu zeny citat a dobre sa predavaju, NIECO uplne INE je analyzovat pocity, konanie, postoje a vyvoj udalosti. Vies, citat cudzie pribehy asi nikomu nepomoze, ale ak Ti napriklad priatel, znamy, ci psycholog vysvetli, preco konas tak ci onak, alebo na to prides nebodaj sama a uvedomis si to, prijmes, akceptujes a zacnes vnimat "realitu" inak - VTEDY SI VYHRALA!
Neregistrovaný - Andrea - pisatelka, 13.5.2005 08:16
Nechala som oci prilepene na obrazovke! Andrejka, Tvoj pribeh, ci situacia uplne sadne na moj manzelsky vztah. Pisala si mi z duse. Ale u mna to ma hacik....uviazla som na mrtvom bode a nemozem zatial nic robit....zatial. Vyznie to asi divne, ale tym mrtvym bodom je nasa mala dcera....som s nou este doma, bez prace...a musim to znasat vsetko, aj marne pokusy o pochopenie :-(...viem ako by som postupovala keby som mohla, aj ked sa mi do toho nevelmi chce...je to vsak jedno, pretoze momentalne nemozem robit nic, takze sa zozieram, som nervozna, snazim sa o komunikaciu...a som v jednom kuse na sinusoide...mala si jednu velku vyhodu...nic Ta nebrzdilo ukoncit vztah a necakat na jeho "podpasovku"
Neregistrovaný - bibi, 13.5.2005 09:05
bibi, vitaj v klube :-))<br>preco sa ti nechce?
Neregistrovaný - neschopna?!, 13.5.2005 09:18
Pre "neschopna"...pretoze vsetko, co som si doteraz budovala sa mi zosype...a tazko stavat na novo s dietatom...myslim na dceru...naozaj neviem, co by pre nu bolo lepsie, nechcem jej ublizit...Andrejka to mala jednoduchsie ako ja a ako tak citam, tak aj Ty..., pretoze je bezdetna. Lahsie sa odchadza zo vztahu, ked z neho odchadzas sama, ine je, ked svojim rozhodnutim ovplyvnujes aj buducnost deti...
Neregistrovaný - bibi, 13.5.2005 09:29
Bibi ma tu smolu, ze je to uz manzelsky vztah a tam rozchod, ak uz su deti, nie je taky jednoduchy. Ty Andrea mas za sebou dobru skolu zivota, prisla si na to, ze robit neustale kompromisy, v tvojom pripade skor ustupky, nikam nevedie. Vztah je partnerstvo dvoch ludi, kazdy musi participovat rovnakym dielom. Cize obidve strany musia mat definovane hranice, za ktore nepojdu a budu bojovat aby si tu hranicu ustrazili. Pod tym bojovanim myslim neustale dobyjanie, tak ako pri "baleni". Ked sa vztah dostane do fadneho stavu, je navyssi cas na zmenu. Na aky druh zmeny je na kazdom z nas.
Neregistrovaný - mikser, 13.5.2005 10:50
Mile damy: "Bibi a neschopna". Oslovila som redakciu s prosbou, aby mi na Vas dali kontakt. Nechcela by som vsetko rozoberat verejne. Preto, ak by ste mali zaujem, mozeme si vymeni emailove adresy prostrednictvom redakcie. Pekny den, neskor napisem viac.
Neregistrovaný - Andrea - pisatelka, 13.5.2005 11:39
Bibi ma tu smolu, ze je to uz manzelsky vztah a tam rozchod, ak uz su deti, nie je taky jednoduchy. Ty Andrea mas za sebou dobru skolu zivota, prisla si na to, ze robit neustale kompromisy, v tvojom pripade skor ustupky, nikam nevedie. Vztah je partnerstvo dvoch ludi, kazdy musi participovat rovnakym dielom. Cize obidve strany musia mat definovane hranice, za ktore nepojdu a budu bojovat aby si tu hranicu ustrazili. Pod tym bojovanim myslim neustale dobyjanie, tak ako pri "baleni". Ked sa vztah dostane do fadneho stavu, je navyssi cas na zmenu. Na aky druh zmeny je na kazdom z nas.
Neregistrovaný - mikser, 13.5.2005 11:47
Veľmi som sa pobavila na výrokoch známych i neznámych, zainteresovaných i tých menej. O horeuvedenej poznámke. Tak sme to prediskutovali - čo znamená nedostatok intimity. Ževraj: "pri častejšom sexe" 1x za dva týždne, normálne raz za 1-2 mesiace. A reakcie okolia - "on je gay." "Bože, veď on je teplý." "On je latentný homosexuál, čo si to nechce priznať."Ženy ho nepriťahujú." Alebo: "To je na diagnozu!"
Neregistrovaný - Natalia, 13.5.2005 13:06
Pre tych,pre ktorych je prispevok tazky - "narocny". Problem vo vztahu nebol len "sex", ale nepriznanene pocity menejcennosti, natlak, alebo velke naroky na partnera, nedostatocna komunikacia a dovera, nepochopitelne spravanie partnera a odmeranost, ci agresivita, neschopnost oboch stran vytvorit zaklad pre spolocny zivot, alebo buducu rodinu. Dvaja rozdielni ludia, co miesto hladania cesty k sebe, sa vzajomne stale vzdalovali.
Neregistrovaný - Andrea - pisatelka, 13.5.2005 20:41
tvoj clanok sa mi pacil a chapem o com hovoris. vo vztahu je dolezite si najst miesto, chapat nielen dobre, ale aj zle stranky toho druheho a ochota robit kompromisy je tiez velmi dolezita. myslim, ze clovek by sa mal parkrat popalit, aby vedel prezit skutocny vztah" a zistil, co vlastne od vztahov ocakava a naucil sa riesit krizy.
Neregistrovaný - aaa, 13.5.2005 22:22
Andrea , výborne napísané. "Za žiadnych okolností mu NEVERTE! Je to iba veta, ktorá vystihuje jeho nechuť venovať sa Vám ako Žene. Nikdy Vám nedá toľko krásnych chvíľ, ako by ste od neho očakávali, alebo potrebovali. Jeho snaha bude mať cca 3-mesačnú inkubačnú dobu a potom sa prejaví choroba zvaná „nechuť na sex.“" ABSOLÚTNA PRAVDA, dovolím si bezvýhradne súhlasiť.
Neregistrovaný - ida, 14.5.2005 22:24
..no videl som toho uz vela. mila spoved, mozno vhodnejsia do dennicka ako sem. ;-) ten chlap vyzera na poriadneho zbabelca. neviem, ci vobec tusil o com to cele je... a Andrea, mozno si mala ubrat z plynu a nechat ho odist...
Neregistrovaný - navstevnik , 15.5.2005 13:21
"Náhradu", spomínanú v článku poznám. Okrem slov milá, usmievavá, pojašená, skvelá ju vystihuje ešte zopár slov. Napr."kotkodáááááááááááááááák". (alias "čistá sliepka")
Neregistrovaný - dobra dusa, 15.5.2005 13:30
oox ida a ty si kazdemu vedela vsetko splnit?
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 05:49
Ida + Mato, myslim, ze to nie je o splneni vsetkych priani, o dokonalosti a fungovani, vzdy, ked si to niektory z partnerov zmysli. Skor o normalnom sexualnom zivote, snahe dat partnerovi nehu a pozornost. Nie o ponizovani, zanedbavani, nechuti a permanetnych vyhovorkach. Teda o tom som hovorila ja...
Neregistrovaný - Andrea - pisatelka, 16.5.2005 09:26
kazda minca ma 2 stranymyslim,ze on mal asi takisto nejaky problem,iba o tom nehovoril
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 11:02
Mato, ano mal. On nepotreboval intimitu k zivotu. Pre neho to nie je podstatna ani dolezita cast vztahu. Nedalo sa najst ani kompromisne riesenie, ako som zistila po case. Proste jedine riesenie, najst podobny typ zeny, co jej bude stacit, ze partner sa jej ako "muz" bude venovat tak raz za 2 mesiace alebo menej. A opacne u zeny. Najst aktivnejsieho muza.
Neregistrovaný - Andrea - pisatelka, 16.5.2005 11:17
Ak je to cele iba o tomto, tak potom zaver clanku nie je prilis presvedicvy!
Neregistrovaný - neschopna?!, 16.5.2005 11:41
Neschopna, neviem co o com?? Ale mam pocit, ze kazdy si z clanku vypichol to, co chcel a potreboval. To, ze clanok rozobera ovela viac a hovori o pocitoch, bolesti, stratenosti, analyzuje, obsahuje sebareflexiu a podobne, to uz mnohi nepostrehli. Bohuzial.
Neregistrovaný - Andrea - pisatelka, 16.5.2005 12:00
ada,nehrab sa v tom,casom ziskas nadhlad,podla mna tam su este emocie,stalo sa mi nieco podobne,tie soms a snazil nejak nasilu ukoncit,vyniest sud a tak podobne,ale su to len skratky,ktore nie vzdy funguju
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 12:16
ked staci raz za 2 mesiace, raz za tri nie je tragedia. ale isto, su aj sirsie suvislosti a su aj ceresnicky na torte
Neregistrovaný - neschopna?!, 16.5.2005 12:36
Vsetko, co clanok rozobera, je mi absolutne blizke. Ibaze tvoj posledny prispevok mi pripadal potom ako zaverecne resume.
Neregistrovaný - neschopna?!, 16.5.2005 12:38
Mato, ano nadhlad som ziskala casom. Uz nechcem sudit. Nema to zmysel. Ak si to cital pozorne, bolo to dost "objektivne." A to som nepovedala ja, ale nezasvateni. Neobvinujem iba jednu stranu. Je to uvaha a pohlad na obe strany. Ja som vedela a chcela svoje chyby priznat. I o nich hovorit. Inak to bolo s druhou stranou...
Neregistrovaný - Andrea - pisatelka, 16.5.2005 12:41
Ta poznamka dole,je ako P.S. Je pre zeny, ktore sa nechavaju nicit svojimi partnermi v tejto oblasti. Ich nezaujmom a tym, ze vsetky vyhovorky a chyby hadzu na ich hlavy. Ale je to asi na citatelovi, co vnima. Myslim, ze ten zaver je dlhsi a hovori viacerych postrehoch. Ak niekto posudzuje prispevok podla posledneho P.S. - nemam co dodat.
Neregistrovaný - Andrea - pisatelka, 16.5.2005 12:46
Ludia! Intimita a neha je nieco ine ako sex!!! A pokial som pochopil prispevok, tak v tom vztahu islo <b><u>VSETKO</u></b> dolu vodou prilis skoro a to koli chybam na oboch stranach, ale asi najviac preto, ze jedna strasa sa snazila drzat cely vztah na svojich pleciach, zatial co druha sa len prizerala a nedavala do vztahu takmer nic, okrem nervozity a nesuladu... Obaja maju svoj diel viny a kto kolko je asi zbytocne sudit... Zaver : <b><u>nieje to o SEXE</u></b>
Neregistrovaný - el Hombre, 16.5.2005 12:52
Tak som sa konečne dostala k napísaniu aj svojho príspevku ako čiastočne zainteresovaná osoba príbehu. Pisateľku poznám osobne, takže celé dianie som mala v podstate pod nosom. Všetko čo je tu spísané, je vyjadrenie pocitov ako človek prežíva príbeh lásky so všetkým čo k tomu patrí. Či sú to krásne chvíle s milovanou osobou alebo občasné búrky, ktoré často končia nepríjemne a ťažko ich vieme chápať ak sa ani jeden z bojovníkov za svoje šťastie nedokáže otvoriť tomu druhému, a čo je ešte horšie, keď jeden z nich chce uzavrieť prímerie a pochopiť toho druhého prečo vlastne bojuje (keď v podstate ani nie je treba tvrdý boj, stačí si naozaj sadnúť za okrúhly stôl a povedať si navzájom čo chce jeden od druhého prípadne povedať čo nechce) a nie zahodiť navigačnú tabuľu. K láske okrem citov, rozhovorov a spoločne strávených chvíľ patrí aj intimita. Pod intimitou však nemusíme chápať iba sex ako taký. Je to totiž navzájom prejavená dôvera, nežnosť...ja tomu niekedy hovorím „cickanie sa“...:-) Zaľúbený človek dokáže byť veľmi prítulný a toto je vlastne intimita, ktorú mala na mysli aj autorka. Andrein partner však nedokázal byť otvorený ani voči nej, ale hlavne nebol otvorený sám voči sebe...preto nedokázal stráviť ten tzv. pocit menejcennosti. Správal sa radšej ako zranené zviera, ku ktorému sa nesmie nikto ani len priblížiť. Útočil vtedy ako pes zahnaný do kúta aj napriek podávanej pomocnej ruke. Hrýzol tak dlho až rozdriapal všetko čo sa dalo. A tak nakoniec skončil celý príbeh tým, že dvaja veľmi zaľúbení ľudia nakoniec stratili cestu k sebe. Obdobie po tom bolo, a ešte stále je dosť ťažké. Keďže, ako som už písala, sme tvory vnímajúce pocity, je ťažké sa vyrovnať s pocitom straty veľkej lásky. Vo vnútri zostane iba veľká čierna diera, v ktorej sa všetko stráca a aj napriek veľkej snahe vrátiť sa do života v pohode, je námaha veľmi vyčerpávajúca. Viem, že aj keď máme okolo seba priateľov a rodinu, nikto nepochopí ten pocit straty a konanie človeka, ktorý pri rozchode stratí veľkú časť nádeje pre žitie ako také. No verím, že aj ostatní blízki priatelia Andrei pochopia príčinu jej konania. Mne trvalo veľmi dlho pochopiť, prečo sa radšej s partnerom nerozišla skôr, ale nakoniec som ju čiastočne pochopila. Andrea držím Ti veľmi silno päste, aby Ti všetky tvoje priania v živote vyšli a hlavne, aby si zase našla skvelý pocit milovať a byť milovaná nezištnou láskou.
Neregistrovaný - spriaznena_dusa, 16.5.2005 13:09
<B><I><U>VED MY TO VIEME...
Neregistrovaný - NO PASARAN, 16.5.2005 13:11
</U></B></U> ufff, som tomu dala...
Neregistrovaný - neschopna?!, 16.5.2005 13:13
...este italic</I>
Neregistrovaný - neschopna?!, 16.5.2005 13:14
spriaznena_dusa iba ma napadlo,sa o veci zaujimat takymi ake su,nie ako ich chcem vidiet
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 14:03
Mato, otazocka. Da sa vzdy realita vnimat taka-aka je? Nie sme ovplyvnovani vlastnymi pocitmi, pohladmi na vec, nazormi, vlastnou predstavou o niecom, tym, co chceme dosiahnut, tym, co chceme, aby bolo "nasou realitou." Je mozne, aby clovek bol vzdy objektivny. I ked su v hre city, sklamanie ci bolest, priatelstvo, naklonnost alebo i nenavist, odpor, odmietnutie? Je to mozne?
Neregistrovaný - Andrea - pisatelka, 16.5.2005 14:14
nic nie je navzdy,ani odmietanie,vsetko ma svoj dovod
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 14:22
pre <b>Neschopna?!<b> nevysvetloval som to tebe, len som mal pocit, ze niektore prispevky reaguju iba na posledny odkaz. Z Tvojich reakcii mam pocit ze velmi dobre vies o com autorka pisala. Boli tu vsak ini, ktori to potrebovali skratit a zjednodusit aby pochopili...
Neregistrovaný - el Hombre, 16.5.2005 14:38
Ok Mato, na to som sa Ta nepytala. To mas pravdu, s tym suhlasim. Vsetko ma svoj dovod. Horsie, ak sa ho nevies dopatrat. To nici, ver mi... Ale pytala som sa na vnimanie reality. Vnimal si ju i Ty vzdy taku, aka skutocne bola? Objektivne? Vies to? Da sa vzdy mat nadhlad? Drzat si odstup?
Neregistrovaný - Andrea - pisatelka, 16.5.2005 14:49
</b> len rusim bold... inak in to tu cele rozhasim ... :-(
Neregistrovaný - el Hombre, 16.5.2005 14:53
<b></b></b>
Neregistrovaný - , 16.5.2005 14:53
el Hombre, este zarad podciarknute a kapitaly a sme kompletni.. ha ha
Neregistrovaný - Andrea, 16.5.2005 14:54
Neznámy, 16.05.2005, 14:53 mily prispevok ;o)))
Neregistrovaný - Andrea, 16.5.2005 14:59
da sa vnimat,ale ne egoisticky
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 15:20
to <b>Andrea</b> taky neporiadok ti tu zase urobit nechcem :-)
Neregistrovaný - el Hombre, 16.5.2005 15:26
No mato. Ak to chapeme tolerantne a altruisticky a s nadhladom, prestavame sa vyznat v sebe, prestavame byt samymi sebou. Nezda sa ti. To je moja skusenost. Mozno ini to dokazu inac, ale mne sa stalo zrejme toto. Aha, niekedy len same pochpenie nestaci. Co mam z toho, ze stale chapem, tolerujem toho druheho. Dofrasa, ved si zijeme svoje zivoty!!! Preco mame naplnat predstavy a ciele inych????
Neregistrovaný - neschopna?!, 16.5.2005 15:33
Mato, prave si vystihol podstatu. Tiez to zavanalo egoizmom a sebectvom. Na oboch stranach. Ja som to zistila, uvedomila si to, ale nevedela som ako to odstranit. Na svojej casti som pracovala. Snazila sa. Ale druha strana to nevedela priznat. Mnohi ludia su sebci, maju to v povahe. Je tak stavany dnesny svet. Niekto sa s tym stotozni viac, iny menej.
Neregistrovaný - Andrea - pisatelka, 16.5.2005 15:35
neschopna,to je dost mozne,ale stret s realitou to hadam da dokopy,+ este nejaky ten rozum +nejake sny +nejake emocie +nejaka laska,ucta atd /ziaden "aspekt" osamote pripadne dva,skor akysi komplex,ktore sa doplnaju,pripadne vylucuju/ _____________________________________ ada nevedel si priznat pravdu,ktoru si mu "predlozila"?ale to asi potom nie je jeho pravda
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 16:17
Pri strete s realitou, s chladnou hlavou a vylucenim lasky, bez snov, bez emocii, neviem kde je ucta, taky komplex, ze sa viac vylucuju :-(
Neregistrovaný - neschopna?!, 16.5.2005 16:39
tak potom je to asi tak
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 16:46
mato...okolie vnimas tak ako sa Ti navonok javi,pokym sa neotvori pred tebou brana poznania, vzdy ho budes vnimat svojim vlastnym subjektivnym pohladom...otazne vsak zostava to, ci sa to okolie voci tebe otvori...ci ludia, ktorych vnimas nemaju strach vyjadrit svoje pocity otvorene, a nie sa vnutorne zozierat, lebo mi nieco vadi
Neregistrovaný - spriaznena_dusa, 16.5.2005 17:19
Mato, ohladne pravdy poviem styri slova "pozri si nadpis clanku!" "HLADANIE ODPOVEDI." Mas pocit, ze som mu mala sancu podsuvat svoju pravdu? Ked som nevedela, aka a kde ta pravda vlastne je. __???__ S "pravdou" alebo jej castou sa po vsetkom priznal on "tretej osobe."
Neregistrovaný - Andrea - pisatelka, 16.5.2005 17:24
Spriaznena_dusa. To si pekne napisala ;o)) O tom to tiez bolo. O zbabelosti a neuvedomovani si vlastnych pocitov. Ludia casto nerozmyslaju o tom " ako co preco konaju." To bol i jeho pripad. Prisiel na vsetko dost neskoro, neviem ci nie, az ked bola v obehu "nahrada."
Neregistrovaný - Andrea - pisatelka, 16.5.2005 17:29
Dofrasa, ved si zijeme svoje zivoty!!! Preco mame naplnat predstavy a ciele inych???? neschopna?!, 16.05.2005, 15:33 Moja otazka: Zijes moja ten svoj zivot? alebo Plnis svoje potreby? Pozeras na seba, svoje naroky, ciele, tuzby?
Neregistrovaný - Andrea - pisatelka, 16.5.2005 17:33
spriaznena_ nie vyhradne,ale to uz zabieha do akehosi dokazovania _______________________________________________________ ada myslim si,ze svoj nazor si mala
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 17:36
Mato, nesuhlasim s Tebou. Svoj nazor som mohla mat, ked som nevedela, co sa deje. Nazor je pekna vec, ale ked Ta ta druha strana po case prestava pocuvat. Je ti tak na dve veci... ;o)) A tu pravdu som nenavrhla a neodklepla ja, priznal ju on... Keby som vedela, kde je pravda, dam davno od toho ruky prec. Nie som "optimista pozitiv", aby som sa nechala dobrovolne nicit pre nezmyselnu a neperspektivnu vec.
Neregistrovaný - Andrea - pisatel, 16.5.2005 17:42
takze tie hadky o tom kto s kym kde aky je atd bolo az potom ked si zistila,ze niekoho ma
Neregistrovaný - ma, 16.5.2005 17:44
Nie hladanie odpovedi zacalo skor. Ale neviedlo to k vysledku ani k zlepseniu situaciu. Prave naopak. Vela chyb som spravila ja, mozno som zle pocuvala. Ale pod vplyvom silnych citov a tuzob vnimas veci neobjektivne. Vsetko priznal, az ked mal nahradu a citil sa v bezpeci. "Neohrozeny a osamostatneny." Mne povedal cast pravdy, ta podstatna zostala predo mnou utajena. Vyplavala az potom...
Neregistrovaný - Andrea, 16.5.2005 17:50
ak je to tak,tak to cele aj tak nemalo zmysel ... to ste sa akoze po tom incidente davali dokopy a on bol odmerany,takze aj to p.s. je blbost
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 17:51
podozrenie je tiez nazor,ak by som to zovseobecnil a nemyslim si,zeby u muzov existovalo nieco ako nahradne citove bezpecie,to skor u zien
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 17:55
Mato, v jednom suhlasim. S odstupom casu : Ano nemalo to zmysel. Vobec!!! Clovek sa vsak uci postupne a vacsinou na vlastnych chybach. Nemyslim, ze vies posudit, ci to zmysel malo alebo nemalo. To vieme posudit iba my dvaja. Si myslim... Mozno nase okolie ciastocne...Ohladne P.S. - vsetko je otazka pohladu. Bol si pri tom? Vies posudit dovody odmeranosti? Vies posudit, ci v tom celom nebolo viac ako odmeranost? Ja som nepovedala, ze mam patent na rozum, ale ze radim zenam sa NENECHAT NICIT, proste dat ruky prec, kym je cas... Ked sa situacie neda riesit inak.
Neregistrovaný - Andrea, 16.5.2005 17:59
Mato v tom citovom bezpeci sa velmi mylis. Vela muzov funguje na baze ako zeny. Len o tom nehovoria na verejnosti. Ty si myslis, ze tvoj kamarat sa pochvali tym, ze je zavisly na partnerke a hlada u nej utocisko? Ved ho vysmejete?? halooooooooooooo
Neregistrovaný - Andrea, 16.5.2005 18:00
ada ved uz len sposob akym to servirujes ......
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 18:01
No kazdy vnima veci a slova, ako chce. To je ta subjektivita.
Neregistrovaný - Andrea, 16.5.2005 18:03
nie ada ty si to podala v zmysle,on sa priznal az ked si bol isty oporou ... to je blbost vyslovena blbost chlap ak nechce byt so zenou tak s nou nieje,nepotrebuje citoe bezpecie,potrebuje sa citit skor normalny
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 18:04
Odmietala ta zena? Nicila ta? Alebo nechcela od teba veci, ktore si nechcel ci nevedel splnit? Skusal si jej nieco povedat a ona nepocuvala? Zazil si to? Teraz nehovorim o sebe... Hovorim za tie, ktore prezili nieco podobne. Ak ano, tak pochopis, ze niekedy silne a tvrde slova, dokazu povedat viac, ako mile skonstatovanie skutocnosti...reality...
Neregistrovaný - A., 16.5.2005 18:06
na tu subjektivitu ma nenahovoris,to by aj tvoje tvrdenia boli subjektivne,takze sa tu vlastne ani nieje ocom bavit
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 18:06
ale to nic nemeni na tom ako to tvrohlavo vidis ty a ja pritom vravim,ze to tak nie je ... muz po probleme zo zenskou to potrebuje dostat z hlavy,akymkolvek sposobom,ale zeby bezpeciee ... e eeeeeee
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 18:08
Lenze pod ten pojem "normalny" casto spada i citove bezpecie, pocit ze ho niekto ma rad a je tu pre neho. To povedz niekomu inemu tu vetu... Lebo ludia casto nieco nechcu a konaju inak.. Keby si bol nestastny, nespokojny vo vztahu, prosil by si po rozchodoch o navrat? ano?? on to robil..
Neregistrovaný - A., 16.5.2005 18:09
No tvrdohlavost je jedna vec a ako sa vyvinula situacia druha. Kazdy riesime problemy inak... Ja sa vyrovnam so skutocnostou, niekto iny sa vrhne do niecoho, lebo sa boji samoty. Kazda zena a kazdy MUZ kona inak...
Neregistrovaný - A, 16.5.2005 18:11
No kazdy pozerame na vec subjektivne. Takze mozno nie je vobec o com tocit. ;o))Ja viem, ze som spravila vela chyb a nikdy viac nevstupim do tej istej a ani podobnej rieky. Uz len preto, ze som si tie chyby uvedomila...
Neregistrovaný - Andrea, 16.5.2005 18:14
no ada len to poradie ako sa veci stali sa dostava na povrch az teraz ... ja?neprosil,bol to ich/jej vztah ku mne,ak to proste nefungovalo tak nefungovalo,nemala ona ten pocit tak nemala ... ano kazdy muz a zena kona inak a zrazu na konci je p.s.: .. to ma byt status?inac to uz nebude?
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 18:16
ada je to zmes pocitov,hlavne ... dejova linia akoby ani neexistovala
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 18:18
subjektivne je to ako to kto vnima,objektivne je to,co sa deje
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 18:21
p.s. je odkaz pre zeny co nechcu ci nechceli, ako ja, vnimat urcite skutocnost a naivne si myslia, ze sa nieco zmeni. Nie je to urcene vyslovene muzskemu vnimaniu-nepochopeniu. Kto prezil, vie, o com to p.s. je. To, ze niekto sa chyti p.s. a podla toho posudzuje mna, moje konanie ci nazory. To je uz jeho subjektivny pohlad na vec a jeho nazor.
Neregistrovaný - A., 16.5.2005 18:22
Ano, tu objektivnu stranku som sa ti snazila opisat. V tej citovej bezpecnosti, strachu zo samoty a je to cele v pasazi o "nahrade." Ja opisujem situaciu, nevymyslam. Prifarbujem to svojim pohladom na vec. Ale nevymyslam skutocnosti.
Neregistrovaný - A., 16.5.2005 18:24
Jedna vec je odmietat partnera z "nepohody vo vztahu" a druha vec je znizene "libido". Moje p.s. pojednavalo o oboch pricinach. Preto bolo tak razne napisane. A snaha nieco riesit bola len na mojej strane...
Neregistrovaný - A. , 16.5.2005 18:27
ada je to zmes pocitov,hlavne ... dejova linia akoby ani neexistovala mato, 16.05.2005, 18:18... Pozri si prispevok, co som napisala Jane. O D.Steelovej - ak to potrebujes napisane takym sposobom, skusim to prepracovat ;o)) Je to splet pocitov, uvah a hladani odpovedi. NIE pribeh na prijemne zaspavanie a prestavku v praci... Je to uvaha..splet citov, pocitov, analyz, sebareflexie...
Neregistrovaný - A., 16.5.2005 18:30
len nepisem ze "vyhradne taketo spravanie ma vzdy iba takyto zaver" to je asi generalizovanie a toto mi vadi,nie nazor samotny,ze ak niekto s tebou nechce veci riesit,takze je to zle naopak toto povazujem za spravne ... mne vadi ta schema vysledku
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 18:33
pozri, ak si cital zaver - tak ten zacina niekde tu... "Čas, vynútené rozhovory..." a konci "intimitu vo vzťahu." to, co je pod ciarou je dobra rada... Asi tak to cele bolo myslene...
Neregistrovaný - A., 16.5.2005 18:36
hej,priznavam doplietlo ma,lebo tam bol dej postaveny na emociach a ja ten dej "nevidim",vidia to ludia co to poznaju,vidis to ty,ale ja naozaj nie
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 18:37
V texte je napisane, ze u nas to prebiehalo takto, ze to nie je vseobecna pravda..hned na zaciatku... i to ze to bol moj pohlad na cely priebeh na zaklade zistenych skutocnosti..
Neregistrovaný - A., 16.5.2005 18:37
No ono to nie je roman z cervej kniznice. Harlekyn a odob a obdob vazne nemusim...prepac ha ha
Neregistrovaný - A., 16.5.2005 18:38
Toto je v texte: "Nechcem paušalizovať, ani tvrdiť, že toto je univerzálna a jedna pravda, platiaca u všetkých mužov. Ale u nás to prebiehalo asi takto.."
Neregistrovaný - A., 16.5.2005 18:41
ano ten emocny dej je tam /vlastny subjektivny/,len ja som nevedel z toho vyextrahovat ako udalosti po sebe stali,mne to prislo ako vztah,zhorsenie vztahu a nakoniec jeho druha ... ada ja ani roman nechcem,ked som bol v podobnej situacii tiez mi nik nerozumel,tak prosim prepac,ze som taky "inteligentny" :-) proste to neviem hmm
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 18:46
No emocie, city a pocity spadaju asi do sfery subjektivneho pohladu na vec, nie? Neide ani tak o sled udalosti, ako o to, co clovek moze pocitovat a ako vnima urcite veci. Ti, co prezili, povedali, ze sa v tom nasli. Bzw..nerozumiem tvojmu poslednemu prispevku... asi tak
Neregistrovaný - A., 16.5.2005 18:53
a tie udalosti ako sa stali,to pre mna proste znamena objektivita a ja som sa v tom clanku proste nasledovanie tych udalosti nevidel,vidim tam nalsedovanie emocii,nevravim,ze su nespravne ... ich som sa v podstate ani dotknut nechcel
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 18:58
myli ma to v tom,ze tvoje emocie sa zhutnuju do akehosi realneho vysledku,to mi proste nepride a nepripadalo fer
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 19:00
Ok, nevidel si sa tam, nenasiel si suvis, objektivita znamena pre Teba nieco ine, ako pre mna. Co je objektivita? Ved ak Ti 100 ludi opise jednu udalost, bude ta udalost mat 100 podob. Ale tych 100 podob bude mat zakladne rysy rovnake. Teda dufam. ;o)) Zaver a poznamku pod ciarou si vnimal ako tu najvystiznejsiu myslienku (zhrnutie) a pravdu? Proste si vypichol veci, co Ti udreli do oka a na tie si reagoval??? ;o))
Neregistrovaný - A., 16.5.2005 19:03
Realny vysledok?? Napisala som, co sa stalo a na co som prisla ja. Nepovedala som ze pozor - toto je svata pravda nemenna pravda. Co sa tyka poznamky - to je dobra rada, ak chce zena predist sklamaniu a zbytocnemu trapeniu. Tiez, je nasmerovana - ma svoju "cielovu skupinu," ak to citas pozorne.
Neregistrovaný - A., 16.5.2005 19:06
to ano mozu mat rovnake rysy,ale mozu to byt odlisne zalezitosti,z ktorych tie rysy nakoniec vyplynu a o tie zalezitosti ide ... chybu vidim v tom,ze sa clanok popisuje emociami bez toho aby sme vedeli co presne za tymi emociami je,ty prezijes emocie,ty ich popises,ale je to subjektivne,ale ak hladas odpovede musi tam byt objektivita ak ju hladas,teda popis veci ako sa stali
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 19:25
ta dobra rada je objektivna?totiz ak vychadza zo subjektivnosti nemoze byt objektivna si myslim
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 19:28
tym nevravim,ze tvoje subjektivne vnimanie je zle,to vonkoncom,ale mi "vadi" ta schema,ze ak sa niekto s niekym nerozprava atd tak je to tym co si napisala v zavere,podla mna to tak proste byt nemusi
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 19:31
pre <b>Mato</b> sorry clovece... mam na teba iba jednu jedinu otazku - <br> <b><u>miloval si niekedy tak ze si sa zobudazal a zaspaval s myslienkou na danu osobu? ze bola tvojim vzduchom? ze si nevies predstavit svet bez nej?</u></b><br> podla toho co pises si bud nikdy nemiloval, alebo nevies rozmyslat nad pocitmi inych a snazit sa do toho vcitit... asi na to nemas... skoda...
Neregistrovaný - el Hombre, 16.5.2005 19:34
pre <b>Mato</b><br>ty koki, to chces existovat s niekym a nerozpravat sa s nim? proste len tak existovat pri danom cloveku? parada, odhadujem ze si nemal partnerku dlhsie ako 5 mesiacov...
Neregistrovaný - el Hombre, 16.5.2005 19:36
ombreeee ano bol ... a este raz pisem v akom duchu som ten clanok cital,videl ja a ak ti bol sled udalosti /nie emocii/ z povodneho prispevku jasny,tak si genius ... nie nemal som dlhsie partnerku ako 5 mesiacov,aj ked mi je jasne co mi je tu naznacovaneee /kua ja si to hodim :-)/
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 19:40
Ta rada na konci je objektivna, vyplynula z udalosti, riesenia situacie ci jej neriesenia, priebehu, vyvoja veci, vyrieknutych slov, cinov a necinov, odmietania a hladania moznosti a odpovedi preco? To, ze si to neprezil a ja som to neopisala stylom zenskych romanov s happyendom a detailnym opisom vsetkeho, to neznamena, ze to nemoze byt dobra rada pre tie, co nieco podobne zazivaju...
Neregistrovaný - A., 16.5.2005 19:42
pre <b>Mato</b> nic si nehadz, skor skus zmenit pristup k zenam, mozo ti to potom vydrzi dlhsie. ano dej mi bol jasny na prve precitanie. v skratke : ona + on = obrovska laska + cas + pohlad na svet = problemy + snaha jedneho + neochota druheho = este vatsie problemy + ina zena = rozchod + snaha pochopit co sa stalo = clanok... tolko v skratke ...
Neregistrovaný - el Hombre, 16.5.2005 19:45
preco mi vsuvas tie romany preco preecoooo ??? :-))) ja som nikomu nic neurobil :-) ... mne sa ta rada zda neobjektivna,z vysledku celeho rozpravania /nie koli romanom :-)/ punktum :-)
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 19:45
ombreee uznavam si genius,ale mne to proste nestacii /nie zeby to nebola pravda,aaaaaaale o tom som uz pisal :-)/
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 19:47
Mato, ok napis svoj pohlad na Tvoj svet, city, objektivnu a subjektivnu pravdu. Tvoje vnimanie reality. A mozeme sa bavit dalej.To, ak niekto opise priebeh a sled udalosti pocitmi a ocami jedneho z ucastnikov, neznamena este, ze je uplne mimo, a nie je schopny nieco zhrnut, ci povedat i druhym. A ze to nemusi mat "realny ci objektivny zaklad." V clanku je naznaceny priebeh. Postupne doslo k obmedzenej komunikacii. A nekomunikovat neznamena nenajst odpovede. K odpovediam nemusi prist clovek priamo - ked mu niekto odpovie na priamo polozenu otazku.
Neregistrovaný - A., 16.5.2005 19:49
Preco podsuvam romany, lebo Ti chybal dej. Lebo Ti chybal presny opis udalosti, postup preco...za co...na co...pricina -dosledok... TO vsetko nie je vzdy treba, aspon podla mojho nazoru.Mozno sa mylim. Nie si zena, nevcitis sa do zenskeho vnimania. Dlhodobejsie odmietanie s urcitymi sprievodnymi javmi sa klasifikuje ako psychicke tyranie - to ti povie i psycholog...Ked sa na tu poznamku vyskusas pozriet z tohto hladiska, snad sa priblizis k tomu, co som chcela povedat.
Neregistrovaný - A., 16.5.2005 19:53
pre <b>Mato</b>: och ty lichotnik!!!<br>Vies, ty tu chces vidiet do podrobnosti co a ako bolo den po dni, suchy opis udalosti, ktore sa tam odohrali, myslienky oboch stran a analyzu pocitov oboch zucastnenych? Zial, ten prispevok je koncentrat v ktorom sa mozno najde dalsia dusa a uvedomi si ze zije v tom istom, resp. podobnom ako autorka . Ta rada na konci je objektivna, pretoze vychadza z autorkinych skusenosti. Asi chce iba ukazat ze ak muz nedokaze dat intimitu a nehu tak taky chlap za vela nestoji, pretoze ak nedokaze dat to malo - svoj cas a svoju nehu, ako moze dat viac? asi tazko...
Neregistrovaný - el Hombre, 16.5.2005 19:58
dobre,ja uz budem dobry :-)) ada to je asi tym,ze som bol na tom rovnako ako ty teraz,podla toho ako si to pisala povedal by som na 110% rovnake,tvoje hodnotenie reality /objektivnost/ je pravdepodobnost bliziaca sa k 100%/ale to posudit neviem,preto tie pochybnosti v tejto diskusii/,ale tvoj zaver nemusi "sediet" na podobne pribehy /a dovodom je prave ta emocna analyza/ ............... uff rozumnejsie to uz napisat neviem hmm
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 20:03
ada je to o tom ako mi to vyznelo ok?v skratke popis pocitov a na koniec zaver,ktory sice sedi s pocitmi,ale mne to nesedi po "objektivnej" stranke
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 20:09
Ja som tam napisala, ze to nie je vseobecna pravda a moja poznamka, je dobra rada. Lahko mozu take veci prerast do dlhodobeho psychickeho tyrania. Ja nemam 100%-nu pravdu, ani to netvrdim. Moj pohlad bol casto i je velmi skresleny. Ale na par veci som prisla a tie som chcela dat dalej. Je to tvoj nazor na vec, akceptujem. Mozem sa mylit. Ale budem sa opakovat: Nie je to pravda, je to RADA.
Neregistrovaný - A., 16.5.2005 20:10
a nesedi mi to koli pricinam o ktorych sa pisalo az v diskusii,teda moze nastat omyl,ze na zaklade nejakych emocii je mozne vyvodit rovnaky vysledok,pritom priciny tych emocii mozu byt rozne .....................
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 20:12
Pohoda, tak je tvoj pohlad na vec a clanok. Beriem, akceptujem. Ja som iba argumentovala a vysvetlovala, preco to tam je napisane. ;o)) Zachrana inych dusi, spasitelsky syndrom? Ha ha...
Neregistrovaný - A., 16.5.2005 20:15
Hm, muz a zena nenajdu jednotnu pricinu na partnerovu disfunkciu, ci odmietanie, ci znizene libido, ci psychicky blok, ci ako to nazves... ak sa nesnazia obaja... prepac. moja skusenost.
Neregistrovaný - A. , 16.5.2005 20:17
Ma tak napadlo, Mato. Ak si bol v podobnej situacii, tak mi opis, co podla teba privedie muza k odmietaniu a tyraniu zeny? Hm? Rada budem vediet pohlad muza na danu problematiku. Objektivny, podotykam...
Neregistrovaný - A., 16.5.2005 20:28
mal som dojem,ze je skor pisany takym feministickym,jednostrannym /emocnym/ stylom,kde sa nakoniec objavi poucka ako odhalit vinnika /nieco ako roman :-) s "navodom",ktore asi ako som cital nemame radi obaja/ ... nie to asi nenajdu,ale to by som nechal na tom ktorom cloveku,pripadne ak potrebuje help ...
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 20:30
objektivny :-) beznadej /v subjektivnom pocit nemohucnosti atd .../ ktora ked prerastie do obludnych rozmerov,tak uz byva neskoro ...... a polozim protiotazku,ake kroky pohnutky vedu k takemu spravniu zeny?
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 20:34
Nemyslim, ze je to pisane subjektivne. Odrazam tam i seba a svoje chyby, preslapy a natlak, alebo prehnane naroky. Je to tvoj pohlad, este nikto z muzov nenapisal, ze je to feministicky pohlad na vec. Si prvy, priekopnik. ;o)) Emancipacia a "samostatnost zeny" je tam opisana, ale nie v superlativach. Skor ako dovod nezhod a nenajdenia spolocnej cesty.
Neregistrovaný - A., 16.5.2005 20:36
ake kroky pohnutky vedu k takemu spravniu zeny? k akemu, takemu? nerozumiem otazke...
Neregistrovaný - A., 16.5.2005 20:38
fakt mi to pripominalo "tlak",preto som chcel poznat aj to okolo,ako k comu doslo,aby sa to podla mojho nazoru pokladal za obkjektivne,alebo historicke,co sa pravda nepotvrdilo
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 20:41
ze zena neodpisuje,nedviha atd,"zmizne",nevysvetli,tak ako u teba
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 20:43
41 ma tam byt histericke
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 20:43
No ak som Ta sparvne pochopila, hovorime o odlisnych veciach. Ja nehovorim o ochoreniach, problemoch so sexualitou, impotencii a tak. Tato oblast je nieco ine. Tam neplatia silacke vyroky, typu mojej poznamky. Ja hovorim o trvalom a vedomom zanedbavani, odmietani partnerky ako zeny, o jej ponizovani a tyrani. Ale nie zo zdravotnych dovodov. Proste ako odpor, alebo ako neochota venovat sa partnerke ako zene, znizovanie dolezitosti sexualnej stranky vztahu. "Vecne bolesti hlavy, unava, praca, vyhovorky a vyhovorky, bla bla..."
Neregistrovaný - A., 16.5.2005 20:48
ani ja som o tych veciach nepisal,preco si mala/mas ten dojem?
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 20:49
pre <b>Mato</b><br>pokial som to dobre cital tak tam snaha o komunikaciu zo strany autorky bola, akurat ze nazad neprisla odpoved.
Neregistrovaný - el VsakVieteKto, 16.5.2005 20:53
Kazdy vnimame tu tvoju objektivnu pravdu, ci realitu inak. Pre jedneho je to NATLAK, pre ineho je to KRASNA VETA "chcem sa s Tebou milovat." Niekto vie hovorit o sexualite a milostnom zivote, iny nie. O co jeden alebo druhy prichadza, co straca, co ziskava... To je na posudeni kazdeho z nas. Ide o symbiozu, sulad... Ten, nenastal. Prave ten treba hladat. O tom to cele bolo.
Neregistrovaný - A., 16.5.2005 20:54
ombreee beriem len vlastne nie je jasne ani doteraz preco sa tak sprava/l
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 20:54
a ada preco to robia zeny,preco sa tak spravaju,preco odmietaju?
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 20:58
<b>Mato</b> zial, mozeme vyslovit asi iba dohady preco sa tak spraval -<br>1.) nezvladol zenu ktora bola inde ako on a nemal ani snahu sa tam dostat<br>2.) bol skryty homosexual ktory si to nevedel priznat a preto nedaval to, co by davat mal a co je samozrejme<br>3.) takymto dost primitivnym sposobom si hladkal svoje ego a ukazoval partnerke ze on tu rozhoduje a ze jej neda to, co potrebuje (pre menej chapavych - nie sex, hovorim o nehe a podobnych veciach)<br>4.) kombinacia bodov 1-3
Neregistrovaný - el Hombre, 16.5.2005 20:59
ktohovie ombreee ci su to naozaj vsetky moznosti
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 21:14
<b>Mato</b> je mozne ze nie, ale jediny sposob ako sa mozes dozvediet co sa mu prehanalo hlavou je, ze sa ho spytas. Podla teba tam chyba co? Preco sa spraval tak ako sa spraval?
Neregistrovaný - el Hombre, 16.5.2005 21:20
emocie ? neviem
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 21:30
Preco zeny odmietaju? Hm nepotrebuju tolko pozornosti, nevyhovuje im partnerov pristup k sexualite, partner im nestiha sekundovat, nie je dostatocne vykonny,ma malo fantazie ci je konzervativny, je to pre nich rutina, co ich nenaplna, maju k nemu odpor z inych dovodov, su unavene z fungovania ako matky, manzelky i pracujuce zeny, necitia naklonnost lasku a dostatok neznosti, alebo pocituju tuzbu svojho partnera ako uspokojenie "fyziologickej potreby," atd... mato, 16.05.2005, 21:30,neboli to len emocie, skor nechut a nedostatocne libido...
Neregistrovaný - A., 16.5.2005 21:35
<b>Mato</b>,<br>emocie? mas na mysli ako ze ju tak nesmierne miloval ze jej nebol schopny v nicom ustupit a zo samej lasky jej nevedel dat ani trochu svojho casu?
Neregistrovaný - el Hombre, 16.5.2005 21:43
nevyhovuje :-) pekne sloveso :-) ... ombreee mozno sloboda,ktohovie,mozno zbabelost
Neregistrovaný - mato, 16.5.2005 22:10
<b>Mato</b><br>a mozno sebectvo a zahladenost do seba a pocit, ze cely svet sa toci len okolo neho. A akonahle sa vyskytne osoba ktora narusi jeho kralovstvo a vzoprie sa mu, alebo nebodaj nieco chce, je nevyhovujuca a rychlo vyskrtnuta... teda hned ako existuje nahrada...
Neregistrovaný - el Hombre, 16.5.2005 22:20
ktoho vie,len sa mi tazko predstavuje taky clovek v realnom zivote,to by sa u neho to spravanie "prenasalo" nielen ku vztahu k zenam,ale vseobecne ... ak je sebec s tym sa asi nic nedaa
Neregistrovaný - , 17.5.2005 08:32
je to mozne, len to by musela povedat autorka. ale existenciu niecoho takeho pripustit musime.
Neregistrovaný - el Hombre, 17.5.2005 08:37
ono je to uz viacej "magia" ako hladanie vychodiska,ako pisala tusim neschpna vyssie,clovek sam sa v tom straca /a ktohovie ci sa nezacina podobat na ten "prizrak",ktoremu chce prist na klb/,preto je lepsie sa drzat reality,tak ako to je,podviedol,podviedla,nesiel si frajerku,nasla si frajera,punktum ... aj tak to uz asi pocity nezmeni ... nechat to tak,skratka panta rei
Neregistrovaný - mato, 17.5.2005 09:38
No ale principialne, ked zacnes hladat dovod, preco podviedol, prides na zaciatok... A v tom je podstata bytia cloveka, ci nie? Snazit sa zit kvalitny zivot. Na to mam myslidlo, aby mi v tom pomahalo :-))
Neregistrovaný - neschopna?!, 17.5.2005 09:45
jeden mudry clovek mi povedal, ze buducnost sa neda budovat pokial nieje uzatvorena minulost. nie kazdy vie uzavriet minulost konstatovanim ze co bolo bolo, treba ist dalej... pravda je, ze rypat sa v minulosti je zbytocne, pokial clovek nehlada odpovede na otazky preco sa to stalo aby sa poucil a v buducnosti uz chyby neopakoval...
Neregistrovaný - el Hombre, 17.5.2005 09:48
Neznamy, el Hombre...no viaceri ludia povedali, ze: "pravda je niekde uprostred." Takze ak je niekto odmerany, ma to svoju pricinu, ak niekto trpi, ma to nasledky, ak niekto nemiluje, tak ublizuje... Ak niekto tuzi po laske, tak nechape odmietanie... "Uzatvoreny kruh farebnych guliciek", ktory niekedy treba rozpojit a nechat, aby sa gulicky rozprchli na zemi... To je moj pohlad na vsetko s odstupom casu...
Neregistrovaný - A., 17.5.2005 09:50
principialne hladat dovody u slobodne zmyslajuceho cloveka,ktory nie je k nicomu nuteny je .... blbost ______ ombree problem pri rieseni moze byt ten,ze to konkretne riesenie s niekym spajas,vacsinou vnutorne,a ak ti jednoducho nedava odpoved,ani ty nenajdes riesenie,iba ak "jeho" vplyv zo svojho uvazovania "odstranis"
Neregistrovaný - mato, 17.5.2005 09:53
Ahoj Andy, je to smutný príbeh ale ako vidím, nakoniec si sama našla odpovede na všetky nezodpovedané otázky , ktoré va Vašom vztahu vyseli nad vami ako Damoklov meč. A i keď máš okolo seba množstvo skvelých priateľov, tažko Ti dokáže niekto poradiť v konkretnej situacii ak ju nezažil. Môžem Ti iba potvrdiť, že všetky Tvoje zistenia sú pravdivé, aj ja som sa o nich presvedčila na vclastnej koži i ked to nebolo až také bolestivé ako Tvoje. Podstatné je aby sme sa naučili chápať mužov a nesnažiť sa im vnucovať svoje pocity, pretože oni zmýšľajú úplne opačne ako my. Dalej je tiež dôležité určit si priority, a či a do akej miery som ochotná akceptovať tie ktoré partnerove chyby a hlavne či sa dokážem vzdať sama seba. Hlavne sa netráp, všetko zlé je na niečo dobré a ak tieto skutočnosti dokázali zmeniť Tvoj pohľad na vec, a možno si aj uvedomiť, že niekedy je naozaj dobré vypočuť si aj názor nezaujatej osoby, tak to celé malo zmysel. Prajem Ti nech čím skôr nájdeš tú pravú lásku a ver, že to vycítiš okamžite. Len sa teraz za každú cenu nehrň do nejakého vzťahu, len aby si nebola sama. nemá to zmysel. A veľa sa usmievaj.
Neregistrovaný - lionka, 17.5.2005 10:01, lionkake(`na`)azet.sk
<b><i>Andrea</b></i><br> ukradol som trochu času a pozerám diskusiu, a myslím že všetko už bolo povedané. Ideš sama proti sebe keď to skoro neuzavrieš a nepustíš z hlavy. <br><br> <b><i>el Hombre</b></i><br> 4 dôvody prečo sa feši správal ako správal sú to najlepšie čo ma dnes ráno postihlo ;-)<br>
Neregistrovaný - La Quenta (jeden_z_internetu), 17.5.2005 10:38, odka_zovac(`na`)zoznam.sk
<b>Mato</b>, nemozes sa odstranit <b><u><i>ty</i></u></b>?
Neregistrovaný - ..., 17.5.2005 17:11
Mily Mato, hm u slobodne zmyslajuceho cloveka sa nedaju nast dovody, priciny, zaklady jeho konania? Riesenia vychadzaju vacsinou z mysle - mozgu, posobenim mysliaceho cloveka - teda z vnutra... Hm, kazdy spracovava veci inak, odstranenim veci z mysle, ci ich potlacenim do podvedomia, vela ludi nic nevyriesi. Mnohi neskor skoncia na liekoch a psychiatrii - kvoli nespracovanym veciam z minulosti.
Neregistrovaný - len myslienka, 17.5.2005 17:19
pisal som o principoch,ze je zbytocne,princip slobodneho rozhodnutia ... to odstranovanie je v uvodzovkach,nie niekoho vymazat,tvarit sa,ze sa nic nestalo,iba analyza
Neregistrovaný - mato, 17.5.2005 17:55
preto, ze, lebo, inak, uplne a ciastocne, Frantisek, auto, bus, sliepka, Ivana...<br>asi tolko k tvojim slovam <b>Mato</b>
Neregistrovaný - el Hombre, 17.5.2005 18:11
to nic ombreee,je to "len" rozkuskovane
Neregistrovaný - mato, 17.5.2005 18:31
Mato, no mohol by si sa lepsie, jasnejsie vyjadrovat. Lebo ti nerozumie naozaj nikto, co chces povedat. Potom sa Ti neda ani rozumne argumentovat, ci nebodaj s Tebou suhlasit ;-))
Neregistrovaný - A., 18.5.2005 07:42
La Quenta (jeden_z_internetu + el Hombre tie styri dovody dojali i mna. Uzasne vystihnute, vsetko bolo povedane...kocky boli hodene... ha ha..dost dobreeeeee SUHLASIM s kombinaciou latentneho homosexuala + psychickych problemov + naruseneho ega + menejcennosti + sebectva + zakomplexovanosti + neskusenost/hamblivosti + a inych faktorov ...
Neregistrovaný - A., 18.5.2005 07:50
Lionka, dakujem za prispevok. Ano, priatelia a rodina su ti, ktori v takychto chvilach dokazu najviac pomoct, podporit. A preto som rada, ze mam okolo seba takych skvelych ludi. Suhlasim, ze clovek v mnohom zmeni pohlad na svet, okolie, na vztahy a ze sa velmi pouci. Uvedomi si a prehodnoti hodnoty, priority, ciele ci vlastne nazory a pohlady... Dokonca spozna i sam seba. U mna to tak bolo. Prisla som na vela skutocnosti, ktore sa snazim vyuzit vo svoj prospech, alebo dokonca odstranit, ci eliminovat. Stat sa lepsim clovekom. ;-)) Pretoze, kazda bolest alebo neuspech nas posuva niekam dalej. Ved z bolesti sa rodia najkrajsie veci. ;-)) Dakujem a zelam este pekny den.
Neregistrovaný - A., 18.5.2005 07:59
iba mam dojem,ze chcete pocut ortiel + - nejake dovody,ja si myslim,ze zivot az taky jednoduchy nie je
Neregistrovaný - mato, 18.5.2005 08:06
Hm Mato, ortiel nie, to co tu bolo povedane, to su domnienky, alebo vysledky skutocnosti, skutkov, priebehu... To, co pisali chalani, je sranda, ale myslim, ze pravda je niekde uprostred. Ohladne "komplikovanosti zivota" - no co uz, jednak nas osud nesetri a udeluje rany a jednak si za vela veci mozeme my ludia sami... Ale vzdy ide o to, ze je potrebne mat pri sebe partnera, co stiha sekundovat, co vie podporit a pozna toho druheho. Ak to tak nie je, su z toho veci, ako som opisala hore.
Neregistrovaný - A., 18.5.2005 08:16
Skusme to takto: "<i>druheho nezmenis, musis zmenit seba, alebo hladat niekoho ineho....</i>"
Neregistrovaný - Daniela, 18.5.2005 10:11
hehe, ake jednoduche :-))
Neregistrovaný - rena, 18.5.2005 10:24
Daniela, Rena...Ale asi najvystiznejsie, lebo mnohokrat je to bolestiva cesta - hlavou proti muru, hlavne pri muzoch, ako je spominany hore v clanku...
Neregistrovaný - A., 18.5.2005 10:47
neviem ci stiha je to spravne slovo pre vztah ... nadhlad pride,neboj /nie moj,nie tvoj,nie jeho,proste nadhlad,ze veci sa proste deju/
Neregistrovaný - mato, 18.5.2005 10:54
Mato, nie je vsetko o nadhlade, o vymazani z pamate, o realite, o pravde. Nie je to o tom, ze veci sa deju... Clovek ovplynuje okolie, okolie jeho, svet ovplyvnuje okolie, okolie svet, clovek svet..bla bla.. kazdy zije, ako sa k tomu postavi, pokial sa veci deju a ty sa s nimi zmierujes... tak prezivas, pokial sa ich snazis ovplyvnit a zasahovat do dejov, podla mna ZIJES!
Neregistrovaný - A., 18.5.2005 10:57
Mila Andrea, so svojim manzelom som sa zoznamila presne ako ty - prezili sme spolu 5 rokov a teraz zrazu vsetko zmizlo, zrazu ma nemiluje a prezivam presno to, co ty a jednoducho sa s tym neviem zmerit ze uz pre mna moj manzel neexistuje - ze chce byt kamarat.. neviem ci ma inu, alebo nie - ale jednoducho pre mna je to najtazsie - ze som on prisla.. cize viem cim si si presla a zavidim ti,ze to mas za sebou.. ja sa uz trapim a trpim 4 mesiace..
Neregistrovaný - meg, 18.5.2005 12:13, tebeco(`na`)tebeco.sk
hmmm ada ... nemusim nikoho ovplyvnovat,aby som zil,zijem sam o sebe,so svojimi radostami,starostami ... takze to tvoje "trapenie",vlastne trapenim nie je,lebo vies aky postoj k tomu zaujmes ?to mi pride ako prispevok od neschopnej sa o niecom presviedcat
Neregistrovaný - mato, 18.5.2005 13:34
<b>Mato</b><>br>To nieje zivot... to je cista existencia v case a priestore bez akejkolvek znamky zivota. Nezijes, iba existujes a to je dost smutne...
Neregistrovaný - el Hombre, 18.5.2005 13:40
vzdy nove a nove podnety ombree,vzdy dalsiu a dalsiu "davku" ... hadam to s tou mojou "mrtvolou" az take zle nebude ked pisam aspon tu :-)
Neregistrovaný - mato, 18.5.2005 13:51
Mato, nechap to zle, ale proste iba vegetit a nechat sa unasat prudom a nesnazit sa o nic, nemat ambicie, nechciet zmenit nieco vo svojom okoli? hmm... ako som povedal ... to nieje zivot ale iba prezivanie...
Neregistrovaný - el Hombre, 18.5.2005 14:22
ombree to by som asi ani sem nechodil,ak by to bolo tak
Neregistrovaný - mato, 18.5.2005 14:38
MATO: hmmm ada ... nemusim nikoho ovplyvnovat,aby som zil,zijem sam o sebe,so svojimi radostami,starostami ... to nie je o spoluziti..o vztahu..ty zijes sam pre seba.????.tu rozoberame vztah..spolocne smerovanie spoluzitie...CHAPES??? takze to tvoje "trapenie",vlastne trapenim nie je,lebo vies aky postoj k tomu zaujmes ? moje trapenie nie je, pominulo, lebo som chcela viac, ako akceptovat realitu, lebo som chcela nieco budovat, nie sa len nechat unasat osudom...ako TO PREZENTUJES TY to mi pride ako prispevok od neschopnej sa o niecom presviedcat to je o niecom inom, mna presviedcat nemusis o nicom, mam svoj nazor, pohlad na svet, to je opis minulosti, to, ze ty si iny a nechapes o com SA TU TOCI, tvoj PROBLEM
Neregistrovaný - autorka, 18.5.2005 14:43
ale tak si to prezentoval. citujem - "hmmm ada ... nemusim nikoho ovplyvnovat,aby som zil,zijem sam o sebe,so svojimi radostami,starostami" - takze si sam so sebou a nikoho neovplyvnujes svojimi cinmi, uzavrety do svojej ulity... tak?
Neregistrovaný - el Hombre, 18.5.2005 14:46
Meg, viem presne, co prezivas. Je to velmi velmi tazke akceptovat, ze tvoj svet odchadza ci odislo. Ciele, plany, zazitky, krasne chvile...a zrazu nic..strasna prazdnota... Clovek sa citi strateny, zlomeny, akoby ho niekto obral o vsetko, co mal vo vnutri, na com budoval, staval, o vlastne JA. Skus sa obzriet okolo seba, kto Ti vie ponuknut pomocnu ruku, ci pevne ramena... U mna to bola rodina a priatelia, nikto ho nemal rad. Zavrhovali ho. Ked odisiel, oslavovali a ziarili. Ja som trpela. Po case a zisteni urcitych skutocni som precitla. A z bolesti je teraz super pritomnost. Vsetko vnimam inak. Zijem, konecne. Som stastna. Skutocne stastna po dlhej dobe.
Neregistrovaný - autorka, 18.5.2005 14:49
autorka tak to trochu prezeniem ked niekto je hladny a ty ho "nutis" aby sa smial tak to asi nepojde,skor ho prejde chut na teba,je to iba o tom ako by si to riesila keby si bola sama,ako by si sa k tomu postavila,myslim si ... ombree ved to je blbost ze neovplyvnujem,ovplyvnujem,len nie tak,ze "vynucujem",poviem nazor hotovo,to o tom neovplyvnovani pisal niekto iny nie ja
Neregistrovaný - mato, 18.5.2005 15:03
nikto nehovoril o vynucovani ... :-)
Neregistrovaný - el Hombre, 18.5.2005 15:53
MATO, neviem o com tocis...vazne neviem o co ti ide, evidentne si NEPOXOPIL O COM TO CELE BOLO...To, o com ty hovoris, je nieco ine... ked prides na to, o com ten clanok bol, co ludia prezivaju, hlavne zeny, i ktore tu pisali, tak potom mozes prist s niecim ROZUMNYM...
Neregistrovaný - A., 18.5.2005 16:40
ada jedine nezmyselne je to konstatovanie /pre ombree "vynucovanie"/
Neregistrovaný - mato, 18.5.2005 16:43
No Mato, nepoxopis si prispevok, evidentne si to stiahol na nieco, co poznas, si zazil,alebo sa ta to dotklo, ci si nespracoval a tak sa na to cele pozeras. Nemam k tomu co dodat. Snad Ti niekto vysvetli o com je vztah, o com je budovanie, tuzby a naroky na partnera, hladanie spolocnych rieseni a kompromisov, ci debaty a nejednotne nazory na svet...
Neregistrovaný - A:, 18.5.2005 16:48
proste to tam je :-)
Neregistrovaný - mato, 18.5.2005 21:02
vsetci sme tam :-P
Neregistrovaný - el Hombre, 18.5.2005 21:32
proste to tam je :-) mato, 18.05.2005, 21:02, vsetci sme tam :-P el Hombre, 18.05.2005, 21:32, ??????????????
Neregistrovaný - A,, 19.5.2005 11:11
to meg: urcite ma inu!!!
Neregistrovaný - ecli, 6.6.2005 17:56
nebola tato poviedka uverejnena v skratenej verzii v najnovsiom cisle casopisu Sarm? ...sa mi zda ;)
Neregistrovaný - pipi, 9.6.2005 14:25
Pipi -bola ano
Neregistrovaný - andrea-autorka, 13.6.2005 19:06
mohla by si mi vysvetlit iba preco si mi poslala tuto linku? - lebo to si musela byt IBA ty....chces ublizit jemu alebo mne??
Neregistrovaný - sandy, 15.6.2005 14:36
Sandy - mrzi ma to, nepamatam si, ze by som to bola posielala. I ked umysly boli rozne, ;o)) kucerave. Som prekvapena, aku vlnu vie vyvolat jeden textik o pocitoch. Tak celkovo... Pipi- vyslo to este i na dalsich servroch. Prave zistujem, ze to je uz na mnohych strankach. Ha, ani neviem, ci ma to ma tesit.
Neregistrovaný - Pisatelka, 17.6.2005 13:53
Andrea: nechapem tvoje prekvapenie, lebo z tvojho clanku TY vychadzas ako uplna tyrana chudinka a ON ako tyran, ktory ti nic nedokazal dat. A podla mojich zdrojov to tak vobec nebolo.
Neregistrovaný - sandy, 17.6.2005 15:02
Sandy: Nechcem uz nic riesit. Je to minulost. Ak chces nieco vediet, vies, kde ma najdes. Nemam potrebu si uz nic dokazovat verejne. Moj nazor si pocula. Nehanila som. Skor naopak, nepamatas? BTW..Ty mas verit jemu. Nie? Preco sa tak pytas? Nieco ta zneistilo? Akceptujem iny nazor a pohlad. Avsak viem, ze tvoje zdroje sa nezhoduju s tym, co si sama tvrdila. Alebo si klamala ty? Alebo si mu nepovedala to, co naozaj citis? To, coho si sa tak velmi zlakla? Coho sa bojis? To, v com si sa nasla? Zamysli sa nad svojimi pocitmi,otazkami, bolestou. Je to uz len tvoja zalezitost.
Neregistrovaný - A., 17.6.2005 15:41
Pre pisateľku:Život sám je veľký komplikátor,takže vôbec nevidím nič mimoriadne na tom,ak skomplikuje jeden z mnohých vašich vzťahov.Nikto a nič nezaručí kvalitu vzťahu už v zárodku.Nikto nepozná recept. Existujú však známe pravdy: musí tam existovať chémia,musí tam existovať tolerancia,musí tam byť prítomná úcta.Všetko ostatné je druhoradé,respektíve dostaví sa dodatočne-a to i vrátane lásky.Pre nás ženy by mohlo platiť ešte jedno pravidlo: menej sa nad vzťahom zamýšľať a skutočne minimálne sa ho snažiť analyzovať.Nielen,že prídeme pri tom na hrozné veci,ale spustíme aj niečo viac-čo napokon môže skončiť i tak,ako v prípade Andy. Čím skôr si každá žena toto uvedomí,tým dlhšie môže vychutnávať život vo dvojici.Verte mi,Andy-mám 49 rokov a za sebou zopár vzťahov,ktoré som pokazila tým,že som všetko riešila. Teraz už 10 rokov žijem vo vzťahu,25000 svetelných rokov vzdialenom od toho posledného stroskotaného.Chcete recept?Nedám vám ho.Je nepoužiteľný pre vás- a u mňa perfektne funguje. Váš príspevok bol-aký bol-dobre sa čítal,ale bol len jedným z mnohých ,tisícov,ktoré som prečítala v snahe dozvedieť sa,pravdu,prísť na koreň,trafiť kliniec po hlavičke.Je to všetko len blábol,lebo život sám a ľudí v ňom aj tak nikto nedobehne.On vždy dobehne nás a dozvieme sa to ako vždy neskoro- po funuse.
Neregistrovaný - , 22.6.2005 11:41
To: Neznámy, 22.06.2005, 11:41 - dakujem za prispevok. Velmi pekny a pravdivy. Suhlasim, urcite mate pravdu. Patent na zivot musi najst kazdy sam. Ja som ho nasla prave tou analyzou minulosti. I niecim takym pre niekoho nepochopitelnym - ako bol tento clanok, napriklad. No musim sa este vela ucit. Mladost-pochabost, sa hovori. ;o)) Ja som analytik. Sebareflexia, priznanie si chyb, uvedomenie si vlastneho pristupu k zivotu - mi vie dat velmi vela. Uznavam vsak, ze rypanie sa vo veciach, vie mnohokrat viac uskodit, ako k niecomu prispiet. Myslim si vsak i to, ze kazdy najde tu svoju "pravdu a navod" niekde inde. 100 ludi, 100 chuti a 100 navodov na zivot a partnersky vztah, nie? I ja po tom vsetkom zijem v uzasnom partnerskom vztahu, kde akosi nic netreba riesit, vysvetlovat. Akoby naladenie na rovnaku vlnu... Myslim, ze u mna k tomu prispeli hlavne skusenosti a postrehy ludi z posledneho obdobia...
Neregistrovaný - Pisatelka, 23.6.2005 08:37
Umenie nie je žiť vo vzťahu,kde sú obaja naladení na rovnakú vlnovú dĺžku.Umenie je dokázať sa zžiť s človekom,ktorý je úplne iný:má nižšie,vyššie vzdelanie,iné záujmy,kvôli práci má úplne iný biorytmus ako vy,je iného vyznania a s tým súvisiaci iný náhľad na život.Vražedné kombinácie povahových čŕt a vlastností.Vtedy to až začína byť zaujímavé.Ovšem-je to nočná mora každého psychológa. Je však zaujímavé,že práve medzi takýmito rozdielnymi typmi dosť často vznikne tá osudná chemická reakcia-osudová príťažlivosť.V jej osídlach miznú,vyparujú sa,vysublimujú všetky existujúce pochybnosti o vzťahu,všetky pokusy o analýzy,všetky snahy o intelektuálne debaty vo dvojici na tému partnerstva:zostane len muž a žena a puto lásky,ktoré ich spája a pre ktoré robia všetko:aj také bláznivosti,ako ukradnuté minúty v kúpeľni,nastavovanie budíkov na rôzne časy za účelom milovania,preliezanie plotov za šípovou ružičkou a pod.a to všetko 10 rokov pred dôchodkom.Dnes sa už nepozastavím nad tým,keď k narodeninám dostanem namiesto drahej kytice z kvetinárstva práve tú jednu jedinú ružu zo susedovej záhrady,lebo viem,že nie je problém ani v peniazoch,ani v neochote.Dáva mi tým najavo,že pre mňa v 52 rokoch je ochotný preskočiť ten plot a riskovať,že si trhne ostudu,keď ho tam sused nachytá.Ja ho odmeňujem tým,že zbytočne neprelievam slzy a nenútim ho neustále mi opakovať,že ma ľúbi.Keď plačem pri filme,šteklí ma,keď pozeráme akčné filmy a ja mám zakryté oči,komentuje /svojským spôsobom/,čo sa deje na obrazovke.Oboje končí smiechom.Keď sa pohádame a ja trucujem /on nikdy/,chodí za mnou do kuchyne a robí na mňa "psie oči".alebo si počká,až vyjdem z kúpelne,či WC a zablafká,alebo zamraučí.Samozrejme,je pri tom na kolenách.Strašne veľa sa spolu nasmejeme a nemáme potrebu nikam chodiť. A ešte dotyky sú dôležité: neprejde okolo mňa bez toho,že by sa ma nedotkol.Nielen doma,ale aj na návšteve.Celému môjmu životu v posledných 10 rokoch dominuje spoločný smiech-a to radím aj vám.Veľa sa smejte.
Neregistrovaný - Neznámy, 23.6.2005 15:00
Súhlasím s nezmánym - humor je vo vzťahu najdôležitejší, nebrať sa vážne, vedieť si zo seba urobiť srandu, vystreliť si z partnera, hlavne vo vypätých situáciách - to úžasne pomáha. Viem o čom píšem, sme s manželom spolu aj s chodením už skoro 18 rokov. A môžem Vám povedať, že sme Tí poslední, ktorí majú dôvod smiať sa, ale smejeme sa stále. Neberieme život príliš vážne, aj keď si s nami veľmi často zahráva, vieme, že na všetko sme dvaja a spolu to zvládneme. Je to úžasný pocit mať niekoho, na koho sa môžete stopercentne spoľahnúť, mať v jednej osobe milenca, najlepšieho kamaráta, brata, otca, človeka, ktorí Vás za žiadnych okolností nezradí a stojí pri Vás v dobrom a v našom prípade viac v zlom. Ale myslím si, že práve tie zlé veci, ktoré nebudem spomínať /možno raz napíšem knihu/ vytvorili ten vzťah, ktorí máme. Podobne, ako písal neznámy, my nepotrebujeme nikam chodiť, sme šťastní vo svojom mikrosvete. Ale neznamená to, že sme sami, máme veľmi veľa kamarátov a zopár ozajstných priateľov, ktorí vyhľadávajú našu spoločnosť a cítia sa pri nás výborne. S manželom sa smejem na tom, že kto ku nám príde, ten nechce odísť. Neviem čím to je, ale asi z nás vyžaruje tá pohoda a ostatní ju cítia. A ešte na tému sexu - nemať sex dva mesiace - hrôza. Takto predsa mladí ľudia nemôžu žiť. Nechcem tu písať ódy na šťastné manželstvo, ale vytvoriť dobrý vzťah ozaj stojí zato. Preto Vám všetkým želám veľa šťastia pri výbere partnera.
Neregistrovaný - Lenka, 11.7.2005 11:47, lenartova3(`na`)post.sk
jeden_z_internetu Kde este rastu gentlemani a vyrovnani, sebavedomi muzi s respektom voci partnerke ako ty?
Neregistrovaný - sojka, 26.8.2005 22:40
obdivujem autorku za to, akymi realnymi ocami sa dokaze pozriet na neuspesny vztah... Rany na dusi este zostanu asi dlho ale vsetko sa da zvladnut. nie s kazdym si clovek rozumie a nie s kazdym dokaze ziť.Partneri by mali byt(podla mojho nazoru) v urcitych veciach rovnaki aby si rozumeli a mali co povedat a na druhej strane v niecom rozdielni aby ich vztah nebol nudny a neochladol. Ked sa nad tym tak zamyslim je v podstate dobre ze vas vztah tvoj "ex" ukoncil pretoze ak by to pokracovalo dlhsie bolelo by to potom niekolkonásobne. takyto vztah by sa aj tak raz musel ukoncit, to mi ver. Co na zaver? Asi len tolko: drzim palce pri hladani noveho partnera ktory ta bude mat rad a bude si ta vazit. Vela stastia
Neregistrovaný - Erika, 11.7.2006 23:55
Obdivujem autorku článku,že sa dokázala podeliť o svoju skúsenosť a napísala veľa pravdy,vyprovokovala aj mňa niečo poznamenať,ja mám podobnú skúsenosť po 18 rokoch kedy som videla zmeny na manželovi a bol veľmi domimamtný v našom vzťahu ,opustila som ho bez toho ,že by som mala priateľa ale zistila som,že on má 2 roky známosť a mňa klame ako soplavé dievčatko,nemal odvahy povedať nemám ťa rád,nemilujem ťa a ani dodnes nemá hoci už to bude možno konec bez problémov ak sa nepričiní inak.chcela som poznamenať aby si si nevyčítala niečo ,lebo presne taký istý podiel má aj on.U nás to bolo podobné,keď som povedala , že sa niečo deje tak som bola hlúpa ,riešila som nepodstatné veci ,hoci sexuálne radosti boli vynútené a vraj dobré...keď sme sa o tom bavili neskôr chcel mať istotu v praní ,žehlení a varení a v láske som musel byť spokojná ,vďačná čo sa mi ušlo.Ak som niečo potrebovala niečo riešiť či už len problém maličký nebol čas ,chuť a bolo to hlúpe riešiť , odpoveď ,, mňa to nezaujíma,to je tvoj problém,rieš si to ako uznáš za vhodné.....,,nevyriešené niekoľko ročné problémy ,neboli a nie sú problémom,len v tvojej aj mojej dušičke zostala veľká jazva a obviňovanie kde som urobila chybu len už sme im nemali čo viac ponúknuť a zostali sme nezaujímavé a s výčitkami a možno aj samé so zlou skúsenosťou a strachom predstavy ,že zostaneme samé.Partneri by mali byť oporou a nie príťažou,mali by si rozumieť a nie sa prispôsobovať za každú cenu,neskôr to aj tak dopadne zle.prajem veľa úspechov v hladaní priateľa ,ktorý ťa pochopí a nie je to ľahké.....
Neregistrovaný - majka, 2.2.2007 14:46
Upozornenie: Toto je pyramída úvery Group, seriózne, legitímne a licencované spoločnosti požičiavanie peňazí. My úver peniaze jednotlivcom, ktoré potrebujú finančnú pomoc. Dávame sa úver vo výške 3% úrokovou sadzbou. Máte zlú kreditnou alebo ste v núdzi o peniaze, platiť účty? Chceme, aby tento prostriedok Vás informovali, že poskytujeme spoľahlivé príjemcu pomoci, budeme radi, že Vám úver. My sme kresťania a my nepoužívame meno Pána nadarmo. Tak by sme tiež chceli rokovať s kresťanmi, ktorí môžu byť skutočne trusted.email adresu: lisamoranloanfunding@hotmail.com poskytovaných služieb patrí prvé údaje potrebné Vaše meno ............... Zeme .. SEX ............. ..................... STATE .............. ... občiansky preukaz .............. Suma potrebná .......... Trvania pôžičky ........... Vek ............... Mobilný telefón ......... dom Sídlo ........ .. S pozdravom,
Neregistrovaný - Loan, 11.9.2011 01:32, lisamoranloanfunding(`na`)hotmail.com
Andrejka, veľmi pekný a úprimný článok, mám pocit, že sa v nom vidím...ja mám partnera, ktorý sa o mna snažil a dosť by som povedala, dosiahol čo chcel a to aby som sa k nemu s dcérou presťahovala,je to len 5 mesiacov, ale asi 3 mesiace, je medzi nami chlad, odstup, odmeranosť a žiadna intimita, z jeho strany, mna to ubíja a ničí,ale on sa nechce rozprávať, nechce nič riešiť, hned vybuchne a odbije ma,že chce pokoj, ked sa niečo opýtam, dostávam odpovede len neviem..nerozumiem tomu, ale asi je to preto, že dosiahol čo chcel, nechala som prácu, zmenila som bývanie, malej školu, všetko som urobila podla jeho predstav, teraz som stale sama zavreta doma a v zahrade, zobral mi auto a spoločnosť mi viac menej robí pes a dieťa....moje druhé ja mi vraví, že to nemá zmysel, no ale asi kôli citom sa bojím urobiť krok....dúfam, že na toto naberiem odvahu a budem vedieť ísť opäť dalej zo vztýčenou hlavou, držím ti palce, aby sa ti to už nikdy nestalo, aby sa našiel muž, pre ktorého bude ta najlepošia a jedinečná.
Neregistrovaný - melani, 18.10.2011 19:39
moje meno je linda zo Spojených štátov, zobral som sa vo veku 20 rokov s Michailom a po svojom prvom narodení môj manžel, ktorý je Michael zmenil správanie sa ku mne a neskôr ma opustiť bez akéhokoľvek dôvodu a musím ísť ďalej svoj život a po troch rok do tej doby som založil iného krásneho mladého muža a jeho meno je jack, obaja sme sa vzali a mám dve deti pre neho náhle po štyroch rokoch manželstva tiež šiel s inou ženou a ja skutočne plačím a plačím, pretože milujeme každého iný a on bol skutočný muž pre mňa, on bol naozaj dobrý vo všetkom, Jack šiel s mojim uzavretým priateľom a plánujú vziať si navzájom, i keď to najlepšie riešenie pre mňa je kontaktovať kúzlo kasína o pomoc, aby mi mohli pomôcť priviesť späť jack a kontaktoval som štyri rôzne kúzla a všetci sú falošní, v skutočnosti som skutočne strávil posledné peniaze. Nakoniec môj ďalší kamarát mi predstavil Dr Chamberc, ktorý už priviedol späť svojho manžela a práve som ho dal na skúšku, ale bol to veľmi zázrak človek, môj manžel sa vrátil ku mne po troch dňoch, keď som sa obrátil na Dr Chamberc, teraz som som naozaj vychutnať svojho manžela s deťmi a on ma miluje viac ako predtým, bolo to veľmi zábavné, môj manžel sa vrátil a začal ma prosiť. prosím, ak čelíte akýmkoľvek problémom vo Vašej rodine, kontaktujte Dr Chamberc s týmto emailom chamberc564@yahoo.com môžete mať nejaké problémy alebo potrebujete nejakú pomoc, ktorú ste vydali nasledovne 1. zabezpečiť pre akúkoľvek chorobu 2.if potrebujete dobrú prácu 3. Obchodné kúzlo 4.spelling protection 5.než manžela 6.než ženy 7. Čierne deti 8.promotion spell 9. Ak chcete, aby ste sa sem vrátili 10. Ak chcete byť bohatí stačí sa s ním spojiť tento e-mail chamberc564@yahoo.com
Neregistrovaný - linda, 30.9.2017 08:17, linda(`na`)yahoo.com
Toto je moje svedectvo dobrej práce človeka, ktorý mi pomohol. Moje meno je ELDA VERA a mám so sídlom v Španielsku. Môj život sa vrátil! Po 8 rokoch manželstva ma opustil a opustil ma so svojimi tromi deťmi. Cítil som, že môj život sa chystá skončiť a vypadnúť. Vďaka sprievodcovi s názvom DR Chamberc, ktorému som sa stretol online. Počas verného dňa pri surfovaní na internete som hľadal dobrého pravopisného boxera, ktorý by mohol vyriešiť moje problémy. Našiel som rad svedectiev o tomto špeciálnom sprievodcovi. Niektorí ľudia svedčili o tom, že priniesol bývalého milenca, niektorí svedčili o tom, že obnovil život, niektorí svedčia o tom, že môže vyvolať kúzlo, aby zastavil rozvod a tak ďalej. Bolo to zvláštne svedectvo, ktoré som videla, ženu s názvom Grace, ktorá svedčí o tom, ako Dr.Chamberc odišiel z bývalej milenky za menej ako 48 hodín a na konci svedectva uvoľnila e-mailovú adresu Dr.Chamberca. Po prečítaní všetkých týchto informácií som sa rozhodol vyskúšať DR Chanberc. Kontaktoval som ho e-mailom a vysvetlil som svoj problém. Za tri dni sa mi vrátil môj manžel. Vyriešime naše problémy a my sme ešte šťastnejší ako predtým. Dr.Chamberc je naozaj talentovaný muž a nebudem ho prestať publikovať, pretože je úžasný muž. Ak máte problémy a hľadáte skutočného a skutočného sprievodcu, ktorý vám vyrieši tento problém. Vyskúšajte dnes skvelý Dr.Chamberc, mohol by byť odpoveďou na váš problém. Môžete ho kontaktovať prostredníctvom e-mailu chamberc564@yahoo.com Ďakujem, Obráťte sa na neho na nasledovné: (1) Ak chcete obnoviť váš ex (2) Ak máte vždy zlé sny. (3) Chcete byť povýšený vo svojej kancelárii. (4) Chcete, aby ženy / muži bežali po vás (5) Ak chcete dieťa. (6) Chcete byť bohatý. (7) Chcete viazať svojho manžela / manželku tak, aby vaša vôľa trvala navždy. (8) Ak potrebujete finančnú podporu. (9) Starostlivosť o byliny 10) Pomôžte ľuďom dostať sa z väzenia (11) Role manželstva (12) Zázračné prúty (13) Lotéria (14) CHARMUJÚCI PROPHET (15) Atraktívne momenty (16) Odstránenie chorôb (17) VYCHÁDZAJÚCI HRIČI ŠTÝLOV (18) ÚSPECH V EXPOZÍCII SPELLS (19) Očarovanie vedieť, kto ťa milovať. (20) Business Spell (21) Odstráňte tyčinky HIV ochorenia Kontaktovať dnes na adrese: chamberc564@yahoo.com
Neregistrovaný - elda vera, 24.5.2018 16:24, eldavera23242(`na`)gmail.com
Môj milenec sa rozišiel so mnou, viem, že to bola moja vina, ktorá ho prinútila rozobrať sa so mnou, chytil ma, rozprával sa o ňom, bol tam chlapec, ktorého volám, môj priateľ ma ťahal a mal sex so mnou, potom môj milenec nás chytil, potom rozišiel sa so mnou, veľmi ho milujem, celé dni, mesiace a mesiace ma potešilo, že ma nesúhlasil. Čítal som online, ako získať späť svojho milenca, potom som narazil a článok o tom, ako sa žena vrátila späť jej manžel, ktorý sa s ňou rozvádza, povedala, že doktorka Lomi jej pomohla urobiť nejaké modlitby a jej manžel je späť k nej, potom sa obrátim na doktorku Lomi a vysvetlí, čo sa stalo, potom mi pomohol urobiť nejaké modlitby a môj milenec sa vrátil prosiac ma, že on bolo mi ľúto, že ma stále miluje, a dnes sme späť spolu a sľubujem, že sa s ním nikdy nebudem rozprávať, a dnes sme obaja šťastní, ak potrebujete aj doktora Lomiho, ktorý mu pomôže kontaktovať ho na čísle Line of WhatsApp; +2349034287285 môžete mu tiež poslať e-mail; lomiultimatetemple@gmail.com o pomoc.
Neregistrovaný - Ngọc Bìch, 22.8.2020 23:26, ngocbic01(`na`)gmail.com
priatelia z dobrého dňa, nie je to problém bez riešenia, ale len hľadám pomoc zo správnych miest, moje manželstvo sa stalo hrozným neporiadkom, pretože moja manželka ma opustila s iným mužom po 5 rokoch manželstva a šokujúce je, že sme Nemám žiadnu formu nedorozumenia, hneď viem, že niečo také nebolo, pretože som ju prosil, aby sa vrátila domov, ale ona ma odmieta a zaobchádza s podivne, prinútila ma hľadať pomoc a mala som to šťastie, že som mohla súhlasiť s meničom kúziel kontakt on on odmietol muž, ktorý mi povedal, ako čarodejníka Dr.Sango mu pomohol vyhrať veľké výhry v lotérii. Vzal som kontaktovaného Dr.Sanga a vysvetlil mu jeho situáciu. Položil niekoľko otázok, na ktoré dávam správne odpovede, tiež som dal peniaze na nákup vecí, ktoré by použil na prácu, a po troch dňoch som hovoril s manželom. Domov so mnou je zázrak. kontaktujte Dr.Sango pre akékoľvek pravopisné práce. kontaktujte Dr.Sango na jeho e-mailovej adrese spellspecialistcaster937@gmail.com
Neregistrovaný - Dion, 24.8.2020 17:58, dion(`na`)gmail.com
PROFESIONÁLNY HRACÍ OKRUH, KTORÝ MÔŽETE POMÔCŤ S LÁTOKOM, KTORÝ SA MÁTE ZA MYŠLI POTREBU PO BREAK CASE / ROZDELENÍ, AK JE VÁŠ SITUÁCIA ZADARMO! KONTAKTY: Dr.Sango AK NIEKTORÉ SÚ NAJLEPŠIE online OCTOBEROVÉ KOLESO online a jeho výsledok je 100% zaručený. Po 3 rokoch interakcie s priateľom začal môj priateľ chodiť s inými mužmi a ukazoval mi chladnú lásku. Niekoľkokrát hrozila, že sa so mnou rozíde, ak by som sa jej dovolil opýtať sa na jeho vzťah s ostatnými mužmi. Bola som úplne zdevastovaná a zmätená, kým mi môj starý priateľ nepovedal o kúzle online Dr.Sango, ktoré prostredníctvom sily lásky pomáha ľuďom riešiť problém ich vzťahov a manželstva. Kúzla, Spočiatku som pochyboval, či by taká vec niekedy existovala, ale rozhodol som sa to skúsiť. Keď som sa s ním spojil, povedal mi všetko, čo som mal urobiť, a urobil som, a pomohol mi vysloviť pravopis lásky a do 48 hodín sa moja priateľka vrátila ku mne a začala sa ospravedlňovať, teraz prestala chodiť k mužom a je so mnou navždy a reálne. Obráťte sa na tohto skvelého spisovateľa o problémoch týkajúcich sa vášho vzťahu alebo manželstva. Tu je jeho kontakt. Môžete ho kontaktovať iba na e-mailovej adrese spellspecialistcaster937@gmail.com
Neregistrovaný - Aron, 24.8.2020 17:59, aron(`na`)gmail.com
Volám sa Enar Som tak rada, že sa moje manželstvo obnovilo. Moja bývalá manželka sa vrátila, keď ma a naše 2 deti nechala inému mužovi. Bol som šťastný, že som sa stretol s Dr.Pellarom, pretože pomáha mnohým ľuďom priviesť ich milenca späť, a tak ho aj ja kontaktujem, aby mi pomohol. takto mi Dr.Pellar pomohol priviesť moju ženu späť. Ďakujem vám, Dr.Pellar, pretože som si nikdy nemyslel, že sa môj bývalý manžel ku mne tak skoro vráti. Ste najlepší a najlepší na svete. Ak ste tu a potrebujete, aby sa váš bývalý milenec alebo vaša priateľka presťahovali do iného muža, už viac nebudete plakať, kontaktujte tohto mocného spisovateľa. Ďakujem! E-mail: drpellar@gmail.com
Neregistrovaný - Enar, 24.8.2020 18:00, enar(`na`)gmail.com
Môj snúbenec sa minulý týždeň so mnou tak smutne rozlúčil, že sa úplne zmenil, nejedol som ani s nikým hovoriť, veľa som plakal, bol som tak depresívny a zdôrazňoval, že som sa bál ísť do nemocnice kvôli stresu a depresii, až kým jedného dňa som hľadal láskavú radu online, pretože ho veľmi milujem a starám sa o neho a chcem len, aby sme boli opäť spolu ako pár a chcem, aby sme pokračovali navždy, potom som našiel silného spisovateľa kúziel s názvom Dr Pellar, ktorý vyriešil toľko problémov vo vzťahoch, potom mi povedal, že môj snúbenec sa ku mne vráti do 24 hodín, keď vykoná zmierovacie kúzlo. Nikdy som tomu neveril, kým ma moje financie nezavolali na telefón a nepovedali, že chcem, aby sme sa vrátili a žili spolu večne. Teraz som tak šťastný, že mi Dr. Pellar vrátil svoje financie. Ďakujem veľmi pekne Dr. Pellar. Lekár vám môže pomôcť, ak máte akýkoľvek problém, môžete ho kontaktovať iba na jeho e-maile; drpellar@gmail.com
Neregistrovaný - Aron, 24.8.2020 18:00, aron(`na`)gmail.com
Volám sa Cynthia am z Bulharska. Chcem poďakovať doktorovi Lyaksandrovi Ivanovi za to, že vzal späť môjho bývalého manžela. Nikto ma nemohol prinútiť tomu uveriť. Bolo to také beznádejné, nikdy som neveril tomu, že sa môj bývalý manžel vrátil ku mne. Aj keď som nikdy neveril v kúzla alebo čokoľvek iné, povedal mi o tom veľmi blízky priateľ. Rozhodol som sa to dať stopa. S pomocou Dr. Lyaksandra Ivana som ho dokázal dostať späť, po 2 rokoch úplného odlúčenia. Ak ste si prečítali túto správu a vo svojom manželstve / vzťahu čelíte smútku, chcem vám povedať, že koniec toho smútok a bieda sa robí. Dr. Lyaksandro Ivan je kľúč, ktorý potrebujete, aby ste do svojho vzťahu / manželstva otvorili všetky dvere šťastia, radosti, lásky a spokojnosti. Pomôžem vám tým, že zanechám jeho e-mail uvedený nižšie. “Kontaktujte ho so žiadosťou o pomoc. aby ste sa mohli dostať z toho trápenia (Lamspiritualtemple@yahoo.com), toto je jeho priamy e-mail a on vám odpovie späť a pomôže vám s akýmikoľvek problémami, pri ktorých mu chcete pomôcť. A prosím, dodržiavajte pokyny.
Neregistrovaný - Mrs Cynthia, 18.9.2020 06:31, Lamspiritualtemple(`na`)yahoo.com
Doktorovi Pellarovi som úplne dôveroval od chvíle, keď som s ním hovoril v čase, keď ma môj snúbenec opustil po 5 rokoch nášho vzťahu, začal som pracovať na kúzlach na mojom snúbencovi a dal mi dostatok ubezpečenia a záruky, že si môjho snúbenca získa. späť na nohy už za 24 hodín po vrhnutí kúzla. Bola som si vo svojej práci taká istá a ako povedal na začiatku, môj snúbenec sa ku mne konečne vrátil, áno, vrátila sa z celého jeho srdca, Lásky, starostlivosti, emócií a kvetov, a teraz je to lepšie. Neváhal by som s odporúčaním tohto mocného kúzla každému, kto potrebuje pomoc. Kontakt: Dr.Sango na e-mail; spellspecialistcaster937@gmail.com
Neregistrovaný - jame, 10.10.2020 06:31, jame(`na`)gmail.com
Dobrý deň, som Lawrence a chcem sa veľmi pekne poďakovať Dr.Pellarovi za to, že mi pomohol priviesť späť môjho bývalého milenca, videl som jeho svedectvo o tom, ako pomáhal ľuďom prinášať stratené lásky, a tak som sa rozhodol to skúsiť a urobil . Zrazu sa ku mne môj bývalý milenec vrátil po tom, ako vrhol svoje úžasné kúzla, a moja bývalá priateľka ma miluje viac ako predtým. Som veľmi vďačná Dr.Pellar za to, čo si pre mňa urobil. Ďakujem veľmi pekne lekárovi, ak potrebujete jeho pomoc, kontaktujte ho hneď. E-mail: drpellar@gmail.com
Neregistrovaný - Lawrence, 10.10.2020 06:31, lawrence(`na`)gmail.com
Som Kate z Kanady, chcem sa podeliť o svoje skvelé skúsenosti s celým svetom o tom, ako som dostala svoju milenku späť do náručia po tom, čo sme odišli na 4 roky, nikdy som neučila, že ho môžem mať späť vo svojom živote, kým som nestretla tohto skvelého muža menom Dr ozalogbo, ktorý mi ukázal pravú mocnosť kúzla, Ja a Larry sme sa vzbudili pred 4 rokmi, odkedy som nebol sám sebou, hoci som mal niekoľko vzťahov, nevidel som, kto je taký dobrý ako Larry, takže odvtedy som myslel na neho, takže som musel povedať svojmu priateľovi o tom, ako sa cítim k Larrymu, že si prajem, aby som ho mohol mať späť na rukách, takže vtedy mi moja kamarátka povedala, že číta knihu o láske, keď videla, ako niekto komentoval, ako získala svojho milenca späť pomocou muža menom dr ozalogbo. Tak som jej povedal, aby mi ukázala stránku, keď čítala recenzie, tak mi to ukazovala a videla som toľko recenzií o tomto vynikajúcom mužovi, ako pomohol mnohým ľuďom, dokonca aj chorým, bez toho, aby som kedykoľvek zbytočne strácal zhromaždil jeho kontakt a zavolal mu a povedal mu, čo chcem, len sa nad tým zasmial a povedal mi, aby som sa nebál, že sa ku mne vráti, takže takto som čakal, čo sa stane, tak mi prekvapivo zavolali od Larryho. Bol som taký, že je to sen, ale neskôr som si uvedomil, že je to realita, Larry plakal a prosil do telefónu, že mi veľmi chýbal, aby som sa vrátil do jeho života, bol som akoby to bolo skutočné? až kým neprišiel ku mne domov a nekľakol na kolená a prosil ma, aby som mu odpustil, takže tak sme sa opäť zjednotili pomocou veľkého ozalogba a teraz sme šťastne ženatí, vďaka za dr ozalogbo za to, čo urobil pre mňa, ak potrebujete jeho pomoc, môžete ho kontaktovať prostredníctvom; ozalogboshrine@gmail.com alebo číslo bunky +2348162562991
Neregistrovaný - katewillfred, 20.10.2020 22:41, katewillfred225(`na`)gmail.com
Volám sa Lucie Florence, nikdy neverím, že sa môj vzťah s milovanou osobou niekedy vyrieši. môj milenec, ktorý sa volal James, ma vyhodil z jeho domu a priniesol ďalšiu dámu, o ktorej si myslel, že je pre neho teraz najlepšia. až mi jedného dňa zavolal kamarát z mesta, že môj manžel ide na rande s inou mestskou ženou, povedal som jej, že som tiež prekvapený, pretože odkedy ma James opustil, ťažko myslí a volá mi. Takže o pár dní mi zavolala moja priateľka, ktorá sa volala Married, a povedala, že našla muža, ktorý je veľmi mocný a je vynikajúcim bylinkárom z arabčiny. Všetci určite vieme, že arab je požehnaný toľkými bylinnými silami, ktoré pomáhajú veľa ľudí, tak mi povedal, že ten muž sa volá DR Pellar, takže mi preposlala jeho e-mail. e-mailovú adresu, aby som ho mohol kontaktovať so žiadosťou o pomoc, takže mi skutočne poslala e-mail DR Pellar. e-mailovú adresu a ten verný deň som ho kontaktoval. po chvíli mi poslal list, že sa môj manžel ku mne vráti, len keby som uveril jeho práci, tak mi po 48 hodinách zavolal James a začal ma prosiť, aby som mu odpustil všetko, čo mi urobil .. prosil ma, že som si zlomil srdce, a sľubuje, že ma nikdy nepustí. teraz sa ja a James plánujeme čo najskôr vydať. sme vrátení s veľkým mocným zaklínadlom lásky a oslnení kúzlom Jakuba, radujeme sa a radujeme sa. kontaktujte Dr. Pellar na tento e-mail. drpellar@gmail.com
Neregistrovaný - luice, 25.10.2020 13:32, luice(`na`)gmail.com
Doktorovi Pellarovi som úplne dôveroval od chvíle, keď som s ním hovoril v čase, keď ma môj snúbenec opustil po 5 rokoch nášho vzťahu, začal som na svojom snúbencovi pracovať na kúzlach, dal mi dostatok ubezpečenia a zaručil mi, že dostane moje snúbenca späť na nohy už za 24 hodín po vrhnutí kúzla. Bola som si vo svojej práci taká istá a ako povedal na začiatku, môj snúbenec sa ku mne konečne vrátil, áno, vrátila sa z celého jeho srdca, Lásky, starostlivosti, emócií a kvetov, a teraz je to lepšie. Neváhal by som s odporúčaním tohto mocného kúzla každému, kto potrebuje pomoc. Kontakt: Dr.Sango na e-mail; spellspecialistcaster937@gmail.com
Neregistrovaný - Aminat, 25.10.2020 13:33, aminat(`na`)gmail.com
Moje meno je Maria Lock, rád by som sa podelil s mojimi svedectvami pre širokú verejnosť o tom, čo tento muž volal Dr.Pellar, práve to urobil pre mňa, tento muž práve priviedol späť môjho strateného bývalého manžela svojim veľkým kúzlom do 48 hodín. Bola som vydatá za svojho manžela Micheala milá, sme spolu už dlho a máme sa radi, ale keď som mu nemohla dať dieťa 2 roky, nechal ma pre inú ženu a povedal mi, že už nemôže ďalej. povedal omg, bol som frustrovaný a beznádejný, potom som začal hľadať spôsob, ako ho získať späť, až kým mi môj priateľ nepovedal o tomto mužovi a o tom, ako pomáhal ľuďom na celom svete s rôznymi problémami, spočiatku som to neurobil ja pomyslel som si, učil som to dva dni, kým som sa rozhodol to vyskúšať. Kontaktoval som tohto muža a povedal som mu všetky moje problémy a to, čo som chcel, aby pre mňa urobil, povedal mi, že moje problémy budú vyriešené do 48 hodín a že všetky moje želania budú splnené, bol som skeptický, ale tu je to do 48 hodín, môj manžel sa ku mne vrátil na kolenách a prosil ma, aby som mu odpustila. Tento muž nielenže ohlásil môjho strateného manžela do 48 hodín, ale aj mi po mesiaci vynechala menštruácia a išla na test a výsledkom bolo, že som ukázala, že som tehotná. Som dnes šťastná ako matka dieťaťa, ešte raz ďakujem skvelému lekárovi Dr.Pellarovi za to, čo pre mňa urobil. Ak sa chystáte prekonať niektorý z týchto problémov alebo máte vo svojom živote problémy s HIV alebo s akýmkoľvek druhom choroby, kontaktujte ho a požiadajte o pomoc, jeho súkromný e-mail: drpellar@gmail.com
Neregistrovaný - Maria, 25.10.2020 13:34, maria(`na`)gmail.com
AKO SA MOHU ZARADIŤ S LÁSKOU MÔJHO ŽIVOTA? LÁSKY KONTAKT DR. OSUNOGIE NAJLEPŠIE LÁSKY KÚZELNEHO Kúzla po celom svete Ahoj všetci, volám sa Aniester Z Bratislavy som veľmi nadšený, že moje zlomené manželstvo bolo obnovené a môj manžel je späť potom, čo mňa a naše 2 deti opustil pre inú ženu. Po 8 rokoch manželstva sme boli s manželom v jednej alebo druhej hádke, až ma nakoniec opustil a presťahoval sa do Bardejova za inou ženou. Cítil som, že môj život skončil a moje deti si mysleli, že už svojho otca nikdy neuvidia. Snažila som sa byť silná len pre deti, ale nedokázala som ovládnuť bolesti, ktoré trápia moje srdce, moje srdce bolo plné trápenia a bolesti, pretože som bola skutočne zamilovaná do svojho manžela. Každý deň a noc na neho myslím a vždy si prajem, aby sa ku mne vrátil, bol som naozaj rozrušený a potreboval som pomoc, tak som hľadal pomoc online a narazil som na web, ktorý naznačoval, že Dr.OSUNOGIE môže pomôcť dostať sa späť späť rýchlo. Cítil som teda, že by som ho mal vyskúšať. Kontaktoval som ho a on mi povedal, čo mám robiť, a urobil som to, potom pre mňa urobil (kúzlo lásky). O 28 hodín neskôr mi manžel skutočne zavolal a povedal mi, že mu tak veľmi chýbam ja a deti, takže úžasné !! Tak sa v ten istý deň vrátil s veľkou láskou a radosťou a ospravedlnil sa za svoju chybu a za bolesť, ktorú spôsobil mne a deťom. Potom od toho dňa bolo naše manželstvo teraz silnejšie ako predtým, a to všetko vďaka Dr. Balogunovi. je taký silný a rozhodol som sa podeliť o svoj príbeh na internete, že Dr.OSUNOGIE je skutočné a silné kúzlo, ktoré sa vždy bude modliť, aby dlho žil, aby pomohol svojim deťom v čase problémov, ak ste tu a potrebujete svojho bývalého späť alebo sa váš manžel presťahoval k inej žene, už neplačte, obráťte sa teraz na toto silné kúzlo na kúzla. Tu je jeho kontakt: (osunogie@gmail.com)
Neregistrovaný - aniester, 2.11.2020 19:25, osunogie(`na`)gmail.com
Moje meno je Clara Andrew, rád by som sa podelil s mojimi svedectvami o širokej verejnosti o tom, čo pre mňa tento muž menom chubygreat práve urobil, tento muž mi priniesol späť môjho strateného bývalého manžela so svojím veľkým kúzlom do 48 hodín. Bola som vydatá za svojho manžela Williama Boba, boli sme spolu dlho a máme sa radi, ale keď som mu nemohla dať dieťa po dobu 2 rokov, nechal ma pre inú ženu a povedal mi, že už nemôže pokračovať. Povedal som omg, bol som frustrovaný a beznádejný, potom som začal hľadať spôsob, ako ho získať späť, až kým mi môj priateľ nepovedal o tomto mužovi a o tom, ako pomáha ľuďom po celom svete s rôznymi problémami, spočiatku som neveril ona, dva dni som nad tým premýšľal, kým som sa rozhodol to vyskúšať. Kontaktoval som tohto muža a povedal som mu všetky moje problémy a to, čo chcem, aby pre mňa urobil, povedal mi, že moje problémy budú vyriešené do 48 hodín a že všetky moje želania budú splnené, bol som skeptický, ale hľa do 48 hodín hodiny, môj manžel sa ku mne vrátil na kolenách a prosil ma, aby som mu odpustila. Tento muž nielenže priviedol môjho strateného manžela späť do 48 hodín, ale po mesiaci mi chýbala aj menštruácia, išiel som na test a výsledok ukázal že som bola tehotná. Dnes som šťastná ako matka dievčatka, ešte raz vám ďakujem za všetko, čo ste pre mňa urobili. Ak ste vonku pri prekonávaní niektorého z týchto problémov alebo máte vo svojom živote problémy s HIV alebo s akýmkoľvek druhom choroby, kontaktujte ho a požiadajte o pomoc, jeho súkromný e-mail: chubygreat@gmail.com / WhatsApp Telefónne číslo: 2348165965904
Neregistrovaný - David Bescht, 6.11.2020 02:16, legalachievalgroups(`na`)gmail.com
Potrebujete skutočné kúzlo na kúzlo, aby ste urgentne priviedli späť môjho bývalého milenca? kontaktujte Dr OSUNOGIE, najlepšieho a najlepšieho čarodejníka, volám sa Clara zo Škótska. Mal som vážne problémy so svojím priateľom a malo to za následok, že sa odsťahoval do bytu svojho priateľa. Všetko sa zhoršilo, pretože začal často s kamarátom chodiť do barov a striptízových klubov, opíjal sa a omdlel. Vždy, keď mu zavolám, sa mi po telefóne vyhráža kvôli všetkým zlým radám, ktoré mu dal jeho priateľ. Naozaj ho milujem a chodili sme spolu 8 rokov, čo nám dalo krásnu dcéru. Stratil som tiež veľa peňazí na terapeutoch, kým ma Dr. OSUNOGIE zoznámil s kamarátom, s ktorým sa oženil s jej priateľom z detstva; toto mi dalo úplnú sebadôveru a silu získať ho späť. Urobil som všetko, čo požiadal, a po 48 hodinách mi zavolal môj priateľ a ponáhľal sa späť domov, veci sa medzi nami len emočne zmenili. Má prácu a prestal piť a udržiavať irelevantných priateľov. Je zázrak, že som nikdy neveril, že je možný, pretože som stratil všetku nádej, kým som našiel doktora OSUNOGIE. Preto som sľúbil, že budem svoje svedectvo zdieľať po celom vesmíre. Poďakovanie patrí Dr. OSUNOGIE za nadmernú prácu, ktorú pre mňa vykonal. Nižšie je uvedená e-mailová adresa v situácii, keď podstupujete zlomeninu srdca, a ubezpečujem vás, že tak, ako pre mňa urobil moju, určite pomôže aj vám. (Osunogie@gmail.com)
Neregistrovaný - Clara, 22.11.2020 19:25, osunogie(`na`)gmail.com
Ahoj, som Stacy. Po rokoch vo vzťahu s mojím manželom on rozišiel sa so mnou. Urobil som všetko pre to, aby som ho dostal späť, ale všetko bolo márne, kvôli láske som ho tak veľmi chcela späť mal pre neho, so všetkým som sa ho pýtal, sľúbil som, ale odmietol. Ja vysvetlila môj problém mojej priateľke a ona navrhla, že by som bol radšej obráťte sa na pravopisnú zrážku, ktorá by mi pomohla nastaviť pravopis, aby som ho získal späť, Neostávalo mi nič iné, len to vyskúšať. Oznámil som kúzelníkovi a ubezpečil ho mne, že nebol problém a že do troch bude všetko v poriadku dni. Pravopis hodil a prekvapivo po 48 hodinách, môj manžel zavolal mi. Bol som tak prekvapený, odpovedal som na hovor a jediné, čo povedal, bolo to bolo mu tak ľúto všetkého, čo sa stalo. Chcel, aby som sa vrátil k ho. Tiež povedal, že ma tak veľmi miluje. Bol som taký šťastný a išiel som k nemu vďaka čomu sme opäť začali spolu šťastne žiť. Kúzelné koleso e-mailová adresa je: aladespiritual@gmail.com Ak je to potrebné, môžete mu poslať e-mail pomoc vo vašom vzťahu alebo v akomkoľvek inom prípade. Dr. Alade vám môže pomôcť s týmto: 1) milostné hry 2) Stratené milostné hry 3) Rozvodové kúzla 4) Manželské tyčinky 5) viazanie pravopisu 6) Rozpadové kúzla 7) Preklínať zaľúbeného milenca 8.) Chcete byť povýšení vo svojej kancelárii / pravopis loterie 9) Chcete uspokojiť svojho milenca Ak máte nejaké problémy s trvalým riešením, kontaktujte tohto skvelého muža prostredníctvom: aladespiritual@gmail.com môže volať / WhatsApp cez neho je mobilný čísle +2347010494761
Neregistrovaný - stacy, 10.1.2021 15:43, aladespiritual(`na`)gmail.com
Moje meno je Antonio z Talianska. i pratice biela magia. Mám veľké kúzlo a kúzlo na obnovenie vzťahu. Moje kúzlo je neškodné a veľmi silné a dokážem vám vrátiť bývalého partnera za pár hodín. Svojou silou bielej mágie som obnovil domovy a prinavrátil rodinám šťastie. Moja metóda je veľmi efektívna, nepoškodí vás ani vášho partnera. Za pár hodín môžem úprimne priviesť späť tvoju milenku. prestaň plakať a cíti sa zle, kontaktujte ma teraz na allenlove824@gmail.com, aby som priviedol späť vášho milenca a obnovil pokoj vo vašom dome
Neregistrovaný - Mocné kúzlo lásky, 19.1.2021 03:37, allenlove824(`na`)gmail.com
Ste najväčšie a najsilnejšie kúzlo lásky vôbec. Ďakujem. presne ako si mi sľúbil, môj manžel sa dnes vrátil späť domov. Nikdy som si nemyslel, že ho budem mať späť potom, čo ma pred 7 mesiacmi opustil pre inú dámu. varili sme večeru a mali sme skvelý sex. Martin neprestane bozkávať a lízať moje telo a chcieť ma viac. ktokoľvek, kto mal niekedy problémy so vzťahmi, rázne ti odporučí poslať e-mail na adresu allenlove824@gmail.com, aby získal potrebnú potrebu
Neregistrovaný - emilia, 20.1.2021 01:18, allenlove824(`na`)gmail.com
Moje meno je Angelica. Základňu mám v Kanade. Chcem sa podeliť o svoje úžasné svedectvo o tom, ako som dostal späť svojho bývalého milenca, ktorý prisahal, že bude so mnou, až kým ma bezdôvodne neopustí pre inú ženu. Snažím sa, aby veci fungovali pre obaja ešte veci, ktoré sa zhoršujú a ja ho tak veľmi milujem a nemôžem urobiť nič pre to, aby som dostal svojho bývalého späť, kým som na internete nestretol svedectvo zdieľané Mariou z USA, ktoré hovorilo o mocnom čarodejníkovi, ktorý priniesol svoju bývalú milenku späť do 48 hodín a rozhodol som sa to vyskúšať a na moje najväčšie prekvapenie to urobil aj pre mňa, rovnako ako to urobil pre Mariu a mám veľa ľudí, ktorí sa sťažujú na falošné kúzlo na kúzlo, ale toto, s ktorým som sa stretol, bolo skutočné kúzlo koliesko, ktoré mi pomohlo vyriešiť môj problém, na ktoré som nemal žiadne riešenie, predstavil som veľa svojich najlepších priateľov, ktorí majú podobné problémy, a ich problém bol vyriešený pomocou skvelého MOJA MAJSTRA. vrátili sa svojmu bývalému do 48 hodín. Som tak šťastná, že môj bývalý je opäť pri mne a najprekvapivejšie je, že naša láska je veľmi silná, každý deň je šťastím a radosťou. a nie je nič ako byť s mužom, ktorého miluješ. Som veľmi šťastná, že moja láska je späť so mnou pomocou MOJA MAJSTRA. ak máte podobný problém, poradím vám, aby ste ho kontaktovali, je tu, aby vám pomohol a vyčaril úsmev na tvári, ako to urobil mne a ostatným. môžete ho kontaktovať prostredníctvom e-mailu (seawaydr22@gmail.com) alebo whatsapp ho na +2348158911896
Neregistrovaný - Angelica, 27.1.2021 10:05, seawaydr22(`na`)gmail.com
Som tu, aby som sa s vami všetkými podelil o svoje skúsenosti. O tom, ako som vrátila manžela, sme sa vzali viac ako 9 rokov a dostali sme dve deti. U nás to išlo dobre a vždy sme radi. Až jedného dňa môj manžel začal správať sa tak, že som tomu nerozumel, bol som veľmi zmätený tým, ako sa choval ku mne a k deťom. Neskôr toho istého mesiaca neprišiel domov a zavolal mi, že sa chce rozviesť. Spýtal som sa, čo som urobil zle zaslúži si to od neho, všetko, čo hovoril, chce rozvod, ktorý ma nenávidí a nechce ma znova vidieť v Jeho živote, bol som blázon a tiež frustrovaný neviem, čo mám robiť, bol som chorý viac ako 2 tyzdnov kvoli rozvodu. Milujem ho tak veľmi, že bol pre mňa všetkým bez neho, môj život je neúplný. Povedal som sestre o mojom súčasnom stave a ona mi povedala o veľkom MOJOM MAJSTROVI, kontaktoval som ho pre návrat môjho manžela späť ku mne, povedal mi, že môjho manžela si vzala iná žena, že ho manželka vyrozprávala , preto ma nenávidí a chce, aby sme sa rozviedli. Potom mi tiež dal ubezpečenie, že v priebehu nasledujúcich 48 hodín sa môj manžel vráti ku mne a k deťom, potom čo čaruje v priebehu nasledujúcich 48 hodín, zavolal mi môj manžel a ospravedlnil sa mi do telefónu. A povedal, že stále miluje ja toľko, že nevie, čo sa mu stalo. Ale dnes sú môj manžel a celá moja rodina opäť šťastní. Ďakujeme skvelému MAJSTROVI MORI za to, čo ste urobili. Dnes by to nebolo nič iné ako tvoja pomoc. Kontaktujte ho prostredníctvom e-mailu seawaydr22@gmail.com alebo whatsapp ho na +2348158911896 (1) chcem, aby bol tvoj bývalý späť. (2) Vždy máte nočné mory. (3) Bude povýšený vo vašej kancelárii (4) Chceš dieťa. (5) Chceš byť bohatý. (6) chcete, aby bol váš manžel / manželka pre vás navždy sám. (7) potreba finančnej pomoci. 8) Chceš mať toto manželstvo pod kontrolou? 9) Chcete, aby vás ľudia priťahovali 10) Nedostatok detí 11) potrebuje manžela / manželku 13) AKO ZÍSKAŤ VÁŠ LOTÉRIA 14) PROPAGAČNÉ Kúzlo 15) OCHRANA Kúzla 16) OBCHODNÉ Kúzlo 17) DOBRÁ PRÁCA HECHIZO 18) vyliečenie akejkoľvek choroby. (19) Riešenie prípadu E.T.C Kontaktujte veľkého SEA MASTERA prostredníctvom e-mailu (seawaydr22@gmail.com) alebo na serveri +2348158911896 a vyriešte všetky svoje problémy.
Neregistrovaný - amanda, 27.1.2021 10:06, seawaydr22(`na`)gmail.com
Verte tomu alebo nie, kúzla lásky môžu fungovať perfektným spôsobom, ak osoba, ktorá ich používa, funguje správne. Legitní kúzelníci majú určité spôsoby, ako dosiahnuť, aby kúzlo lásky fungovalo podľa očakávania; samozrejme, dúfajte, že sa to nestane vždy. Podarilo sa mi získať môjho bývalého priateľa späť za 2 dni potom, čo som sa stretol s kolieskom milenca, ktoré na neho čarovalo. teraz spolu žijeme a naša láska je silnejšia. toto kúzlo je veľmi silné a nepoškodí vášho milenca. Ak potrebujete riešenie akýchkoľvek problémov so vzťahmi, láskavo kontaktujte whatsapp +393511585394 alebo allenlove824@gmail.com, svojej milenke sa vrátite za menej ako 2 dni, čo je zaručené.
Neregistrovaný - Elana, 30.1.2021 16:11, allenlove824(`na`)gmail.com
Silné a silné kúzlo lásky, vďaka ktorému získate späť svoje ex .. Rozhodol som sa, že budem tráviť celý deň na internete, len aby som zaistil, že veľa ľudí bude môcť čítať o tomto veľkom kúzle lásky, po opustení mojou manželkou som bol toho dňa tak osamelý, že som sa rozhodol ísť cez sieť na nejaké tipy na vzťahy, nikdy som nevedel, že toto je cestovná mapa, ktorá zabezpečí návrat mojej manželky. Po prečítaní mnohých tipov, ako obnoviť môj vzťah lepším spôsobom, som zistil, že Dr. Allen má veľa odporúčaní ako ostatní kúzelníci, takže som si myslel, že Dr. Allen je správna osoba, ktorá mi pomôže mi pri získavaní mojej ženy späť, a kontaktoval som Dr. Allena prostredníctvom jeho podrobností, ktoré som videl na internete, a bol som taký šťastný, že som sa rozhodol pre spoluprácu s Dr. Allenom, pretože jeho práca bola stopercentne dokonalá a kúzlo mi vrátilo moju manželku pre mňa s rýchlou úľavou ho tiež môžete kontaktovať a požiadať o pomoc e-mailom whatsapp +393511585394 alebo allenlove824@gmail.com
Neregistrovaný - Maria, 31.1.2021 01:12, allenlove824(`na`)gmail.com
Ak vám naozaj záleží na vašej stratenej láske, musíte bojovať, aby ste túto osobu vrátili do svojho života a zabezpečili, aby bolo všetko rovnako ako predtým! Každý vzťah alebo manželstvo má malé alebo veľké problémy a sú neoddeliteľnou súčasťou vzťahu. Mnohé páry sa hádajú, nezhodujú sa na určitých veciach, rozchádzajú sa, a to sa deje každý deň, najmä v modernej dobe. Najnovšie výskumy ukazujú, že každé tretie manželstvo sa v modernej dobe končí rozvodom! To je určite znepokojujúca skutočnosť. Najhoršie je, že tieto problémy môžu nastať v rôznom čase, niekedy na samom začiatku vzťahu a niekedy v ďalších fázach, láska sa rozpadne aj u partnerov, ktorí spolu strávili takmer celý život. Kúzla lásky sú veľmi silné a je dokázané, že fungujú, ale ľudia jednoducho odmietajú veriť. Ak potrebujete silné a silné kúzlo lásky, aby ste priviedli späť svoju milenku, láskavo nás kontaktujte prostredníctvom WhatsApp +393511585394 alebo allenlove824@gmail.com. Zaručene vám privedieme späť vašu milenku do 24 hodín.
Neregistrovaný - Monika, 31.1.2021 02:27, allenlove824(`na`)gmail.com
Som z Kostariky. Chcem svedčiť o mocnom doktorovi Uzorovi, ktorý zachránil môj vzťah. Musím byť jednou z mála, ktorá nemá problém sa zmeniť a niekomu povedať, aká som vďačná, že môj vzťah bol melodický a plynulý. Snažil som sa mať so svojimi manželmi pozitívny vzťah, zdá sa, že to trvalo navždy. Ďalšia pani mi vzala môjho manžela a obaja sa presťahovali. Plakal som a hľadal som, aby sa vrátil, ale on odmietol moje volania alebo správu vrátil. Môj priateľ mi predstavuje silné kúzlo s názvom DR Uzor, ktoré mi pomohlo vrhnúť veľmi silné kúzlo lásky, ktoré vrátilo môjho manžela späť za 48 hodín. Bola som ohromená a prekvapená, keď môj manžel zavolal a požiadal o odpustenie pre mocné kúzlo lásky DR Uzor. Ak máte problémy s manželstvom alebo vzťahom, kontaktujte DR Uzor s ďalšími. Môžete to zmeniť priamo na e-mailovej adrese: uzorsolutioncenter@gmail.com, číslo Whatsapp: +27843290018
Neregistrovaný - Zoe Stella, 25.2.2021 15:23, uzorsolutioncenter(`na`)gmail.com
PROFESIONÁLNY KÚZELNÍK NA ČAROVANIE, KTO VÁM MÔŽE POMOCI LÁSKOVÝM KÚZELOM, ABY SA SVOJA MILOVAČKA EXKLUZÍVNE NÁVRATNE PO ROZDELENÍ / ROZVODE AJ V PRÍPADE, ŽE SA VÁŠ SITUÁCIA javí beznádejná! KONTAKT: OSUNOGIE JE URČITE NEJLEPŠÍM Kúzelníckym strojom ONLINE a JEHO VÝSLEDOK JE 100% ZARUČENÝ .. Po 3 rokoch vzťahu s mojím priateľom, môj priateľ začal chodiť s inými dievčatami a ukazovať mi chladnú lásku, pri niekoľkých príležitostiach sa mi vyhrážal rozchodom so mnou, ak sa ho odvážim spochybniť o jeho vzťahu s inými dievčatami, bol som úplne zničený a zmätený, až kým mi môj starý priateľ nepovedal o kúzelníkovi na internete s názvom DR OSUNOGIE, ktorý mocou svojich bohov pomáha ľuďom s ich vzťahom a problémom v manželstve, najskôr som pochyboval, či také niečo vôbec existuje, ale rozhodol som sa dať skús to, keď ho kontaktujem, povedal mi všetko, čo som potreboval urobiť, a urobil som to, a pomohol mi vrhnúť kúzlo lásky a do 28 hodín sa mi môj priateľ vrátil a začal sa ospravedlňovať, teraz prestal chodiť s dievčatami a je so mnou v dobrom aj v skutočnosti. Kontaktujte toto skvelé kúzlo Caster pre svoj vzťah alebo manželstvo. (Osunogie@gmail.com)
Neregistrovaný - Amanda, 8.3.2021 18:38, osunogie(`na`)gmail.com
Moje meno je Edith Wood, chcem všetkým povedať o DR UZOROVI, skvelom mužovi, ktorý mi do 24 hodín priviedol späť môjho manžela so svojimi schopnosťami, aké silné kúzlo, ak potrebujete pomoc. Odporúčam vám, aby ste ho kontaktovali prostredníctvom služby WhatsApp Chat: +27843290018. Má právomoci na vyriešenie akéhokoľvek problému, vzťahu, lásky alebo akejkoľvek choroby. Bol tak super a skutočný, že priviedol späť môjho manžela, ktorý ma opustil pred 9 rokmi, svojim mocným kúzlom.
Neregistrovaný - Edith Wood, 3.4.2021 00:37, uzorsolutioncenter(`na`)gmail.com
Nemyslím si, že by som niekedy prestal utierať, nebyť doktorky Adelekeovej, keď ma môj milenec opustil, svet dier bol ako v pekle, nedokázal som sa s tým vyrovnať, ani nemôžem dýchať ako skutočný človek. Ale aj napriek tomu ďakujem Bohu za to, že som použil doktorku Adeleke na obnovenie mojej stratenej lásky a urobil zvyšok môjho života plným radosti a šťastia tým, že mi svojim mocným kúzlom vrátil môjho bývalého milenca. Všetka chvála a česť patrí vám. ak nie pre teba, Dr. Adeleke, nemyslím si, že by zvyšok života bol sladký, takže všetko, čo teraz budem musieť urobiť, je predstaviť vám ľudí, ktorí majú podobný problém, kontaktovať ho a dostať tam riešenie ako ja . Tu sú jeho podrobnosti (aoba5019@gmail.com) alebo mu zavolajte: +27740386124
Neregistrovaný - Romano Giuseppe, 8.4.2021 00:11, aoba5019(`na`)gmail.com
Som veľmi šťastný, že môžem zdieľať toto moje fantastické svedectvo. Môj život sa úplne otočil za 72 hodín. Môžem sa vidieť v zrkadle a usmievať sa. Prvýkrát po vekoch mám dôveru v seba a svoje schopnosti. Svojho priateľa mám späť v živote pomocou Dr OSUNOGIE. Ospravedlnil sa o 48 hodín po použití kúzla. Povedal, že si uvedomil, že sa nikdy nechcel rozísť, nedokázal zvládnuť emocionálnu batožinu, ktorú som neustále nosila. Povedal, že si myslí, že má negatívny vplyv na môj život, a že je najlepšie odísť. Tvrdil, že je ťažké, že som stále hovoril o minulosti. Obaja sme si navzájom odpustili. Vo vrecku mám peniaze, ktoré sú konečne moje vlastné. (Moja kontrola kompenzácie prešla, bolo mi povedané, že to boli mesiace. Som živým dôkazom toho, čo dokáže Dr. OSUNOGIE. Ďakujem vám veľmi pekne, Dr. OSUNOGIE za úžasnú vec, ktorú ste urobili v mojom vzťahu. Som teraz šťastná. pomoc, ktorú sme obaja mohli vidieť a hovoriť si navzájom pravdu. Nikdy som si nemyslel, že kúzlo môže pomôcť pár, skôr ako som veľmi rád, že som vás kontaktoval a inicioval, aby sa toto všetko stalo. Ktokoľvek, kto má problém so vzťahom, môže kontaktovať Dr OSUNOGIE prostredníctvom : (osunogie@gmail.com)
Neregistrovaný - laria, 11.4.2021 17:54, osunogie(`na`)gmail.com
Som dnes veľmi šťastný so svojou rodinou. Volám sa Joann Willson z USA. Mám 34 rokov. Môj manžel ma opustil na dobrý 1 rok a veľmi ho milujem, hľadal som spôsob, ako ho získať späť. Vyskúšal som veľa možností, ale on sa nevrátil, kým som nestretol priateľa, ktorý ma odhodil k doktorovi Adelekeovi, mocnému kúzelníkovi, ktorý mi po 2 dňoch pomohol priviesť späť môjho manžela. Ja a môj manžel dnes žijeme šťastne spolu. Ten muž je skvelý, môžete ho kontaktovať prostredníctvom služby WhatsApp (+27740386124) ... Teraz poradím všetkým vážnym osobám, ktoré sa ocitli v tomto druhu problému, aby ho okamžite kontaktovali kvôli rýchlemu riešeniu bez stresu .. Je tu vždy, aby vám pomohol, teraz mu hovorím môj otec. kontaktujte ho teraz, keď je vždy online, alebo pošlite e-mail (aoba5019@yahoo.com) alebo ho kontaktujte na jeho WhatsApp +27740386124 ..
Neregistrovaný - Joann Willson, 12.4.2021 09:00, aoba5019(`na`)gmail.com
AKO SOM ZISTIL V PRÍJEME RUČNÝCH RÁD Dr. OSUNOGIE Moje meno je Garuz Armstrong, vždy som sľúbil, že vás odporučím ľuďom tam vonku, ktorí tiež môžu potrebovať vašu pomoc, pretože nájdenie vášho e-mailu bolo to najlepšie, čo sa mi kedy stalo, Dr. OSUNOGIE, ste najvážnejší a súcitný človek, ktorého poznám. Bol som tak na dne, keď som bol takmer päť rokov bez lásky. Požiadal som o znovuzjednotenie kúzla lásky a úžasne to fungovalo. Ja šťastne žijem s tým najkrajším živým človekom, za ktorý som sa modlil. Ďakujem, Dr. OSUNOGIE by nestačil, vzhľadom na to, čo ste pre mňa urobili, a tak som sa rozhodol zdieľať toto svedectvo o vašej ručnej práci s celým svetom, aby som vedel o vašej dobrej práci pre mňa. S týmto mužom sa môžete skontaktovať pri akýchkoľvek problémoch so vzťahmi a tiež pomôže vám prostredníctvom jeho e-mailu: osunogie@gmail.com
Neregistrovaný - Garuz, 26.4.2021 20:46, osunogie(`na`)gmail.com
Môj bývalý mi spôsoboval toľko bolesti a odvtedy som zlomený a rozbitý. Mal som kontakt s mnohými kúzelníkmi a bez výsledku mi strhli peniaze. Poslal som e-mailom toľko stránok, ktoré hľadali skutočné kúzlo na kúzla, až kým ma neriadila 45-ročná žena, ktorá voodoo lordovi predtým pomáhala, neochotne som kontaktovala voodoo lorda, aj keď som nikdy neverila, ale potom, čo som urobila, čo mu predpísal, nasledovala jeho pokyny, ktoré mi môj bývalý vrátil, a povedal mi, aby som mu odpustil, a urobil som to, a dnes som šťastný zo svojho manželstva. Môžete kontaktovať pána voodoo prostredníctvom e-mailu na adrese (voodooconnect60@gmail.com) alebo cez WhatsApp na (+ 234 08097014925) a presvedčí vás skúšobná verzia.
Neregistrovaný - Nathan Azeri, 28.4.2021 22:48, voodooconnect60(`na`)gmail.com
Môj bývalý mi spôsoboval toľko bolesti a odvtedy som zlomený a rozbitý. Mal som kontakt s mnohými kúzelníkmi a bez výsledku mi strhli peniaze. Poslal som e-mailom toľko stránok, ktoré hľadali skutočné kúzlo na kúzla, až kým ma neriadila 45-ročná žena, ktorá voodoo lordovi predtým pomáhala, neochotne som kontaktovala voodoo lorda, aj keď som nikdy neverila, ale potom, čo som urobila, čo mu predpísal, nasledovala jeho pokyny, ktoré mi môj bývalý vrátil, a povedal mi, aby som mu odpustil, a urobil som to, a dnes som šťastný zo svojho manželstva. Môžete kontaktovať pána voodoo prostredníctvom e-mailu na adrese (voodooconnect60@gmail.com) alebo cez WhatsApp na (+ 234 08097014925) a presvedčí vás skúšobná verzia.
Neregistrovaný - declan rice, 28.4.2021 22:49, voodooconnect60(`na`)gmail.com
Môj bývalý mi spôsoboval toľko bolesti a odvtedy som zlomený a rozbitý. Mal som kontakt s mnohými kúzelníkmi a bez výsledku mi strhli peniaze. Poslal som e-mailom toľko stránok, ktoré hľadali skutočné kúzlo na kúzla, až kým ma neriadila 45-ročná žena, ktorá voodoo lordovi predtým pomáhala, neochotne som kontaktovala voodoo lorda, aj keď som nikdy neverila, ale potom, čo som urobila, čo mu predpísal, nasledovala jeho pokyny, ktoré mi môj bývalý vrátil, a povedal mi, aby som mu odpustil, a urobil som to, a dnes som šťastný zo svojho manželstva. Môžete kontaktovať pána voodoo prostredníctvom e-mailu na adrese (voodooconnect60@gmail.com) alebo cez WhatsApp na (+ 234 08097014925) a presvedčí vás skúšobná verzia.
Neregistrovaný - Nikolina, 28.4.2021 22:49, voodooconnect60(`na`)gmail.com
Môj bývalý mi spôsoboval toľko bolesti a odvtedy som zlomený a rozbitý. Mal som kontakt s mnohými kúzelníkmi a bez výsledku mi strhli peniaze. Poslal som e-mailom toľko stránok, ktoré hľadali skutočné kúzlo na kúzla, až kým ma neriadila 45-ročná žena, ktorá voodoo lordovi predtým pomáhala, neochotne som kontaktovala voodoo lorda, aj keď som nikdy neverila, ale potom, čo som urobila, čo mu predpísal, nasledovala jeho pokyny, ktoré mi môj bývalý vrátil, a povedal mi, aby som mu odpustil, a urobil som to, a dnes som šťastný zo svojho manželstva. Môžete kontaktovať pána voodoo prostredníctvom e-mailu na adrese (voodooconnect60@gmail.com) alebo cez WhatsApp na (+ 234 08097014925) a presvedčí vás skúšobná verzia.
Neregistrovaný - Gabrielle, 28.4.2021 22:50, voodooconnect60(`na`)gmail.com
Môj bývalý mi spôsoboval toľko bolesti a odvtedy som zlomený a rozbitý. Mal som kontakt s mnohými kúzelníkmi a bez výsledku mi strhli peniaze. Poslal som e-mailom toľko stránok, ktoré hľadali skutočné kúzlo na kúzla, až kým ma neriadila 45-ročná žena, ktorá voodoo lordovi predtým pomáhala, neochotne som kontaktovala voodoo lorda, aj keď som nikdy neverila, ale potom, čo som urobila, čo mu predpísal, nasledovala jeho pokyny, ktoré mi môj bývalý vrátil, a povedal mi, aby som mu odpustil, a urobil som to, a dnes som šťastný zo svojho manželstva. Môžete kontaktovať pána voodoo prostredníctvom e-mailu na adrese (voodooconnect60@gmail.com) alebo cez WhatsApp na (+ 234 08097014925) a presvedčí vás skúšobná verzia.
Neregistrovaný - zlinchenko, 28.4.2021 22:50, voodooconnect60(`na`)gmail.com
Môj bývalý mi spôsoboval toľko bolesti a odvtedy som zlomený a rozbitý. Mal som kontakt s mnohými kúzelníkmi a bez výsledku mi strhli peniaze. Poslal som e-mailom toľko stránok, ktoré hľadali skutočné kúzlo na kúzla, až kým ma neriadila 45-ročná žena, ktorá voodoo lordovi predtým pomáhala, neochotne som kontaktovala voodoo lorda, aj keď som nikdy neverila, ale potom, čo som urobila, čo mu predpísal, nasledovala jeho pokyny, ktoré mi môj bývalý vrátil, a povedal mi, aby som mu odpustil, a urobil som to, a dnes som šťastný zo svojho manželstva. Môžete kontaktovať pána voodoo prostredníctvom e-mailu na adrese (voodooconnect60@gmail.com) alebo cez WhatsApp na (+ 234 08097014925) a presvedčí vás skúšobná verzia.
Neregistrovaný - Alli noders, 28.4.2021 23:47, voodooconnect60(`na`)gmail.com
Môj bývalý mi spôsoboval toľko bolesti a odvtedy som zlomený a rozbitý. Mal som kontakt s mnohými kúzelníkmi a bez výsledku mi strhli peniaze. Poslal som e-mailom toľko stránok, ktoré hľadali skutočné kúzlo na kúzla, až kým ma neriadila 45-ročná žena, ktorá voodoo lordovi predtým pomáhala, neochotne som kontaktovala voodoo lorda, aj keď som nikdy neverila, ale potom, čo som urobila, čo mu predpísal, nasledovala jeho pokyny, ktoré mi môj bývalý vrátil, a povedal mi, aby som mu odpustil, a urobil som to, a dnes som šťastný zo svojho manželstva. Môžete kontaktovať pána voodoo prostredníctvom e-mailu na adrese (voodooconnect60@gmail.com) alebo cez WhatsApp na (+ 234 08097014925) a presvedčí vás skúšobná verzia.
Neregistrovaný - Kigam logan, 28.4.2021 23:47, voodooconnect60(`na`)gmail.com
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!