lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 1 reakcií.
Včera pribudlo:
0 tém, a 19 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 29. November, , Dnes oslavuje Vratko
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Objavte liečivú silu prírody v Nestville Parku

  Spracoval(a) : Zuzana
Dátum : 16.10.2014
späť
Späť

Poslať
 

Navštívte Nestville Park v čase od 13. do 26. októbra 2014. Je tu pre Vás pripravená netradičná výstava liečivých rastlín a čajov.  Výstava končí 26. októbra o 14:00 hod. autogramiádou s autorom knihy „Bylinkový receptár“ s  Dionýzom Dugasom.

Liečivé bylinky používali už naše staré mamy. Liečili nimi všetky neduhy a problémy. Dokonca aj mladým dievčatám pomohli pri „očarovaní“ mládencov.  Prvé dôkazy o pestovaní liečivých rastlín siahajú do obdobia 4 tisíc rokov pred n. l. V 12. storočí pred n. l. vznikli aj biblické Mojžišove knihy s cennými radami, ako a načo sa používajú liečivé rastliny. Knihy zároveň hovorili o možnostiach prevencie.  Väčšina znalostí o účinkoch rastlín prenikala do Európy z Rímskej ríše. Pôsobili tu významní grécki lekári, a tak sa k nám dostali poznatky starogréckej a alexandrijskej lekárskej vedy.

V súčasnosti poznáme  vo svete asi 380 tisíc rastlinných druhov, z ktorých má až 15 tisíc liečivé účinky.   V Európe je známych okolo tisíc druhov liečivých rastlín, z ktorých sa približne osemsto používalo v ľudovom liečiteľstve. Viac sa o liečivých rastlinách dočítate v knižke Dionýza  Dugasa Bylinkový receptár. Receptár je sprievodca  vo svete liečivých bylín a  opisuje skoro 200 bylín, rozdelených podľa toho, čo liečia. Nájdete tu recepty na domácu liečbu najčastejších chorôb. Známy bylinkár opísal zber, spracovanie, uchovanie a  využitie jednotlivých bylín. Viac sa o knižke dozviete od samotného autora Dionýza Dugasa na autogramiáde, ktorá sa uskutoční 26. októbra 2014 o 14:00 hod. v Nestville Parku. Expozíciu tradičných ľudových remesiel nájdete v obci Hniezdne neďaleko Starej Ľubovne. Návštevníci spoznajú históriu, súčasnosť spracovania obilia, ale i neobyčajný drevený obraz, ktorý patrí k najväčším v Európe. Súčasťou autogramiády bude aj ochutnávka bylinných likérov  Tatra Balsam a bylinných čajov.

Tešíme sa na stretnutie s Vami.

 

Za Nestville Park sa vyjadril  František Strela, Manager of Nestville Park

 

 

 

 


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!