lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 7 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Piatok, 27. Máj, , Dnes oslavuje Iveta
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Rozprávky

  Spracoval(a) : Jana Osuska
Dátum : 4.4.2001
späť
Späť

Poslať
 

Myslím si, že úlohou rozprávok je, preniesť nás do iného neskutočného sveta. Vždy som obdivovala fantáziu neznámych tvorcov, ktorí vymysleli lietajúci koberec, sedemmíľové čižmičky, Sezam otvor sa a iné... Čím častejšie však čítam rozprávky svojim deťom, tým sa mi zdá reálnejšie, že si ich ľudia nevymýšľali, ale že ich iba zaznamenávali. A až potom, keď sa vyspelá civilizácia sama zničila, a keď zostalo po nej iba zopár pamätníkov, ktorí nevedeli novej „nedokonalej“ ľudskej bytosti všetko vysvetliť, nastal čas rozprávok. Tento vývoj je pre mňa aj dôkazom toho, že civilizáciu nezničila neutrónová bomba. Po nej by boli všetky vynálezy zostali zachované.

Do sveta reality, ale súčasne aj rozprávok patrí teda Sezam otvor sa -fotobunka, sedemmíľové čižmičky- športová obuv predstavená na niekoľkých veľtrhoch, v ktorej sa človek pohybuje dlhými skokmi vpred, Stolček prestri sa –domáci výťah z kuchyne, k jánošíkovskému opasku by sa dali prirovnať posledné vynálezy v oblasti mobilných telefónov, predstavené nedávno v Hannoveri. Fínska spoločnosť Reima sa rozhodla zabudovať komunikačné zariadenie na báze hlasových odkazov do textilného pásu, ktorý si môže používateľ obliecť. Vyzerá síce ako opasok, ale s tým rozdielom, že obsahuje mikropočítač a vysielačku, ktorá umožňuje byť neustále v kontakte s ostatnými majiteľmi podobného opasku. Nedávno boli predstavené aj klávesnice a diaľkové ovládače so špeciálneho textilu, ktoré môžeme nosiť ako ozdobu. Mobilné zariadenia, ako náramkové telefóny, alebo telefóny vo forme náušnice sú už tiež realitou. Bude však veľmi ťažké ovládať ich bežným spôsobom, prstami. Spoločnosť Conversay preto vyvíja dialogické konverzačné hlasové rozhrania, ktoré by mali umožniť hlasom ovládať zariadenia.
Aj ďalší výrobcovia prichádzajú so zaujímavými nápadmi. Preto neprekvapuje iniciatíva hlasového ovládania čoraz väčšieho počtu zariadení a softvéru. Napríklad nový Microsoft Office XP bude obsahovať hlasové ovládanie základných príkazov. A to už nechcem hovoriť o živej a mŕtvej vode, o bylinkách a zázračných činoch, ktorým predchádza pozitívne naladenie.
Skúste sa začítať do ľudových rozprávok s novým pohľadom na vec a hľadať v nich budúcnosť. Je to naozaj zaujímavá zábava.

Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!