lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 1 reakcií.
Včera pribudlo:
0 tém, a 19 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 29. November, , Dnes oslavuje Vratko
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Seniori, sexujte, ale opatrne!

  Spracoval(a) : Natália Krížová
Dátum : 3.10.2002
späť
Späť

Poslať
 

Výsledky rôznych ankiet, výskumov a testov dokazujú, že dnes nie je ničím pozoruhodným, ak bohatým erotickým životom žijú ľudia okolo päťdesiatky. Kedysi nazývaní seniormi. Pozoruhodnejšie je, že sa posunul vek prvorodičiek a niektoré manželské páry, či už preto, že sa znova zosobášili, alebo zistili, že kariéra ich už neuspokojuje atď. majú druhé dieťa až v tomto veku.

A tu nastáva problém. Nielen fyzický. Takéto materstvo je od začiatku rizikové, väčšina žien ho prežíva v strese, ku ktorému často pomáhajú aj príliš opatrní lekári. Okrem toho môžu naraziť na odpor „starších súrodencov, ktorí nie sú práve nadšení, ak dostanú k sedemnástym narodeninám sestričku, alebo bračeka. Významnú úlohu hrá aj uvedomenie si veku a starosť o to, či človek dokáže ešte dieťa uživiť a vychovať, keď podstatnú časť jeho života bude už v dôchodkovom veku.  Z toho vyplýva, že napriek pokušenie je lepšie venovať sa v istom veku sexu bez dôsledkov, alebo si kúpiť šteniatko, ktoré vhodne nahradí našu túžbu niečo vlastniť a ovplyvňovať. Poprípade prichádza do úvahy adopcia. Na Slovensku ešte nelietajú ani prvé lastovičky, ale v severských krajinách je dosť bežné, že si rodina po „odlete mláďat“z hniezda adoptuje deti, „aby bolo doma veselo“. Argument, ktorý hovorí, že starší rodičia už môžu lepšie zabezpečiť svoje deti  je možno pravdivý, ale je to len jeden uhol pohľadu. Nervozita, únava, generačné problémy, zvýšená možnosť dlhodobého ochorenia, oslabená psychika, to všetko je na druhej strane váh. Nemusí byť nič príjemné v šesťdesiatke sa zaradiť na rodičovskom združení medzi mladé mamičky prváčikov, ale to je len malý nepodstatný problém, tých väčších je omnoho viac.

 


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!