lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 35 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Piatok, 07. Máj, , Dnes oslavuje Monika/Róbert
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Ako bojovať s neurózou

  Spracoval(a) : Silvia Petrášová
Dátum : 7.1.2002
späť
Späť

Poslať
 

Viete kedy máte navštíviť psychoterapeuta? Keď máte neustále zlú náladu, ste často veľmi unavená, máte nevysvetliteľný strach, stres vás prenasleduje vo dne v noci, máte problémy vo vzťahoch, zle spíte, trpíte chorobou, ktorá vás psychicky deptá. Vtedy môže ísť o psychózu alebo jej nežnejšiu sestru neurózu.


Psychóza patrí jednoznačne do rúk odborníka. Ľahšia forma neuróza sa dá liečiť aj pomocou zmeny životného postoja, novým pohľadom na problémy a zmenou životosprávy. Zahoďte tabletky, aj vetu: “Ja to nezvládnem!“ Rozhodnite sa, že máte dosť síl na to, aby ste si riešila svoje problémy. Nie ste odkázaná na nikoho. Rok má 3 153 600 sekúnd a vy ich chcete prežiť svojprávne pri plnom vedomí. Najskôr sa zbavte tých ľudí okolo vás, ktorí uprednostňujú negatívne myslenie. Ktorí len málokedy vedia nájsť na živote niečo pekné. Uvedomte si, že sú vašou brzdou, aj keby to bola vaša matka, manžel, či priateľka. Potom si povedzte, že zmeníte aj vy svoje myslenie. Na všetkom budete hľadať pozitívnu stránku a  cez ňu sa pozriete na vec. Napokon zistíte, že veci nie sú dobré a zlé. Prosto sú a iba vy im pripisujete pozitívny a negatívny význam. Je zlé, keď má váš manžel milenku? Veď pre vás to môže znamenať riešenie krízy a zlepšenie vzťahu s manželom, ale aj rozchod a nového, lepšieho partnera. Samozrejme to môže znamenať aj smútok a samotu, ale len vtedy, ak si to pripustíte. Pretože v každej situácii môžete nájsť niekoho, kto je na tom horšie ako vy a potrebuje vašu pomoc, láskavé slovo, myšlienku. Len neľutujte alkoholikov, lebo sa ich do konca života nezbavíte a stratíte chuť pozitívne myslieť. Ľutujte vždy iba toho, kto si vašu ľútosť zaslúži. Odpúšťajte iba tomu, komu dokážete odpustiť. Nezaoberajte sa však ani v duchu tými, ktorých neľutujete a ktorým ste ešte nedokázali odpustiť. Vytesnite ich zo svojho života, neprajte im nič. Ani dobré / bolo by to falošné/ ani zlé. Uvedomte si, že ste neprišli na svet, aby ste rozhodovali o osude druhých. Nepleťte sa do remesla tomu, kto je za to zodpovedný.

Mením sa a je to fajn!

 Keď sa už začnete meniť, nezabudnite si všimnúť, ako sa spolu  vami mení aj vaše okolie. Na prvý pohľad sa vám bude zdať, že je to takmer bez príčiny, ale napokon zistíte, že je to reakcia na vaše slová, gestá, činy, podvedomé reakcie.
Možno si poviete, že pozitívne myslenie nie je liečba. Omyl. Je už dávno dokázané, že v našom tele existujú neuropeptidy, ktoré sa dávajú do pohybu pri každom slove, alebo myšlienke. Keď sa zlostíme a prikladáme ľuďom a veciam negatívny význam, vylučujú látky, ktoré oslabujú náš imunitný systém. Keď chválime ľudí, modlíme sa, vyslovujeme slová lásky a láskyplne hľadíme na svet, neuropeptidy vypúšťajú látky, ktoré náš imunitný systém posilňujú. Tým sa dá vysvetliť, že niektorí ľudia sa subjektívne cítia veľmi zle, zlyháva im imunitný systém a pritom laboratórne výsledky stavu jednotlivých orgánov sú celkom v poriadku. Možno si ani neuvedomujete, že bežný človek denne vypustí asi 60 000 myšlienok, ak aspoň polovica z nich je pozitívna, je náš imunitný systém hladkaný vlastným liečivým prúdom neuropeptidov, ktorý dostáva našu dušu do harmónie. Odpustenie a láska sú liekom pre všetkých.


Diskusia k článku:

No dobre, ale ako na to? Kam sa mam obratit aky je postup? Platim si psychoterapeuta sama, ci to ide z poistky??
Neregistrovaný - Lila, 7.1.2002 15:23, anonimka(`na`)pobox.sk
Podľa toho ako sa rozhodneš. Ak pôjdeš k svojej lekárke a tá ťa pošle k psychológovi, ide to z poistky. Ak si nájdeš súkromného psychoterapeuta platíš si ho sama. Vždy po skončení konzultácie. ceny sú rôzne. Podľa skúseností našich známych sú výborní psychológovia aj tí " štátni". Dôležité je, aby si hneď od zasčiatku cítila, že tomuto človeku dôveruješ a je ti sympatický. Ak budeš mať pocit, že nevysielate na spoločnej vlne, radšej si nájdi iného, alebo jeho požiadaj, či by ti nenašiel, trebárs ženu, ak je to muž, alebo muža, ak je to žena. Nikde nie je tak dôležitá vzájomná dôvera a sympatia, ako v prípade psychoterapie.Keby si potrebovala súkromníka a si z Bratislavy, ozvi sa. Nájdeme ti ho.
Neregistrovaný - vadim V, 7.1.2002 15:35
Smolka, nie som.. ale dakujem za radu. Po nejakom sa poobzeram.
Neregistrovaný - Lila, 7.1.2002 20:16, anonimka(`na`)pobox.sk
to musi byt pekny pocit,platit po terapii,to by ma hadam aj klud presiel :-)
Neregistrovaný - , 8.1.2002 16:21
Ako výbornú psychoterapiu pre ženy považujem literárnu tvorbu Bethy McDonaldovej. A vrele ju doporučujem. (Ak niekto nesúhlasí, môže mi odpísať aj súkromne.) Škoda, pre mužov som nič také neobjavil. Hádam okrem Červevej čiapočky a Alibabu a 40 zbojníkov.
Neregistrovaný - Jan, 16.1.2002 17:04, pelech(`na`)dmd.sk
Ja som takiež žil s neurózou dlhé roky až v poslednom období sa mi podarilo dostať sa z tohoto čarovného kruhu. Moja prvá návšteva u psychológa dopadla nie dobre, nakoľko psychologička mi povedala, že s tým musím žiť celý život. Bol som z toho sklamaný. Navštivyl som mnoho liečiteľov/ obrali ma o peniaze / a lekárov a taktiež psychológov a psychiatrov až na posledných s ktorými spolupracujem asi 4 rok. Podotýkam, že som mal silnú neurózu z podnikania, nemohol som sa najesť, celý som sa triasol, mal som problém s tlakom, cholestelorom ... Dnes sa už cítim dobre a verím,že v najbližšej dobe sa jej zbavím! Dnes beriem len 1/2 až 1 tabletky za deň, niekedy to bolo až 4 ráno, naobed a štyri večer /neurol 25 mg/. Dnes sa už teším zo života. Stano z Liptova.
Neregistrovaný - Stano z Liptova, 6.9.2002 14:29, brenthis(`na`)zoznam.sk
kohv hfra zdanmbhcr cufgbr vsgr gbojxiz tqvdih
Neregistrovaný - igwzpt ndcwsv, 30.8.2007 03:44, orwdk(`na`)mail.com
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!