Na bratislavských námestiach sa usídlili Sova, Delfín, Kengura a Panter
Autor(ka) : Eva
Dátum a čas : 1.6.2013 00:00
Kategória : Koktail
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Hlavné mesto je opäť o čosi krajšie a atraktívnejšie. A to aj vďaka aktivite mobilného operátora Orange, ktorý s predstavením novej ponuky paušálov priniesol do ulíc Bratislavy aj veľkorozmerné rastlinné aranžmány v tvare štyroch zvierat. Sova, Delfín, Kengura a Panter sa najskôr objavili na Hlavnom námestí, aby sa neskôr stali netradičnou výzdobou ďalších častí našej metropoly.

Hlavné mesto je opäť o čosi krajšie a atraktívnejšie. A to aj vďaka aktivite mobilného operátora Orange, ktorý s predstavením novej ponuky paušálov priniesol do ulíc Bratislavy aj veľkorozmerné  rastlinné aranžmány v tvare štyroch zvierat. Sova, Delfín, Kengura a Panter sa najskôr objavili na Hlavnom námestí, aby sa neskôr stali netradičnou výzdobou ďalších častí našej metropoly.

Orange prostredníctvom zvierat z rastlín, ktoré sú zároveň symbolmi novej ponuky paušálov, vytvoril miesta na krátky relax. Každé zviera stojí na drevenom podstavci, ktorý ponúka priestor na posedenie s priateľmi alebo oddych pre turistov na potulkách mestom.

Na výrobu Sovy, Delfína, Kengury a Pantera použili záhradníci rastlinu buxus rôznych rozmerov. Väčšina zelene použitej na výrobu má výšku 15 až 20 cm a na každé zviera použili tvorcovia približne 400 kusov buxusov. Spolu na výrobu Sovy, Delfína, Kengury a Pantera bolo použitých presne 1 593 rastlín.

Každé zviera váži asi 100 kilogramov a skladá sa zo základnej konštrukcie a samotných buxusov. Na výrobe pracovala pätica šikovných záhradníkov, pričom montáž samotnej konštrukcie im trvala tri a následná inštalácia rastlín ďalších päť dní. Jednotlivé kríky najskôr uchytili na konštrukciu a napokon previazali špeciálnymi drôtikmi. No a v závere prebiehalo strihanie a úprava tvaru do finálnej podoby.

Keď sa štyri zvieratá z rastlín objavili prvýkrát na Hlavnom námestí v centre Bratislavy, neušli pozornosti okoloidúcich. Pri pohľade na nadrozmerné zvieratá z rastlín sa ľudia usmievali, ukazovali na ne a s radosťou sa s nimi fotili na pamiatku.

Kde zvieratá z rastlín nájdete? Po tom, ako ste sa s nimi mohli stretnúť na Hlavnom námestí, kde boli všetky štyri pohromade, postupne sa rozmiestnili do rôznych častí Bratislavy. Tak neváhajte a príďte si obzrieť jedinečnú atrakciu aj vy.

Kde nájdete zvieratá:

Do 2. júna

-       Sova na Hurbanovom námestí

-       Delfín na Hodžovom námestí

-       Kengura na Hlavnom námestí

-       Panter na Kamennom námestí

Od 3. - 4. júna

-       Sova na Šafárikovo námestie

-       Delfín na Rybnom námestí

-       Kengura na Dvořákovom nábreží

-       Panter na Námestí SNP©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.