Ochutnajte leto s Campari DeLuxe Spritz
Autor(ka) : eva
Dátum a čas : 28.5.2013 00:00
Kategória : Recepty
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Spritz, obľúbený cocktail zo slnkom zaliatych talianskych kaviarničiek, je ako stvorený na príjemné posedenie s priateľmi na letnej terase či záhrade. Novinkou tohto leta v miešaných nápojoch je Campari DeLuxe Spritz. Nechajte sa zlákať jeho chuťou v neočakávanom spojení dvoch lahodných ingrediencií – horkastého Campari a sladkého Hubert de Luxe.

Spritz, obľúbený cocktail zo slnkom zaliatych talianskych kaviarničiek, je ako stvorený na príjemné posedenie s priateľmi na letnej terase či záhrade. Novinkou tohto leta v miešaných nápojoch je Campari DeLuxe Spritz. Nechajte sa zlákať jeho chuťou v neočakávanom spojení dvoch lahodných ingrediencií – horkastého Campari a sladkého Hubert de Luxe.

Z Rakúska do Benátok, z Benátok na Slovensko

Spritz je vínny cocktail v Taliansku bežne podávaný ako aperitív. Hovorí sa, že nápoj vznikol v Benátkach v časoch napoleónskych vojen. Bolo to práve horúce talianske podnebie, ktoré prinútilo okupujúcich rakúskych vojakov hľadať v horúcom Taliansku alternatívu ich obľúbeného piva. Aby uhasili svoj veľký smäd, kombinovali víno s vodou, čím vznikol takzvaný rakúsky Spritzer.

Benátčania neskôr dodali tomuto nápoju na elegancii pridaním horkastého, na trávenie dobre pôsobiaceho alkoholu. A tak sa Spritz s Campari stal obľúbeným drinkom Talianov. Chuť talianskeho leta si teraz môžete vychutnať aj u vás doma. Campari DeLuxe Spritz vás očarí harmonickým spojením talianskeho temperamentu Campari a sladkého, aromatického šumivého vína  Hubert de Luxe.

Elegancia a harmónia výnimočných chutí

Základom tohto cocktailu je vyvážená receptúra – vášnivé talianske Campari dodáva tomuto nápoju horkastú príchuť, slovenský sladký šumivý Hubert de Luxe dotvára jedinečnú harmóniu vôní a chutí, ktorú zjemňuje dúšok perlivej vody a zvýrazní plátok pomaranča. Tajomstvo výnimočnosti Campari sa skrýva v príprave z výluhu bylín, aromatických rastlín a ovocia v alkohole a vode. Okrem svojej osobitej chuti je charakteristické jasnočervenou farbou – Campari červenou, ktorá vytvára v Campari DeLuxe Spritz dojem zapadajúceho slnka. Hubert de Luxe prepožičiava nápoju jemné perlenie, neodolateľnú arómu a lahodnú sladkú chuť. Bublinky príjemne osviežia a uvoľnia.

 

Prekvapte svojich hostí tradičnou talianskou receptúrou v neočakávanom spojení dvoch lahodných ingrediencií. Je to také jednoduché!

 

Campari DeLuxe Spritz

Ingrediencie:

Campari 40 ml,

Hubert de Luxe 150 ml

sóda, ľad

plátky pomaranča

 

Postup:

 

Veľký vínový pohár naplníme ľadom a nalejeme Campari.

 

Dolejeme Hubert de Luxe s trochou sódy a dozdobíme plátkom pomaranča.

 

Podávame v spoločnosti dobrých priateľov.

Na zdravie!

 

 

 

 

 ©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.