V lupeňoch ruží je zdravie
Autor(ka) : Petra
Dátum a čas : 16.12.2012 00:00
Kategória : Krása
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Originálna ružová voda a ružový olej na tvár Ikarov využíva olej z Damašskej ruže. Tej sa najlepšie na svete darí v Bulharsku. V tamojšej Ružovej doline sa rozkladajú najväčšie plantáže ruží na svete. Olej získaný z kvetov tejto oblasti má bohatšie zloženie, ako z plantáží v iných štátov sveta.

Originálna ružová voda a ružový olej na tvár Ikarov využíva olej z Damašskej ruže. Tej sa najlepšie na svete darí v Bulharsku. V tamojšej Ružovej doline sa rozkladajú najväčšie plantáže  ruží na svete. Olej získaný z kvetov tejto oblasti má bohatšie zloženie, ako z plantáží v iných štátov sveta.

 

Kvety z Damašskej ruže sa zberajú len ráno, kedy obsahujú najviac oleja. Táto práca je naozaj drina. Najlepší zberači odovzdajú 50 kíl lupeňov, z čoho je len 7, 5 miligramov oleja. Pozberané lupene musia do 24 hodín spracovať. Éterický olej, ktorý je bezfarebný a príjemne vonia, z nich získavajú destiláciou vodnou parou. 

Z Bulharska dovážajú ružový olej Američania, Španieli, Poliaci, Ukrajinci i Rusi.

 

„A už tradičným odberateľom je francúzsky kozmetický priemysel, veď oleje

získané z ruží bulharských plantáží sú súčasťou najznámejších parfumov,“ povedal JUDr. Dobromir Tabahnev, výhradný dovozca výrobkov Ikarov na Slovensko.

 

Ružový olej má ojedinelé účinky na ľudský organizmus, užívatelia ich oceňujú vo svete už tri storočia. Jeho používanie sa mení v rituál. Organizmus prijíma ružový olej cez pokožku a dýchacími cestami, dostáva sa do krvného obehu i lymfy. Samotný olej alebo pleťová ružová voda s olejom majú silné antibakteriálne účinky, nemusia sa pritom zastabilizovať žiadnymi konzervačnými látkami. Je to čistý vodný roztok bez alkoholu.

 

Ikarov priniesol na trh ružovú pleťovú vodu a oleje na mastnú a suchú pleť z pravej bulharskej ruže. Dostanete ich v lekárňach.©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.