Zita Furková krstila svoju detskú knižku
Autor(ka) : Petra
Dátum a čas : 19.12.2011 00:00
Kategória : Knihy
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Herečka Anička Šišková a herec Marián Labuda ml. pokrstili 8. decembra v Bratislave v Panta Rhei detskú knižku Básničky spod perinky, ktorú napísala herečka Zita Furková. Krstilo sa páperím z paplónov a vankúšikov.

Herečka Anička Šišková a herec Marián Labuda ml. pokrstili 8. decembra v Bratislave v Panta Rhei detskú knižku Básničky spod perinky, ktorú napísala herečka Zita Furková. Krstilo sa páperím z paplónov a vankúšikov.

 

Knižka pre deti do sedem rokov vyšla v slovensko-anglickej verzii a jej súčasťou je aj CD s textami básničiek, ktoré v slovenčine nahovorila samotná autorka, a sprievodnou poetickou hudbou, ktorú zložil skladateľ Lukáš Kobela.

 

Inšpiráciou k napísaniu knižky bol herečkin jednoročný vnuk Nathanko, ale knižka obsahuje aj básničku, ktorú pani Zita kedysi napísala pre svoju dcéru – výtvarníčku Ninu Cohen. Tá knižku zároveň ilustrovala.

 

„Básničky spod perinky sú láskavým pohladením malej detskej dušičky, z ktorej vyžaruje nevinnosť a  zvedavosť. Zároveň prinášajú posolstvo, že v každom zvieratku je aj kúsok človeka,“ uviedla autorka.

 

 

Doplnkové informácie:

Básničky spod perinky zo slovenčiny do angličtiny preložili Peter Kerlik a John Boyd. O jazykovú redakciu textu sa postarala Andrea Dömeová, vďaka patrí aj kreatívnemu riaditeľovi projektu Milanovi Veselému. Zvukovým majstrom CD nahrávky, ktorú zhotovilo štúdio Artefakt, bol Maroš Ujlaky. Mediálnym partnerom publikácie sa stal týždenník Slovenka a mesačník OK!©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.