BEZPEČNOSŤ DETÍ NA SVAHU
Autor(ka) : Monika
Dátum a čas : 6.12.2011 00:00
Kategória : Štýl
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Lyžovanie je nielen skvelou zábavou, ale zároveň je aj prospešné pre naše zdravie. Pobytom na čerstvom vzduchu deti lepšie odolávajú chorobám a aktívne využívajú svoj voľný čas. Na zimnej lyžovačke so svojimi ratolesťami, nezabúdajme ani na ich bezpečnosť. Na tému ako správne pripraviť deti na svah odpovedá Patrícia Vajdová z Brumíkovej lyžiarskej školy Patty Ski na Donovaloch.

Lyžovanie je nielen skvelou zábavou, ale zároveň je aj prospešné pre naše zdravie. Pobytom na čerstvom vzduchu deti lepšie odolávajú chorobám a aktívne využívajú svoj voľný čas. Na zimnej lyžovačke so svojimi ratolesťami, nezabúdajme ani na ich bezpečnosť. Na tému ako správne pripraviť deti na svah odpovedá Patrícia Vajdová z Brumíkovej lyžiarskej školy Patty Ski na Donovaloch.

 

Kto by mal učiť dieťa lyžovať?

Niektorí rodičia patria medzi veľmi dobrých a iní medzi neskúsených lyžiarov. Vždy platí zásada, že sa netreba preceňovať a radšej zveriť dieťa do rúk profesionálnych odborníkov. Považujeme to za správny krok najmä v prípade, keď rodič neovláda rôzne techniky lyžovania, a tak dieťa nemôže naučiť základné triky.

 

Ako deti na svah pripraviť?

Deti by mali mať teplé nepremokavé oblečenie, z dôvodu bezpečnosti prilbu a v prípade nepriaznivých podmienok lyžiarske okuliare. Ak vám chýba lyžiarsky výstroj, je možné ho zapožičať aj priamo v požičovni, kde vám poradia aj vhodnú veľkosť.

 

Aké má mať dieťa na svahu vybavenie?

U detí je častou príčinou úrazu neprimeraný výstroj, ktorý je požičaný od známych alebo zdedený po starších súrodencoch bez toho, aby bol vhodnej veľkosti a upravený na menšiu telesnú hmotnosť a silu. Rodičia by mali preto každý rok dozerať hlavne na detskú výstroj. Lyže, topánky a viazanie by mali byť skontrolované v autorizovanom servise a upravené na zmenu výšky a hmotnosti.  

 

Čo je dôležité pre bezpečnosť detí na svahu?

Na základe skúseností sa v prvom rade odporúča každému dieťaťu prilba, a to už či sa jedná o začiatočníka alebo pokročilého lyžiara. Používanie reflexnej vesty je ďalší vhodný prostriedok pre bezpečnosť detí, nakoľko je dieťa takto oveľa viditeľnejšie. Počas večerného lyžovania je vhodné použiť na helmu cyklistické svetielko. Neuveriteľne to uľahčuje prehľad o pohybe dieťaťa.©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.