AKO OSTAŤ KRÁSNA AJ POČAS ZIMY...
Autor(ka) : Monika
Dátum a čas : 8.12.2010 00:00
Kategória : Krása
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Mnohé z nás počas zimy a najmä na dovolenke na horách zabúdajú na starostlivosť o pleť, dekolt, či ruky. No práve tieto zóny potrebujú, aby sme na ne počas chladného a sychravého počasia zaostrili našu pozornosť.

Mnohé z nás počas zimy a najmä na dovolenke na horách zabúdajú na starostlivosť o pleť, dekolt, či ruky. No práve tieto zóny potrebujú, aby sme na ne počas chladného a sychravého počasia zaostrili našu pozornosť. Časté zmeny teplôt spojené s prechodom z mrazu do vykúrených miestností, ľadový vietor a ostré slnko spôsobujú poškodenie ochranného hydrolipidového filmu pokožky, ktorá tým stráca prirodzenú obranyschopnosť. Je preto oveľa citlivejšia a náchylná na podráždenie. Preto sa treba poriadne pripraviť na túto záťaž a to čím skôr, tým lepšie!

 

 

 

Základné desatoro krásnej pleti:

 

1. Aspoň raz týždenne doprajte pleti peeling - vaša koža sa zdravo prekrví a zahreje.

2. Pre denné používanie zvoľte mastnejší krém. Vytvorený ochranný tukový film bráni odparovaniu vody, takže pleť ostáva vláčna a zbytočne sa neochladzuje. Pre mastnejší typ pokožky, pri ktorej by hutnejší "zimný" krém mohol spôsobiť problémy, je vhodnejší ľahko hydratačný krém.

3. Pokiaľ máte sklon k tvorbe červených škvŕn s poruchou kožnej mikrocirkulácie, používajte dvakrát denne biotechnologickú emulziu, určenú na lokalizované začervenanie u normálnej a silno reaktívnej pokožky.

4. Používajte make–up. Kombinácia mastného základu a pigmentu vytvorí ochranný film, nepriepustný pre celý rad vonkajších škodlivín. V zime sa používajú tiež lícenky s púdrovou konzistenciou, ktoré vytvárajú na koži ochranný štít proti chladnému vetru a mrazu.

5. Chráňte pery. Koža je veľmi tenká, neobsahuje žiadne tukové žľazy, ľahšie sa vysuší a popraská. Ak sa vám olupuje kožička, každý večer pery premasírujte mäkkou zubnou kefkou namočenou v teplej vode a natrite. Nezavrhujte jelení loj alebo med, pretože má ukľudňujúce účinky. Používajte hydratačné a výživné rúže s obsahom vitamínu E a UV faktorom, ktoré pery ochránia.

6. Pigmentové škvrny sú nepríjemný problém. Zhoršujú sa vekom, vplyv na nich môže mať aj užívanie hormonálnej antikoncepcie. Silno pigmentované epidermálne bunky odstráni špeciálne biotechnologické sérum, obsahujúce výťažky z exotických rastlín. 

7. Starajte sa o ruky. Rukavice a špeciálny krém na ruky by vás mali sprevádzať na každom kroku.

8. Venujte pozornosť krku, dekoltu a poprsiu. Všetko, čo práve teraz potrebuje vaša pokožka, dodajú vďaka extraktom z liečivých rastlín fytobiologické emulzie - a ešte ich dokonale vyhladia.

9. Oči sú chránené len tenkou kožou bez tukovej vrstvy, a tak je potrebné im chýbajúci tuk dodať. Ľahké očné gély nahraďte kvalitným mastnejším sérom a aspoň dvakrát denne ho jemne vklepte do pokožky okolo očí.

10. Nezabudnite na dostatok pohybu doplnený bylinnými kúpeľmi, masážami alebo saunou.

 

Čo by mAl obsahovaŤ váš koZmetický balíček na hory?

- čistiace pleťové mlieko

- krém na mastnejšej báze s UV filtrom

- balzam na pery s vysokým obsahom tuku a UV filtrom    

  a klasický jelení loj 

- Aloe vera gél na upokojenie podráždenej alebo   

  spálenej pokožky

- dobrý make-up s UV filtrom

 

 

A na záver extra tip: ak máte popraskanú alebo drsnú kožu na rukách, dajte si na ne na noc hrubú vrstvu krému s vitamínom A a natiahnite si bavlnené rukavice, prípadne si urobte obklad z detského olejčeka, ktorý zohrejete na sporáku.

 

 

 

Tipy redakcie:

Máte problémy so začervenaním pokožky tváre? Trápia vás rozšírené žilky na tvári? Vyskúšajte biotechnologickú emulziu Rosaceutical. Pomôže proti začervenaniu pri normálnej a silno reaktívnej pokožke. Je vhodná pre jedincov so sklonom k tvorbe červených škvŕn a s poruchou kožnej mikrocirkulácie. Pôsobí preventívne, ale súčasne sa stará aj o zmeny, ktoré už nastali.

 

Vo väčšine prípadov tmavšie škvrny na pokožke nepredstavujú medicínsky problém, ide skôr o problém estetický. Vďaka biotechnologickej emulzii Pigmentoceutical, ktorá je zlúčeninou výťažku z rastliny Mitracarpe, Uva ursi a viaczložkového hydroglykolového roztoku, dochádza k bieleniu pokožky a odstráneniu pigmentových škvŕn.

 

Opthaceutical je špeciálna biotechnologická emulzia, ktorá vďaka kombinácii účinných látok výrazne pôsobí nielen na tmavé kruhy a vačky pod očami, ale aj proti vráskam.

 ©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.