Zemiakmi nič nepokazíte
Autor(ka) : Miriam Kuhlová
Dátum a čas : 7.2.2008 00:00
Kategória : Výživa
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Zemiaky boli zaradené medzi potraviny, ktoré v najmenšej miere spôsobujú migrénu, ekzémy, únavu, či syndróm dráždivého čreva.

Zemiaky boli zaradené medzi potraviny, ktoré v najmenšej miere spôsobujú migrénu, ekzémy, únavu, či syndróm dráždivého čreva.

Výskum na 8000 dobrovoľníkoch, ktorí sa podrobili testu na neznášanlivosť zložiek potravy, dokázal, že len 1% reagovalo pozitívne na zemiaky. Medzi ďalšie pomerne bezpečné potraviny bol zaradený jačmeň, marhule, či jablká. Jednoznačným favoritom sa však stali zemiaky.

Záhadu však ostáva otázka, prečo na zemiaky neplatí pravidlo, ktoré sa uplatňuje pri iných druhoch. Alergické reakcie na jedlo sa väčšinou prejavujú po tom, ako sa do jedálneho lístka zaradí väčšie množstvo určitého druhu potravy, ktorý sa konzumuje v pravidelných intervaloch. V prípade zemiakov, to však neplatí, keďže sú jednou z najčastejších príloh a pravidelnou súčasťou obedového menu. Príčinou dobrej znášanlivosti zemiakov môže byť aj ich ľahká stráviteľnosť. Medzi potraviny, na ktoré ľudia reagujú najcitlivejšie boli zaradené kravské mlieko, kvasnice a vaječné bielko.  

Zdroj: www.dailymail.co.uk

 ©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.