Manžel neznáša moju priateľku
Autor(ka) : Jana Osuska
Dátum a čas : 18.9.2001 18:10
Kategória : Dokonalá
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Očakávané babie leto sa niekde zdržalo a my sa húfne sťahujeme z vonka do bytov a chát. S nami všetci, ktorých máme radi. Aj priateľka Anka, tá čo nevie hovoriť o ničom inom len o babách u nich v robote. Napriek tomu, je to milý a cenný človek. Váš partner ju však nemôže vystáť. Samozrejme, je ideálne, ak medzi ľuďmi, ktorých máme radi, vládnu obojstranné sympatie. Žiaľ, veľmi často to tak nie je. Čo, teda, s tým, ak panuje medzi nimi beznádejná averzia?

Desatoro na ochranu priateľstva

1 Skúste sa s partnerom na túto tému porozprávať. Vysvetlite mu, že priateľka je pre vás veľmi dôležitá. Dôležitá je aj pre neho, lebo ho nemusíte zaťažovať ženskými témamí o tom, kto, čo, kedy povedal. Povedzte mu, že má vaše sympatie a najmä dôveru. Vysvetlite mu, že nechcete, aby to toleroval, ale že vám záleží na tom, aby ju mal rád aj on. Opýtajte sa ho, čo mu na nej prekáža. Nech vás neuspokojí odpoveď, že je sliepka. Nepohádajte sa však kvôli nej.

2 Ak sa partner aj napriek tomu nedá presvedčiť, musíte sa s tým zmieriť. Každý má právo na svoj názor, ale manžela každopádne požiadajte, aby svoju averziu pred vašou priateľkou neprejavoval . Nie je to jednoduché – budete potrebovať aj trocha diplomacie. Na plátku, ani vy neprejavujte navonok svoju averziu k jeho priateľom.

3 Ak ste si veci vysvetlili, nesnažte sa organizovať spoločné stretnutia. Nikomu tým nepomôžete. S kamarátkou sa „na klebety“ stretnite vtedy, keď nie je manžel doma, alebo choďte do cukrárne. Rozhodne nenúťte manžela stráviť čas niekde vo „vyhnanstve“, kým si vy pokecáte.

4 Neuprednostňujte stretnutia s priateľkou pred časom stráveným s partnerom. Môže sa stať, že začne považovať vašu priateľku za súperku.

5 Nenuďte ho rozprávaním o jej problémoch. Dokonca aj keď vás veľmi trápia problémy jej dieťaťa, priateľa i kolegýň. Ak viete, že manžel pre túto tému nemá pochopenie, nech je pre vás tabu. Pravdepodobne sa vám aj tak nepodarí prebudiť v ňom súcit, takto máte o problém menej.

6 Nechváľte sa, koľko ste minuli na jej narodeninový darček. A je celkom jedno, o akú sumu pôjde. Ak manžel vašu priateľku neznáša, určite povie, že aj päť korún bolo veľa. Nenahovárajte si, že zmení názor ak poviete, že ste priateľke splnili najtajnejší sen a ste preto šťastná.

7 Z času na čas spomeňte, že priateľka vám v niečom pomohla.

8 Neodvolávajte sa v každej situácii na jej názor. Manžel si pomyslí, že naňho vôbec nedáte a ako každý muž, len ťažko unesie, že by pre vás mohol byť ešte niekto iný ako on, autoritou.

9 V prítomnosti manžela sa snažte, čo najmenej času tráviť telefonovaním s priateľkou. Inak pripíše krach rodinného rozpočtu na účet týchto hovorov.

10 Nikdy nepriznajte, že sa priateľke zdôverujete s vašimi tajomstvami a rozprávate sa s ňou aj o problémoch manželstva a o vašom intímnom živote. Môže to byť preňho vrcholne trápne a určite bude vašu priateľku nenávidieť ešte viac.


Jedenásta rada je síce celkom zbytočná, ale nádej umiera posledná. Zdôrazňujte, že priateľka má o ňom vždy dobrú mienku a často sa na neho pýta. Možno nakoniec pochopí, že jeho nechuť voči vašej priateľke je nepodložená, stane sa zázrak a váš partner zmení názor.


©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.