Darina Hamarová: Vie, kedy mužom tečú slzy
Autor(ka) : Lenka
Dátum a čas : 25.7.2014 00:00
Kategória : Osobnosti
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Román Slzy muža nie je len obyčajná kniha na strávenie pekných chvíľ. Svojím dejom vám nedopraje spánok a už po pár riadkoch vás vtiahne do príbehu, ako keby ste boli samotným hrdinom románu... Pri čítaní tejto knihy máte pocit, ako keby autorka Darina HAMAROVÁ sedela oproti vám a celý ten príbeh vám rozprávala. Porozprávali sme sa s ňou aj o tom, prečo používa pri písaní kníh pseudonym...

Román Slzy muža  nie je len obyčajná kniha  na strávenie pekných chvíľ. Svojím dejom vám nedopraje spánok a už po pár riadkoch vás vtiahne do príbehu, ako keby ste boli samotným hrdinom románu... Pri čítaní tejto knihy máte pocit, ako keby autorka Darina HAMAROVÁ sedela oproti vám a celý ten príbeh vám rozprávala. Porozprávali sme sa s ňou aj o tom, prečo používa pri písaní kníh pseudonym...                  

 

Knihu Slzy muža ste nevydali pod vlastným menom, píšete pod pseudonymom Darina Hamarová. Prečo ste sa tak rozhodli?

Prečo pseudonym? Asi preto, že moje priezvisko nie je tak zaujímavé. A prečo Darina Hamarová? Darina je skutočne moje meno a Hamarová mi vymyslela moja neter. V rodine sa to celkom ujalo a verím, že sa to ujme aj na verejnosti.

 

Takže – kto je autorka s pseudonymom Darina Hamarová?

Normálna, obyčajná žena. Matka, ktorá vychováva štyri deti. Dve svoje a dve, ktoré mi zostali po sestre. Vlastne, všetky štyri sú moje. Teším sa z ich úspechov a ťažko prežívam ich sklamania. Okrem týchto svojich detí, mám kopec ďalších. Som totiž učiteľka v základnej škole. Učím angličtinu a informatiku. Milujem svoje povolanie, iné si ani neviem predstaviť. Žijem na Orave, v Oravskom Veselom, som akosi prirastená k tej oravskej hrude... Nech som kdekoľvek, veľmi rada sa sem vraciam, tu som šťastná. Ešte by som mala spomenúť našich dvoch labradorov. Volajú sa Vera a Bella.

 

O čom je vaša prvotina Slzy muža? Má nesmierne pútavú obálku...

Slzy muža je príbeh muža odsúdeného za vraždu a znásilnenie mladej dievčiny. Nie je to detektívka, v knihe nenájdete dvojicu detektívov, či iných hrdinov zákona... Je to skôr sonda do duše muža, ktorý miloval. Knihu som písala na základe skutočných udalostí, ktoré mi sprostredkoval jeden známy a s ktorým som na písaní knihy spolupracovala.

 

Ako ste si vybrali vydavateľstvo Motýľ, kde vám kniha vyšla?

Úplne geniálne, ak môžem použiť toto slovíčko. Z množstva vydavateľstiev, ktoré na Slovensku a v Čechách fungujú, sme na internete vybrali tri, ktoré podľa nás vyhovovali zameraniu knihy. Jedným z týchto troch vydavateľstiev bolo vydavateľstvo Motýľ. Poslali sme tam rukopis a už o týždeň sme mali spätnú väzbu o tom,  že sa im román páči a majú záujem ho vydať. Priznám sa vám, takú rýchlu reakciu som vôbec nečakala. A dnes je kniha na svete. Veľmi sa z toho teším. (úsmev)

 

Chystáte aj ďalšiu knihu?

Mám rozpísané až dve! Verím, že tú prvú stihnem dopísať do konca tohto mesiaca. O čom bude? Pracovný názov má Danica. Je to o žene, ktorá bola silnejšia ako smrť. Je to iný príbeh než Slzy muža a je aj písaná iným štýlom. Tá druhá má pracovný názov Návrat – a ak budem mať dobre zastrúhanú ceruzku, tak by som ju chcela dopísať v priebehu niekoľkých mesiacov. Do konca tohto roku. Táto kniha je akousi odyseou muža, ktorý hľadá stratený zmysel života. Oba príbehy sú opäť písané na základe skutočných udalostí.

 

(red)

Foto: archív D. Hamarovej

                                                                                  

 

 

 ©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.