Móda tohto leta
Autor(ka) : Martina Jeníková
Dátum a čas : 31.7.2000 03:00
Kategória : Móda
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Čo vám nesmie chýbať toto leto ak chcete mať štýl...


Bižutéria – Obrovské lesklé náušnice, korálky vo farbách oblečenia obtočené okolo krku, či nôh alebo štrasové náramky obtočené okolo zápästia. Dôležité je, aby bola bižutéria výrazná a ladila s celkovým vzhľadom. Možno je to nezvyčajné, ale výborne sa hodí aj k tričkám s výstrihom či pri „capri“ nohaviciach. Ak ste mladá a pekne opálená, môžete vyskúšať aj reťaz z veľkých očiek omotanú okolo drieku. Nikdy však neskombinujte príliš veľa kúskov. Jedna výrazne ozdobená partia tela úplne stačí.

Tričko – trblietavé, posiate flitrami, kamienkami, bižutériou. V jasných farbách, poprípade z materiálu obohateného leskom, alebo pretkaného jemnými striebristými či zlatistými nitkami. Najideálnejšie je, ak má tenučké ramienka, alebo je úplne bez ramienok a odhaľuje vaše pekne opálené ramená a chrbát. Absolútnym hitom sú tričká s holými ramenami a so zapínaním alebo zaväzovaním na krku.

Košeľa – Ak máte radi košele, noste ich. Tento rok by košeľa mala mať trojštvrťové rukávy a mali by ste si na nej rozopnúť minimálne dva gombíky pod krkom. Tie odvážnejšie môžu zájsť aj k ďalším gombíčkom. Košeľu je dobré doplniť šálikom alebo obojkovým náhrdelníkom.

Šaty – Aj keď sa o vás ani pri najlepšej vôli nedá povedať, že ste romantička, v šatníku vám toto leto nesmú chýbať šaty. Šaty s dlhými rukávmi, s holými ramenami, od krku až po zem, úplne kratučké s volánikom, košeľové šaty… Je úplne jedno pre aký strih a dĺžku sa rozhodnete, dôležité je, aby ste ich nosili. No a mali by ste sa v nich dobre cítiť. Najaktuálnejšie materiály sú denim, hodváb, mušelín a koža.

Sukňa – Leto je provokáciou pre naše zmysly a návrhári majú pocit, že aj my by sme mali byť provokáciou. Sukne sú kratučké a ešte kratšie. Najdlhšie siahajú po kolená. Mimoriadnym hitom sú sukne asymetrické. Špička môže byť orientovaná na všetky strany, ako keby ste nevedeli, kde je sever. Tento typ sukní je najkrajší keď ladne splýva, preto si ho nedávajte šiť z ľanu alebo z denimu.

Pokračovanie nabudúce...


©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.