AKO NEPRIBRAŤ PRI SEDAVOM ZAMESTNANÍ?
Autor(ka) : Monika
Dátum a čas : 7.12.2013 00:00
Kategória : Výživa
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Sedavé zamestnanie je kľúčovým faktorom rastúceho počtu obéznych ľudí. Väčšina zamestnaní dnes vyžaduje omnoho menej fyzickej aktivity, čo sa odráža aj na našom zdraví a kilogramoch. Stále však existuje niekoľko tipov, ako pri sedavom zamestnaní nepribrať ani vtedy, keď nemáte čas na pohyb.

Poradíme vám, ako si môžete napriek celodennému sedeniu v práci udržať svoju postavu

 

Sedavé zamestnanie je kľúčovým faktorom rastúceho počtu obéznych ľudí. Väčšina zamestnaní dnes vyžaduje omnoho menej fyzickej aktivity, čo sa odráža aj na našom zdraví a kilogramoch. Stále však existuje niekoľko tipov, ako pri sedavom zamestnaní nepribrať ani vtedy, keď nemáte čas na pohyb.

 

Jedzte pravidelne!

 

Základom úspechu je pravidelná strava. Jesť treba minimálne trikrát denne, najlepšie však je konzumovať päť menších porcií počas celého dňa. Nevyhovárajte sa na nedostatok času a nehladujte, vynechávanie jedla chudnutiu vôbec neprospieva.  Existuje množstvo diétnych programov, pri ktorých neoberáte telo o pôžitok z jedla a zároveň redukujete svoju hmotnosť. Napríklad v rámci diétneho programu KetoDiet, ktorý funguje na princípe proteínovej diéty, konzumujete špeciálne bielkovinové jedlá v piatich odporúčaných dávkach. Vďaka pravidelnej strave si tak môžete byť istí, že vaše kilá pôjdu dole.

 

Vyhnite sa cukrom

 

Stres v práci často zaháňame sladkosťami, kávičkami či cigaretou, to sú však všetko faktory, ktoré podporujú vznik obezity. Nahraďte kávu povzbudivým zeleným čajom a čokoládu ovocím a onedlho pocítite rozdiel. Proteínové jedlá KetoDiet tiež dopĺňajte zvýšeným prísunom zeleniny. Ak je pre vás káva rituálom, ktorého sa neplánujete vzdať, vychutnajte si ju postojačky. Bude to mať pozitívny účinok nielen na váš krvný obeh, ale aj chrbticu, ktorú uvoľníte od rovnakej celodennej polohy.

 

Bez vody to nejde

 

V neposlednom rade nezabúdajte na dostatočný príjem tekutín. Postavte si pred seba pohár a dbajte na to, aby ste ho vždy doplnili, ak je prázdny. Najvhodnejšia je čistá voda, minerálky alebo čaje, vyvarujte sa predovšetkým sladeným a bublinkovým nápojom.

 

Pohybujte sa aj v práci

 

Pokúste sa pohybovať aj počas pracovnej doby. Telefonáty vybavujte postojačky, výťah vymeňte za schody a keď potrebujete informáciu od kolegu, ktorý ma kanceláriu na druhej strane chodby, choďte za ním osobne. Ak je to možné, obmedzte používanie auta a do práce chodievajte pešo. Po práci je tiež dobré cvičiť aspoň 30 minút, ak ste však príliš unavení, večerné cvičenie vymeňte za rannú rozcvičku.

 

V boji proti nadbytočným kilám stačí niekedy prijať len niekoľko zásad, ktoré zmenia vaše denné rutiny. Ak sa vám podarí tieto zásady aj skutočne dodržiavať, vaše telo sa vám čoskoro odvďačí.

 

Zdroj: KetoDiet©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.