Taktika
Autor(ka) : Jana Osuska
Dátum a čas : 24.9.2001 18:50
Kategória : Dokonalá
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Keď už s istotou viete, že sa chcete vydať na životnú cestu s mužom, musíte počítať s tým, že určite nastanú problémy. Nie len v Murphyho zákonoch, ale aj v zákonoch života je jasne povedané, že ak problémy nastať môžu, tak aj nastanú. A jediná životná istota, okrem smrti, je, že problémy môžu nastať vždy. Na to, aby ste ich dokázali kvalifikovane zvládať, sa musíte už v závere prvej fázy zamilovanosti sústrediť na poznanie mužových vrtochov a záujmov. Ak máte pocit. že by ste ich nedokázali tolerovať a kujete plány a taktiky „ ako skrotiť tigra“ radšej sa čím skôr rozíďte.

Pretože okrem veľkých problémov, ktoré pred nás stavia život, budete musieť riešiť neustále aj malé problémy s toleranciou a neostane vám čas na šťastný život. Malé problémy typu – či na obed pripraviť cigánsku pečienku, španielske vtáčiky alebo pečené kura. Či ísť na dovolenku do Tatier, k Jadranu alebo na chalupu k švagrovcom. Poprípade, či sa večer vyberiete do kina, ostanete sedieť pred televízorom, alebo budete partnera zložito vytrhávať z kruhu priateľov sediacich na pive sa však dajú riešiť ešte pred manželstvom. Je až zarážajúce, že takéto banality, môžu často vytvoriť vo vzťahu peklo, hoci stačí trocha taktiky a partnerstvo môže byť pre nás raj. Základná taktika znie, nikdy neumožnite mužovi, aby nad bežnými životnými situáciami premýšľal sám. Keďže každý vzťah je vlastná projekcia do partnera /cez partnera sa učíme poznať seba/, musí byť partner presvedčený, že sám dokáže myslieť, plánovať a riešiť veci čo najlepšie, potom / ak nie je absolútny egoista/uverí aj našim schopnostiam. Ak je egoista, treba ho nechať a nájsť si muža hodného vašej lásky a úcty a zaviesť taktiku: O maličkostiach rozhodujem ja.
To znamená, že skôr ako dopustíte, aby partner rozhodol, že na obed bude cigánska pečienka, v lete sa pôjde k jeho bratovi a večer strávi v krčme, mu navrhnete všeobecne výhodné riešenia. Kura mu ponúknete so slovami „Miláčik, práve som si prečítala, že pravidelná konzumácia hydiny pozitívne vplýva na prostatu, a vlasy v nej rastú ako divé.“ Pri takto ponúknutej hydine, si určite nemôže spomenúť na krkovičku zo šialenej kravy. Rovnako namiesto rozoberania dovolenky pod drobnohľadom s presadzovaním najdrahšej „morskej“ verzie, príďte domov so šťastným výrazom v tvári a informujte ho, že priateľkin manžel má penzión v Tatrách a vy sa tam budete môcť rekreovať za mimoriadne výhodné ceny. V momente, keď uvidí možnosť ušetrenia, zabudne na boj proti zúfalo očakávanej nude za množstvo peňazí na pláži, a prekvapený vývojom situácie odriekne drieť celé leto pri prestavbe bratovho rodinného domu. V poslednom prípade mužovi radostne naservírujete televízny program so zaškrtnutými športovými prenosmi, prichystajte mu pohodlný domáci odev a dobre chladené pivko. V momente dopadu na gauč, s ovládačom v ruke, zabudne, že sa mienil v krčme baviť s priateľmi o správnom rozdeľovaní územných celkov a kompetencií.
Je vám jasné, že podobným spôsobom by sme mohli pokračovať donekonečna a ak chcete konkrétne riešenia môžete nám napísať do redakcie, dôležité však je, pochopiť princíp. Ten spočíva v tom, že skôr ako by muž na vás vytiahol riešenie, ktoré jemu vyhovuje a pre vás je neprijateľné, čo samozrejme znamená hádku, vy mu ponúknete riešenie, o ktorom viete, že je prijateľné pre vás aj pre neho. Spočiatku síce budete mať pocit, že robíte množstvo ústupkov a budete premýšľať nad tým, či sa to vôbec oplatí. Napokon však zistíte, že namiesto odporu a boja ste si zvolili cestu kreatívnej hry, ktorá aj vás výrazne obohatí. A váš partner vás nebude vidieť ako zlú čarodejnicu, ktorá ho stále do niečoho núti, ale rozumnú ženu, ktorá ho chápe a rozmaznáva ho. A to je práve cieľ, ku ktorému by ste sa mali dopracovať skôr ako poviete svoje áno a potom až do posledného dňa vašej spoločnej cesty. Pozitívny obraz v očiach partnera vám nastaví zrkadlo, v ktorom uvidíte múdru a šťastnú ženu.

P.S. Ak by predsa len nešlo všetko tak hladko, ako sme to opísali, skúšajte tento recept až do výmeny partnera. Heslo „Ťažko na tréningu ľahko v boji“ vám bude zárukou úspechu. Taktika je skvelá, len partner môže zlyhať.


©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.