Edita Sipeky krstila svoje "báječné ženy"
Autor(ka) : Miriam Kuhlová
Dátum a čas : 7.6.2004 00:00
Kategória : Koktail
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Dobrá nálada, ale ani sladké pochúťky nechýbali na krste ďalšej knihy Edity Sipeky, ktorá tento raz nesie názov Moje báječné ženy.

Dobrá nálada, ale ani sladké pochúťky nechýbali na krste ďalšej knihy Edity Sipeky, ktorá tento raz nesie názov Moje báječné ženy.

"Sú to všetky bytosti, ktoré som stretla počas troch-štyroch rokov programu na chudnutie," hovorí o názve knihy jej autorka, energická Edita Sipeky, ktorej cieľom bolo dovysvetľovať chudnutie a podeliť sa s ostatnými o niektoré príbehy iných žien. "Možno som chcela vyjadriť aj to, čo som pociťovala ja, keď som sa dávala do poriadku. Aj keď teraz to už nie je len o nejakom návode na chudnutie, ale skôr o psychike, sile ženy, matke, deťoch. Proste o nás," dodáva.

Za krstnú mamu svojho knižného dieťaťa si vybrala fotografku Ivonu Oreškovú, ktorá sa postarala aj o titulnú, optimisticky naladenú fotografiu diela. "Edita bola strašne energická a ťažko sa ju pri fotografovaní nejako ustajňovalo. Bolo to trochu zložitejšie, ale obdivujem jej temperament a padli sme si hneď do oka," prezradila na krste s úsmevom Orešková.

 Kým svoju prvú knihu, ktorá už dosiahla ocenenie Platinová, písala autorka sedem týždňov a ako tvrdí v kuse, "báječné ženy" pripravovala priebežne, približne rok. "Veľa razy som ju prerábala a snažila som sa ju napísať dobre. Sama som zvedavá, čo to spraví, pretože prvá bola dobrá a veľmi by som bola rada, keby sa aj táto páčila. Pri jej písaní som chvíľami až padala pod počítač, pretože som sa nad tými textami tak smiala. Naopak nad niektorými príbehmi som si aj poplakala. Snažila som sa do tejto knižky vložiť srdce," dodala.


Copyright©2004 TASR©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.