Elixir Night Cream
Autor(ka) : Kristína Farkašová
Dátum a čas : 14.5.2004 00:00
Kategória : Krása
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Obsahuje, rovnako ako denný krém, unikátny enkapsulovaný retinol, ale v koncentrovanejšom množstve. Zloženie krému je navyše obohatené o vitamín F a kalendulovaný olej. Tieto látky sú bohaté na esenciálne mastné kyseliny podobné tým, ktoré sú prítomné v prirodzenom kožnom filtre. Elixir Night Cream pleť dokonale vyživuje a regeneruje a pripravuje ju na ďalší náročný deň.

Obsahuje, rovnako ako  denný krém, unikátny enkapsulovaný retinol, ale v koncentrovanejšom množstve. Zloženie krému je navyše obohatené o vitamín F a kalendulovaný olej. Tieto látky sú bohaté na esenciálne mastné kyseliny podobné tým, ktoré sú prítomné v prirodzenom kožnom filtre. Elixir Night Cream pleť dokonale vyživuje a regeneruje a pripravuje ju na ďalší náročný deň.
 
Ktoré látky robia Elixir Cream jedinečným?

Enkapsulovaný retinol napomáha obnove kožných buniek, má priaznivý vplyv na regeneráciu pokožky a zvyšuje jej pružnosť. V kréme je použitý retinol enkapsulovaný do transportného systému – lipozómov renomovaného nemeckého výrobcu. Lipozómy majú presne daný tvar, veľkosť, flexibilitu, zloženie a počet membrán, z ktorých sú zložené. Tieto systémy sú schopné transportovať účinnú látku do hlbších vrstiev pokožky a zvyšujú tak jej účinok. Okrem toho je látka v tomto systéme chránená pred degradáciou a tým je zvýšená jej stabilita v prípravku.

Obsah koenzýmu Q10 sa v bunkách s pribúdajúcim vekom prirodzene znižuje. Spomaľuje sa aj jeho činnosť a množstvo koenzýmu prijatého potravou sa stáva nedostatočným. Koenzým Q10 chráni pleť proti voľným radikálom a prispieva k zvýšeniu pevnosti, pružnosti a súdržnosti pleti. Zvyšuje tiež obranyschopnosť pokožky a podporuje jej regeneráciu.

Shea Butter je prírodná látka z orieškov stromu maslovníka, ktorá spomaľuje proces starnutia pleti a tvorbu vrások. Podporuje tvorbu elastínu a kolagénu, čím napomáha udržaniu pružnosti pleti. Prirodzene chráni pokožku pred vonkajšími agresormi, tlmí pôsobenie voľných radikálov.

Jojobový olej sa získava zo semien jojobového kra. Jojobový olej pokožku, zvláčňuje, zjemňuje, chráni a zlepšuje jej hydratáciu.

Vitamín E zabraňuje poškodeniu pokožky voľnými radikálmi, ktoré vznikajú v pleti v dôsledku nadmerného slnečného žiarenia, stresu a znečistenia ovzdušia. Sú to veľmi agresívne častice, ktoré poškodzujú bunky a v konečnom efekte spôsobujú starnutie pokožky. Vitamín E ďalej zlepšuje reliéf pokožky a zvyšuje jej schopnosť zadržovať vodu. Pôsobí protizápalovo a urýchľuje hojenie povrchových poranení. Zvyšuje enzymatickú aktivitu v pokožke.

UVA a UVB filtre chránia pokožku pred žiarením typu UVA (320 – 400nm) a UVB (280 – 320 nm).
UVA - preniká hlbšie do kože (škáry), stimuluje tvorbu melanínu a tým následné zhnednutie, prispieva k starnutiu kože a rakovine kože. Môže pôsobiť nepriamo -tvorbou voľných radikálov a reaktívnych kyslíkových radikálov.
UVB - zasahuje hlavne najvrchnejšiu časť kože – epidermis, kde spôsobuje sčervenanie (spálenie) pokožky. Časté a intenzívne expozície UVB žiarenia vedú k zmenám v DNA buniek a k zmenám imunitných odpovedí pokožky.

Alantoín podporuje hojenie a regeneráciu pokožky. Používa sa na podráždenú pokožku na zjemnenie jej povrchu.

Panthenol (provitamín B5) má protizápalové a hojivé účinky. Upokojuje pokožku a zlepšuje jej schopnosť zadržovať vlhkosť.©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.