A máte to v suchu!
Autor(ka) : Natália Krížova
Dátum a čas : 3.11.2003 00:00
Kategória : Dokonalá
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Potenie je na ľuďoch asi ta najmenej atraktívna vec. No a zdá sa, že budúcnosť patrí botulotoxinu. Hollywoodske herečky túto modernú formu boja proti potu definitívne zaradili do svojho rituálu prípravy na odovzdávanie Oscarov – injekciami si nechávajú v podpazuší umŕtviť potné žľazy

Potenie je na ľuďoch asi ta najmenej atraktívna vec. No a zdá sa, že budúcnosť patrí botulotoxinu. Hollywoodske herečky túto modernú formu boja proti potu definitívne zaradili do svojho rituálu prípravy na odovzdávanie Oscarov – injekciami si nechávajú v podpazuší umŕtviť potné žľazy.

 Na potlačenie potu sa v poslednej dobe osvedčila rovnaká látka, ktorá už niekoľko rokov úspešne ničí mimické vrásky na čele -botulotoxin. Na rozdiel od ošetrenia vrások sa látka neaplikuje až do svalu, ale injekcia sa vyprázdňuje už v koži. Tam sa botulotoxin difúzne rozpustí a zasiahne miesta nervovo -svalového spojenia, čím znemožní prenos nervových vzruchov k potným žľazám. Tie, pokiaľ nedostanú potrebnú informáciu k produkcii potu, jednoducho stagnujú. Botulotoxin spôsobí dočasné ochrnutie svalu, takže keď sa vpichne do podpazušia, chodidiel alebo dlaní, zablokuje nervové spojenie s potnými žľazami, a vy sa prestanete potiť.
Výsledok sa dostaví približne do týždňa a vydrží šesť až dvanásť mesiacov, ale ako v prípade podobných procedúr je táto doba individuálna. Celý zákrok je záležitosťou desiatich minút a hneď potom môžete ísť späť do práce. Vedľajšie účinky ani alergické reakcie nie sú zatiaľ známe.
Len pre radu- najbližších pár dní sa vyhnite dynamickému cvičeniu. Je dôležité aby botulotoxin zostal tam, kde ho lekár implantoval. Keď za zablokujú potné žľazy na jednom mieste nemusíte mať strach, že sa začnete potiť viac na inom mieste.©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.