Kanadskí vedci vyvinuli jedlý olej na chudnutie
Autor(ka) : Jana Osuská
Dátum a čas : 26.6.2003 00:00
Kategória : Výživa
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Knadským vedcom sa podarilo vyvinúť špeciálny jedlý olej na naštartovanie látkovej výmeny. Najnovšie výskumy ukázali, že olej podporuje pokles hladiny cholesterolu v krvi a chudnutie u mužov. Ide o najnovší vynález vedcov z McGillovej univerzity v Montreale. Kolektív lekárov a biológov na čele s Petrom Jonesom testoval svoj produkt v dvoch klinických štúdiách na obéznych pacientoch.

Knadským vedcom sa podarilo vyvinúť špeciálny jedlý olej na naštartovanie  látkovej  výmeny. Najnovšie výskumy ukázali, že olej podporuje pokles hladiny cholesterolu v krvi a chudnutie u mužov. Ide o najnovší vynález vedcov z McGillovej univerzity v  Montreale. Kolektív lekárov a biológov na čele s Petrom Jonesom testoval svoj produkt v dvoch  klinických  štúdiách na obéznych pacientoch.

Tak u mužov, ako aj u žien poklesla hladina  cholesterolu v krvi o viac ako 13 percent. Olivový olej, ktorý je považovaný doteraz za najúčinnejší prírodný prostriedok na znižovanie cholesterolu, redukuje jeho hodnoty približne  len o 4,5 percenta, potvrdzujú výsledky odborných meraní. Výskumníci prišli dokonca  na to,  že olej pomáha pri chudnutí - avšak len u mužov. Pravidelné užívanie nového jedlého oleja spôsobilo u pánov úbytok na váhe približne 0,5 kilogramu za mesiac. U žien sa pritom  podarilo metabolický proces zlepšiť, k výraznej redukcii tuku však neprišlo. "Functional oil" sa v  organizme  neukladá vo forme tuku, ale vzápätí po konzumácii sa spaľuje a  premieňa  sa tak na energiu. Olej tvoria zo 67 percent strednoreťazcové triglyceridy, tropické  oleje, 13 percent olivového oleja, šesť percent kokosového oleja a päť percent ľanového oleja. 


©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.