Nielen nohy ,,chcú“ depiláciu
Autor(ka) : Natália Krížová
Dátum a čas : 17.7.2002 00:00
Kategória : Krása
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Aj napriek tomu, že nie všetky Európanky považujú depiláciu za nevyhnutnosť, pre väčšinu žien je to už úplná samozrejmosť. Preto nebude na škodu pripomenúť si niekoľko zásad, na ktoré by sme mali myslieť skôr, ako začneme s odstraňovaním chĺpkov.

Aj napriek tomu, že nie všetky Európanky považujú depiláciu za nevyhnutnosť, pre väčšinu žien je to už úplná samozrejmosť.  Preto nebude na škodu pripomenúť si niekoľko zásad, na ktoré by sme mali myslieť skôr, ako začneme s odstraňovaním chĺpkov.

●Pred prvým použitím depilačného prostriedku alebo pred depiláciou nového miesta na tele treba najskôr otestovať oblasť, kde sa chceme chĺpkov zbaviť. Robíme to malou dávkou prostriedku – až keď sa do 24 hodín neobjaví alergická reakcia, môžeme prostriedok pokojne použiť.
●Ak chceme depilačný prostriedok použiť na tvár, chránime pery mastným krémom alebo vazelínou. Nepoškodíme ich a udržia si vlhkosť.
●Výsledný efekt bude dlhodobejší, ak použijeme studený depilačný vosk. Na jeho odstránenie nikdy nepoužívame vodu ani alkohol, pretože by sa prilepil k pokožke ešte pevnejšie.  Najvhodnejší je telový olej alebo podepilačné obrúsky.
●Teplé vosky, vrátane noviniek, vyrobených na báze cukru, umyjeme jednoducho vodou. ●Nikdy nepoužívame príliš horúci vosk, pretože rozširuje cievy, zvyšuje riziko vzniku kŕčových žíl a povoľuje kožné tkanivo.
●Vosk rozotierame vždy v smere rastu chĺpkov a voskové prúžky odstraňujeme opačným smerom, čiže proti smeru rastu chĺpkov.
●Pri  každom sprchovaní masírujeme nohy masážnou rukavicou. Pomáha to odstrániť odumreté kožné bunky a postaviť malé chĺpky pod nimi.
●Pred použitím  teplého vosku by mala byť pokožka čistá, bez krémov a olejov, potom bude na nej vosk lepšie držať. Ak tento postup nemôžeme dodržať, odporúčame depilované miesto vydezinfikovať alkoholom alebo použiť púder.
●Ak nám po použití vosku ostanú na pokožke chĺpky, odstránime ich ľahko pinzetou. Póry pokožky sú teplom ešte rozšírené a tak je ich vytrhnutie ľahšie.
●Trh nám ponúka celú škálu depilačných aj epilačných prostriedkov – stačí si len vybrať taký, ktorý je pre konkrétne miesto najlepší.
●Chĺpky sa nemajú odstraňovať hneď po opaľovaní, pretože pokožka je citlivejšia a póry otvorenejšie. To isté platí aj pre depiláciu.
●V období menštruácie je koža citlivejšia a preto aj depilácia voskom bolestivejšia.

 ©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.