Nevera je v krvi.
Autor(ka) : Natália Krížová
Dátum a čas : 19.3.2002 00:00
Kategória : Dokonalá
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Naposledy ste sa mnohí rozčúlili v rubrike Poradňa nad témou dokonalá nevera. Len tak na okraj by som chcela poznamenať, že hoci mám doma niekoľko návodov na opravu auta a dokonca aj pračky, nezanechalo to na mne stopy a nikdy som sa do tejto činnosti nepustila. Možno preto, že nie som geneticky predurčená na tieto práce. Ale o tom som nechcela, vráťme sa k nevere. Určite stojí za povšimnutie, že z 1153 kultúr na svete polygamiu – mnohoženstvo povoľuje 1000!

Naposledy ste sa mnohí rozčúlili v rubrike Poradňa nad témou dokonalá nevera. Len tak na okraj by som chcela poznamenať, že hoci mám doma niekoľko návodov na opravu auta a dokonca aj pračky, nezanechalo to na mne stopy a nikdy som sa do tejto činnosti nepustila. Možno preto, že nie som geneticky predurčená na tieto práce. Ale o tom som nechcela, vráťme sa k nevere. Určite stojí za povšimnutie, že z 1153 kultúr na svete polygamiu – mnohoženstvo povoľuje 1000!


Verný muž je rovnako vzácny ako biely tiger. Prečo? Lebo ho príroda vybavila takými danosťami, ktoré jeho získanú túžbu po vernosti veľmi sťažujú, často dokonca znemožňujú. Treba si však uvedomiť, že je neustále reč o fyzickej vernosti. Tú duševnú rozoberieme inokedy. Psychológovia tvrdia, že existuje hneď niekoľko dôvodov, ktoré muža predurčujú k nevere.
 Nevera zlepšuje imidž. Ženy síce o neverníkoch vyhlasujú, že sú priehľadní a trápni, ale veľmi rady sa zdržujú v ich blízkosti a nechajú sa balamutiť ich komplimentmi. Zachádzajú až tak ďaleko, že v duchu svojho „domáceho“ porovnávajú s notorickými sukničkármi. To isté platí i opačne. Muži vyhľadávajú neverné ženy, hoci ich verbálne odsudzujú. Možno je to tým, že záujem druhého pohlavia zvyšuje sebavedomie a sebavedomie, pokiaľ nie je prehnané, dodáva človeku isté čaro.
Nevera zbavuje komplexov. Všetci muži túžia byť lepšími milencami ako ich predchodcovia, ale aj tí, čo prídu orať záhradku po nich. Preto si to potrebujú vyskúšať s mnohými ženami, aby sa uistili, že ich majstrovstvo nie je vecou náhody, ale ho majú pevne v rukách. Možno tušia, že ženy najčastejšie klamú mužov práve v tejto oblasti a preto im nestačí ubezpečenie jednej partnerky o tom, že sú nadsamci. Pre istotu si to ešte overia z viacerých zdrojov.
Nevere sa nedá vyhnúť. Ak je chlap v poriadku, chémia jeho organizmu ho úspešne dovedie „do cudzej postele.“  Fenyletylamin je látka, ktorá v mozgu ovláda sexuálnu túžbu. Keď sa vznášame nad zemou zasiahnutí Amorovým šípom, náš mozog neustále vytvára túto látku. Keďže človek nie je vybavený na lietanie, ani na večnú zamilovanosť, po čase / a tento čas je u každého iný/hladina tejto látky klesá. Rovnako klesá záujem muža o jedinú samičku a telo zatúži po dobrodružstve, aby sa opäť nadopovalo. Je to ako abstinenčný syndróm u narkomanov. Väčšina mužov preto ostáva vernými hlavne z nedostatku nových podnetov vo svojom okolí, z túžby neraniť partnerku, nekomplikovať si život, alebo z nedostatku guráže spôsobenej výchovou a genetickou výbavou. Preto nasledujúci bod neplatí pre všetkých mužov rovnako.
Muž miluje dobrodružstvo. Pravdou je, že určité percento žien má v sebe viac mužských ako ženských princípov a preto v túžbe po dobrodružstve nezaostávajú za mužmi. Dokonca sú pre dobrodružstvo s neistým koncom ochotné riskovať aj pokoj svojich detí. Keby sme neveru prijali ako fakt, ktorý nám prináša naša genetická výbava, obrali by sme týchto „dobrodruhov a dobrodružky“ o časť zážitku, ktorá spočíva v plánovaní, utajovaní, v stratégii, v nebezpečenstve atď. Často je to práve tá podstatná časť, ktorá milencov baví viac ako samotný akt, ktorý napokon môžu získať aj doma.
Muž neznáša závislosť. Psychológovia zistili, že mnohí muži, ale aj ženy, sa dopustili nevery len preto, aby opäť na chvíľu získali pocit slobody a nezávislosti. Niektorí partneri totiž dokážu takým nepríjemným spôsobom obmedzovať slobodu, že jediným spôsobom na ich netaktné správanie, podozrievavosť, žiarlivosť a netolerantnosť je nevera. S tou sa potom ľahšie prežíva jarmo obmedzovania.
Muži sú z Marsu a ženy z Venuše Ak má muž príjemný bezproblémový vzťah láka ho lov v cudzích vodách, ženy naopak, hľadajú nové zážitky vtedy, keď sa doma cítia zle a vzťah nefunguje. Z rôznych výskumov vyplýva, že čím sú muži  vzdelanejší a v práci majú nezávislejšie postavenie, tým viac túžia  po nových zážitkoch. Chcú poznať viac. Viac krajín, áut, adrenalínových športov, žien...Túžbu po poznaní -lebo aj tak sa dá nazvať nevera -  máme zakódovanú v génoch a je dosť čudné, v čase objavovania nových zákonitostí našej genetickej výbavy, zatvárať oči pred týmto faktom. Pudy a vôľa nechodia vždy ruka v ruke a nie každý ich má dané v rovnakej miere. Len ťažko sa dá poprieť, že úlohou mužov je, plodiť potomstvo, kým úlohou žien je potomstvo ochraňovať a udržať pri živote. Preto sa ženy snažia nájsť partnerov vhodných pre udržanie a rozvoj rodu, kým muži hľadajú mladé plodné ženy, aby mohli šíriť genetické informácie.
Úspech je magnet. Všetky túžime po pohľadných a úspešných mužoch a potom sa čudujeme, ak sú neverní. Niet sa čomu čudovať. Stačí pohľad do histórie, aby sme zistili, že odkedy svet svetom stojí, mali náčelníci, šamani, králi a „iní mocní tohto sveta“ viac žien ako tí ostatní. Okrem iného je to preto, že úspech priťahuje ženy ako magnet. Úspešní muži majú viac príležitostí k nevere a majú väčší zmysel pre stratégiu, riziko, hru  a dobrodružstvo ako ich neúspešní kolegovia, ktorým neostáva nič iné ako vernosť.
Nič to zato. Ak si vyberiete muža práve z radov „menej úspešných“ neoľutujete. Okrem toho, že sa nebudete trápiť nedostatkom času, ktorý vám venuje, nebude vo vás pravidelne hlodať červík žiarlivosti a nestanete sa hysterkou, budete lepšie spať a ľahšie sa vám bude dariť vychovávať deti. Všetko až dovtedy, kým váš „mameluk“ nestretne nadsamicu, ktorá presýtená úspešnými mužmi, bude túžiť po tichom prístave v náručí neúspešného muža. Ideálne by bolo, keby vás v tom čase očaril nadsamec unavený krásnymi , mladými náruživými samicami, ktorý sa chce starať o niekoho celkom obyčajného. Tento model funguje najčastejšie v telenovelách, preto sa naň radšej nespoliehajte. Či chcete, či nie, život je jeden z najťažších a žiť sa predsa len musí. S neverou, aj bez nej, ako chcete.©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.