Testujeme svokry
Autor(ka) : Kristína Farkašová
Dátum a čas : 21.2.2002 00:00
Kategória : Koktail
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Akú známku dostane tá vaša? Bola prvou ženou v jeho živote a niekedy ňou ostane naveky – jeho matka. Či už z chlapca vyrastie klasický mamičkin synáčik alebo nie – jeho vzťah k matke ovplyvňuje partnerstvo viac, akoby sme chceli.

Akú známku dostane tá vaša?
Bola prvou ženou v jeho živote a niekedy ňou ostane naveky – jeho matka. Či už z chlapca vyrastie klasický mamičkin synáčik alebo nie – jeho vzťah k matke ovplyvňuje partnerstvo viac, akoby sme chceli.


Mnohé ženy považujú svokry za najhoršiu súčasť svojho manželstva. Do akej miery zaťažuje mužova matka partnerstvo svojho syna, závisí od toho, aký  vzťah má ku svojej mame muž a o aký typ svokry ide. Tu totiž existujú obrovské rozdiely...Otestujte si, akú známku, či titul  by dostala vaša svokra.

 

1 Dostala by : PRIATEĽKA
Žiaľ, typ priateľskej svokry je veľmi, veľmi zriedkavý.  Svokra- priateľka sa v prípade pochybností vždy prikloní na stranu nevesty , má pre ňu hlboké porozumenie a keď nastanú problémy so synom, podporuje svoju nevestu.
2 Dostala by: OCHOTNÁ
Ak sa jej priamo nepýtate na jej názor, nemieša sa do vášho partnerstva, ale je vždy na mieste, keď ju potrebujete. Snaží sa byť férová voči obom stranám – čo sa jej ale vždy nepodarí,  najmä  ak ide o jej milovaného syna. 
3 Dostala by: USILOVNÁ
Pre svojho synáčika a jeho manželku usilovne ako včelička perie, žehlí a upratuje. Odoberá im množstvo práce a takto im veľmi sťažuje všetky pokusy o osamostatnenie.  Často ostáva na návšteve dlhšie, ako by prospievalo partnerstvu mladého páru.
4 Dostala by : URAZENÁ
Vyžíva sa v úlohe exmanželky svojho syna, ktorá sa jeho sobášom stala prebytočnou. Medzi jej klasické frázy patria povzdychy ako ,,Viem, že ma už nikto nepotrebuje“ alebo ,,Viem, že vás len obťažujem“. Po nekonečnom prehováraní sa predsa dá uprosiť a príde na návštevu a potom je za ňu takmer trápne vďačná.
5 Dostala by: NEZÁVISLÁ
Nikdy nemá čas – alebo aspoň predstiera, že je večne zaujatá niečím iným. Buď je naozaj taká hyperaktívna, alebo si jej nezáujem treba vysvetľovať ako demonštratívny a vôbec nie priateľský postoj.
6 Dostala by: MRCHA
Kde len môže, zasieva medzi svojho syna a nevestu semeno nezhôd. Podpichuje, roznáša klebety a klamstvá a neštíti sa nasadiť do boja proti neveste svoje vnúčatá, alebo inú tretiu osobu.
Že poznáte aj horšie pomenovania? Nezabudnite, že každá z nás má šancu stať sa raz svokrou. Podľa toho, ako to zvládneme, budú nás v duchu oslovovať. Veľa šťastia!


 ©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.