lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 24 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Sobota, 29. Február, , Dnes oslavuje
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Čo možno vyčítať z tváre

  Spracoval(a) : Kristína Farkašová
Dátum : 21.1.2003
späť
Späť

Poslať
 

Skúsený lekár ešte predtým, ako pacienta popočúva a preklopká, sa na neho pozorne zadíva. Vzhľad totiž môže veľa povedať o tom, čo sa deje vo vnútri organizmu.  Svojej tvári sa pred zrkadlom môžeme prizrieť aj sami. Tu sú niektoré príznaky, ktoré by nás mali upozorniť, že treba popremýšľať o konzultácii s lekárom.

VAČKY POD OČAMI
Svedčia o hromadení vody v organizme a teda o poruche činnosti obličiek, mechúra alebo srdca.
Radíme: keď sa príznak objavuje sporadicky, stačia studené obklady na oči (napr. z čajovej esencie). Keď vačky nemiznú, je nevyhnutná návšteva lekára.

BLEDÁ TVÁR
Býva dôsledkom príliš malého počtu červených teliesok krvi a hemoglobínu. Nie je to ale pravidlo: niektorí ľudia majú bledú tvár od prírody. Že ide o anémiu možno povedať  až vtedy, keď sú bledé aj spojivky očí. Náhle zblednutie, spojené so závratmi, môže svedčiť o poruchách krvného obehu.
Radíme: stravu bohatú na železo a vitamín C (petržlenová vňať, mrkva, brokolica, pečeň), vykonanie krvného rozboru a v prípade náhleho blednutia návštevu u internistu.

TMAVÉ KRUHY POD OČAMI
Prevažne sú príznakom únavy. Niekedy môžu poukazovať aj na choroby srdca, pečene, obličiek, otravu, nákazlivé choroby, nedostatočnú činnosť štítnej žľazy.
Radíme: oddych, prechádzky na čerstvom vzduchu, zmenu diéty na nízkotukovú. Keď kruhy pod očami sprevádza bledá tvár, treba príznaky nevyhnutne  konzultovať s internistom.

ŽLTÉ OČNÉ BIELKA
Môžu svedčiť o chorobách pečene (napr. žltačke). Niekedy sú príznakom nachladnutia.
Radíme: návštevu u internistu, rozbor krvi (tzv. pečeňové testy).

OPUCHY VIEČOK
Najčastejšie sú spôsobené citlivosťou na kozmetické výrobky. Keď je opuchnuté a červené  horné viečko, môže to byť príznak zápalu slzného vačku. Ak opuch nie je sprevádzaný sčervenením oka, môže ísť o zápalový proces oka. Opuchy očí sa niekedy vyskytujú aj pri žlčových kameňoch.
Radíme: zmenu kozmetických výrobkov na hypoalergénne, ak prejavy neustúpia – návštevu u optika a internistu.

BIELY POVLAK NA JAZYKU
Najčastejšie ide o príznak vyvolaný bakteriálnou alebo vírusovou infekciou alebo chorobou tráviacej sústavy alebo horných dýchacích ciest. Biely povlak na jazyku môže takisto svedčiť o nedostatku vitamínov skupiny B.
Radíme: návštevu u lekára, obohatenie stravy o výrobky s obsahom vitamínu B (celozrné obilniny, mlieko, syry, vajíčka, mäso). A ranné umývanie jazyka zubnou kefkou.


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!