lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 1 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Piatok, 29. Marec, , Dnes oslavuje Miroslav
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Inkontinenciou trpí vo svete jedna zo siedmich žien

  Spracoval(a) : Jana Konečná
Dátum : 29.9.2004
späť
Späť

Poslať
 

Príznakmi stresovej inkontinencie moču (SIM) trpí vo svete jedna zo siedmich žien. Na Slovensku ním najviac trpia ženy od 65 do 74 rokov, štatistika tu zaznamenáva 40 000 postihnutých na 100 000 žien.

Pod stresovou inkontinenciou sa chápe samovoľný únik moču pri  fyzickej záťaži, ale aj pri kašli, kýchaní alebo smiechu. S psychickým napätím to nemá nič spoločné, vysvetlil urológ zo Skalice Jozef Marenčák. Na vznik SIM môžu mať vplyv dedičné predpoklady, obezita, zápcha a chronický kašeľ. Môže byť následkom ťažkých pôrodov či nástupom menopauzy.

Podľa Marenčáka v Európe trpí na SIM približne 35 percent žien, z ktorých dve tretiny sa hanbia navštíviť lekára alebo si myslia, že ich ochorenie je súčasťou starnutia. Doteraz bolo SIM možné liečiť alebo zmierniť intenzívnymi cvikmi svalov panvového dna, elektrostimulačnou liečbou, zavádzaním kónusov do pošvy alebo operatívnym zákrokom. Žiadny farmakologický liečebný postup však nebol uznávaný. Spoločnosť pre medicínske produkty na humánne použitie v marci pozitívne hodnotila účinnú látku - duloxetín z hľadiska jeho použitia u žien so strednou až závažnou SIM. V krajinách Európskej únie ju zaregistrovali 13. augusta, čím sa stala prvým špecifickým liekom na liečbu SIM.

Výsledky štyroch štúdií na súbore 1900 pacientiek dokázali, že duloxetin pomáha znižovať frekvenciu epizód samovoľného úniku moču u pacientiek, a to zlepšovaním funkcie zvierača močovej rúry. Už po štyroch týždňoch sa zdravotný stav žien výrazne zlepšuje. Štúdie realizovali v Európe, Afrike, Austrálii, v Severnej a Južnej Amerike.

Copyright©2004 TASR


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!